Skocz do zawartości

co zrobic?;/


romb1

Rekomendowane odpowiedzi

witam!jakiś czas temu robiłem remont silnika(pierścienie,uszczelki zaworów,jakieś tam zimeringi)było fajnie przez parę miesięcy....teraz silnik wygląda tragicznie...zalany olejem i na dwóch ostatnich cylindrach ciśnienie jest poniżej 11tki i świece czarne...mechanior powiedział że mi tego nie zrobi jako reklamacje..nie dał rachunku wiec jestem w d....

I tu moje pytanie co radzicie zrobić:

-mam zdolności manualne i myślałem nad sprawdzeniem co poszło..i o ile dam rade spróbuję coś z tym zrobić -potrzebuje jednak kilku wiadomości na temat składania silnika...(jaka kolejność skalania i co jak gdzie odpowietrzać co dostawić itp...

- nowy silnik...tylko ze jeśli padnie na te opcje jak radzicie wstawić serie czy coś mocniejszego...?ostatnio doczytałem ze 1.4 wstawiaj ludziska...gdybym sam się zdecydował na coś mocniejszego..co muszę wymienić ?sam silnik czy skrzynia tez i inne? proszę o odp osoby które się już z tym bawiły i maja konkretne pojecie...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na

> a na pozostałych cylindrach ile jest? i poniżej 11 to znaczy ile?

nie planował głowicy bo jak twierdził była ok.... na pozostałych dwóch równe 13 dokładnie nie potrafię określić ile bo mam to na wykresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie planował głowicy bo jak twierdził była ok.... na pozostałych

> dwóch równe 13 dokładnie nie potrafię określić ile bo mam to na

> wykresie

to głowica do zdjęcia i do planowania, nowa uszczelka, nowe płyny ustrojowe, przy okazji można wymienić uszczelniacze na zaworach

ps. będę chwilę w PL teraz to zapraszam do mnie i zrobię Ci to jak się powinno od początku robić, łącznie z pełną obróbką głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie planował głowicy bo jak twierdził była ok.... na pozostałych

> dwóch równe 13 dokładnie nie potrafię określić ile bo mam to na

> wykresie

I wszystko jasne, tak jak kolega wyżej napisał, czapka do zdjęcia i planowania. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zdejmiesz głowicy to raczej się nie dowiesz. Trudno tako poprzez forum stwierdzić co jest nie widząc i nie słysząc silnika, ale jeśli to nie to, to trzeba będzie szukać przyczyny i ją naprawić.

Wymiana silnika, to droższa zabawa, bo nawet jak coś kupisz i nie będziesz chciał niespodzianek, to trzeba będzie przynajmniej trochę go rozebrać i sprawdzić czy wszystko z nim ok. A jak się już rozbierze to nie ma mocnych że i coś trzeba będzie wymienić, chociażby uszczelki. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.