Skocz do zawartości

subwoofer z włókna szklanego Astra G


siasiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

chcialbym zbudować suba w bagażniku z mdf i włókna szklanego i mam kilka pytan do was bo bede to robil pierwszy raz a mianowicie:

1 czy wystarczy ze jedna scinka zaznaczona na foto bedzie z MDF'u a reszta z włókna i żywicy czyli tył i przód

2 ile kupic żywicy, utwardzacza i włókna żeby mi wystarczyło no i czy kupic maty i ciąć czy moze gotowe paseczki włókna?

3 ile warstw jeśli ma to być sztywne i wytrzymałe (wiąże się to z pyt nr 2)

4 bede wsadzal tam glosnik 25cm, i jak bede robil otwor pod niego to jaki on powinien byc czy te 25cm to srednica montażowa??? czyli robic taki otorek na niego...? (wiem ze powinno sie budowac skrzynie do głośnika ale u mnie niesety musi byc to inaczej, na przymiarke bede mial glosnik 25cm)

5 jak zmierzyć objetość obudowy, widzialem na forach ze wsadzali tam jakies kuleczki z czegos i potem to jakos obliczali, czy mozna np, wlac jakiegos plyny ja bedzie to wszystko szczelne i w ten sposób policzyć czy mi to wzystko rozmoknie (ten mdf jakos posmaruje włóknem i żywicą zeby sie nie namoczył)

6 czy przy takiej zabudowie jest możliwy bass reflex? (pewnie ciężko bedzie to wyliczyc)

Jak bede mil jakies pytrania jeszcze to bede pytal, przepraszam ze moje pytania sa laickie ale poczytalem poszperalem w necie i nic niewiem za bardzo

z gory wilelkie dzieki

projektsub1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO, jak zrobisz obudowę w kształcie takiego kleksa to za dobrze to chyba grać nie będzie. Lepiej by chyba było zbić kostkę z MDF z pochylona tylną ścianą, albo i tylną i przednią, i tą kostkę wpasować tam we wnękę, a potem na froncie pozostałe części "kleksa" uformować żywicą. Na głosnik 25 cm, w obudowie zamkniętej wystarcza przeciętnie ok 17-20L obiętości netto (popatrz w specyfikacji głosnika) to przy wymiarze ściany czołowej brutto 31x31cm (potrzebujesz skrzynkę głęboką na ok 26cm). Ale masz obudwę z prawdziwego zdarzenia.

Co do obliczania pojemności, to może być piasek w torebeczkach po 0,5l, lub luzem wsypane ziarna fasoli lub grochu etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ok subik zrobiony...

wyszlo 23l (lalem do niego wode) po sam pierscien z mdfu...

teraz kilka pytan:

Mam taki wzmaczniacz : http://alejahandlowa.pl/tr/produkt/jbl-gto-75-4---wzmacniacz-legnica_2012352.html

i chcialbym dobrac głośniczek (25cm) do tego (wiem ze buduje sie skrzynie pod głośnik no ale wyszlo jak wyszlo)

cena do ok. 250zl, slucham raczej H-H, R&B, czarnej muzyki gdzie duzo basu wink.gif

Jakiej grubości kabel zasilajacy dac?? (wzmak bedzie tylko prawdopodobnie napedzal suba) Czy jest potrzebny kondensator?

Jaki bezpiecznik dac przy aku?

Prosil bym o wszelkie opinie i pomoce

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pradowe ja mam od spawary:D i sobie chwale:D....(jak potrzebowałem wtedy kabli o takiej grubości jak potrzebowałem to w sklepach mnie wyśmiewali że niema takich gr.z ofc) co do sygnałówek to musisz sobie zadać pytanie czy sprzęt będziesz kiedyś zmieniał na wyższą półkę....jeśli tak to kup kable z eagle ok 120zl jeśli zostaniesz przy tym co masz to z sinusa za jakie70zl starczą...co do grubości zasilających to poszukaj sobie sam tabelek (w każdym faq sa w CA i sobie sam policz bo nikt tutaj nie będzie wszystkiego robił za ciebie...nie zapomnij dac bezpiecznika na plusie nie dalej niż 30cm od aku...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok mam okablowanie zakupione wink.gif firmy hama chyba jakies takie w miare wersja budżetowa (mam nadzieje) pradowy 16mm/2 no i sygnalowe niby podwojnie ekranowane bezpiecznik 60A

teraz chcialbym porady w kwesti glosnika rozwazam HERTZ DS 250 lub ROCKFORD FOSGATE PRIME R1S410 skrzynia 23l (bez glosnika) co polecacie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no iwszystko zmontowane i gra.....srednio a anwet i marnie.... oczekiwalem czysego basu no i jakosci....a tu wszystko jakos takie.... jakby glosnik sie gubil... wygluszenie prawie ze na maxa watolina na obudowe wykorzystalem prawie 2m x 180cm chyba to troche to jest m/2 moze za duzo...? niewiem co sie dzieje na zmostkowanym gral glosno ale jakosciowo kicha teraz mam pod jeden kanal i gra chba lepiej no ale nie tego sie spodziewalem passed_out.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaki masz głośnik?

> ja też myśle o ROCKFORD FOSGATE PRIME R1S410 w skrzynce zamkniętej

> ok. 20 litrów.

dobry wybór, głośniczek jest naprawdę świetny, a cena nie zabija ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subik napindala przy muzyce rock jakies tam techna umc umc popowe kawalki bardzo dobrze ... miesza sie tylko w hip hopie i podobnych ( wyczytalem gdzies ze do tych gatunkow muzy nadaje sie obudowa BR)

no i chyba bede musial sprzedac moj wynalazek wygrzany jakiemus maniakowi w/w muzyki bo ja lubie h-h itp. Niepoczytalem o doborze typu obudowy do gatunku muzy i nieposzlo po mojej mysli ale z wyniku po regulacji wzmaka jestem zadowolony, a po zmostkowaniu az mi oswietlenie wewnatrz auta gasnie w rytm basu wink.gif no ale to wina padnietego aku wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.