Skocz do zawartości

przed nabyciem golfa


tigger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Noszę się z zamiarem nabycia pojazdu mechanicznego marki vw golf

Kącika vw jeszcze do ulubionych nie wpisałem bo tylko w tym tygodniu kupowałem corrole, astre, octavie, fabie ;-)

Ale na golfa jestem już nastawiony na 92,7%.

Kryteria: rocznik min. 2004, silnik 1,9, kombi

I w związku z tym mam pytanie: no co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie golfa?

Namierzyłem takie cóś: LINK , ale nie pasują mi w nim 2 rzeczy: rocznik (do obejścia)i jeszcze jedna rzecz, która widać na zdjęciach ale nie chcę sugerować odpowiedzi - proszę autokoleżków o ocenę autka na podstawie zdjęć z aukcji.

Tak naprawdę to jutro pierwszy raz będę miał możliwość dokładniejszej inspekcji tego modelu golfa. Ale przy okazji prosze o opinię doświadczonych uzytkowników czy golf nada się na auto rodzinne - zakładamy, że z tyłu jeździ nie-rosła żona i dziecko - na razie 3-miesięczne ;-)

Kolejny temat - gdzie trzymacie cb-radia? Tu mi żal sprzedanej asterki gdzie był genilany patent ;-)

Pozdrawiam

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Namierzyłem takie cóś: LINK , ale nie pasują mi w nim 2 rzeczy:

> rocznik (do obejścia)i jeszcze jedna rzecz, która widać na

> zdjęciach ale nie chcę sugerować odpowiedzi - proszę

> autokoleżków o ocenę autka na podstawie zdjęć z aukcji.

1. Przebieg rzeczywisty to jakies 250 tysiecy

2. Kierownica i galka jakies dziwne. Albo wymienione albo poduszka byla wywalona (co by sie zgadzalo patrz nizej)

3. Brak znaczkow fabrycznych na pasie przednim czyli pas wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pododnie jak kolega pisze, z tą kierownicą dziwna sprawa ALE (!) w seatach w 99 roku montowane były 2 typy kierownicy - nie znaczy to więc że poduszka jest wystrzelona....

ale właśnie - pas przedni "bezznaczkowy" podejrzany. Jeśli oglądał będziesz autko, przyjrzyj się mu dokładnie. poza tym silnik czyściutki że jeść można z niego - trzeba sie dokładnie przyjrzeć. znam ludzi którzy lubią mieć czysty silnik, ale taki lśniący jak ten to tylko na konkursy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie widze dokladnie ale chyba nie ma okienka na numer vin na

> podszybiu czyli szyba nieoryginalna i raczej z tych najtanszych

> - ale moge sie mylic.

czyli wygląda na to, że pasuje (jeśli nadal jesteś zainteresowany) wziąć auto do mechanika na kanał i oglądać podłużnice i to co jest "pod spodem", ten przód "za nowy" jest - ale to tak na marginesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli wygląda na to, że pasuje (jeśli nadal jesteś zainteresowany)

> wziąć auto do mechanika na kanał i oglądać podłużnice i to co

> jest "pod spodem", ten przód "za nowy" jest - ale to tak na

> marginesie

co na zdjęciach mnie tknęło to właśnie środek kierownicy - wygląda na kolorystycznie niespasowany z resztą. W trakcie oględzin okazało się, że nie tylko kolorystycznie.

Co do szyby - prawda - przednia ma inny rok produkcji niż reszta więc coś jest manione. To, że silnik czysty to wiadomo, że niektóre komisy piorą tapicerkę, silnik, żeby było "ładnie" - to pewnie jeden z tych.

Tak jak ten tekst "pierwszy właściciel". A potem się okazuje, że pierwszy... w Polsce. Może bezwypadkowy też w Polsce.

Przypomina mi się znajomy z pracy, który na jakimś spotkaniu powiedział że coś zrobi na jutro. Po spotkaniu pytam się jak to ma zamiar zrobić bo to niewykonalne. On na to że to jutro to była przenośnia....

Tak więc ten egzemplarz odpuszczam, ale po oględzinach tego i jeszcze jednego innego podjąłem w końcu decyzję, że to będzie golf. Wygodny, niespodziewanie dużo miejsca z tyłu, nie mówiąc już o tym, że wielkość bagażnika na podstawie wyglądu zewnętrznego bardzo mnie zaskoczyła (nie mam żadnych wcześniejszych doświadczeń z golfami).

Przybliżcie mi jeszcze temat tych znaczków na pasie przednim - gdzie miałyby one dokładnie być.

I jeszcze kilka pytań przy okazji:

- od którego roku EPS jest standartem we wszystkich wersjach?

- uchwyt na napoje - czy występuje w zależności od wersji czy to płatny dodatek? Znajomego golf jest dość biedny i to ma, ten z linka jest dość bogato wyposażony a nie ma. Czy aż tak robią, że wyciągają takie klamoty, żeby osobno sprzedać? (rolety na bagażnik też nie było)

Dzięki za dotychczasową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z tymi naklejkami na pasie też może być różnie

ja nie mam naklejki o pojemności układu klimatyzacji, samochód miał stłuczkę, ale nie był wymieniany pas przedni na 100%, reszta naklejek jest.

szyba nie zawsze jest oznaką jakiejś tragedii, czy nikt nie wymieniał nigdy szyby po kamieniu ?

ja mam z roku 2001 ale model 2002 i prawdę mówiąc nie spotkałem sie z tym , zeby kierownica byla innego koloru niż poduszka, u mnie przy przebiegu obecnym (173000) kierownica nie jest tak wyświechtana, wygląda prawie jak nowa.

wydaje mi sie, ze szukaj dalej bo ten egz. jest lekko podejrzany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam z roku 2001 ale model 2002 i prawdę mówiąc nie spotkałem sie z

> tym , zeby kierownica byla innego koloru niż poduszka, u mnie

> przy przebiegu obecnym (173000) kierownica nie jest tak

> wyświechtana, wygląda prawie jak nowa.

> wydaje mi sie, ze szukaj dalej bo ten egz. jest lekko podejrzany

Z tymi kolorami kierownic różnie bywa, ja gdy szukałem GP to też myślem, że model który oglądałem miał wymienianą kierowicę, a w salonie okazało się, że po prostu niektóre modele takie miały kierownice w dwóch odcieniach szarości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi szybami to nie należy przesadzać - moje auto ma juz trzecią przednią szybę, a wypadku nie widziało. Mojej przyjaciółce szyba poszła, bo dostała kamieniem spod kół cięzarówki. Nie zawsze więc należy się sugerować akurat szybami, choć jeśli sprzedaje ktoś uczciwy, to od razu powie co się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tymi szybami to nie należy przesadzać - moje auto ma juz trzecią

> przednią szybę, a wypadku nie widziało. Mojej przyjaciółce szyba

> poszła, bo dostała kamieniem spod kół cięzarówki. Nie zawsze

> więc należy się sugerować akurat szybami, choć jeśli sprzedaje

> ktoś uczciwy, to od razu powie co się działo.

ok.gif dokładnie...

ja jednak wlazłem na kanał (bo była taka opcja) i lookałem na podłużnice i "spód" autka - nie było podejrzeń więc to że "kamienie" przeszło bez drgnięcia powieką :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.