Skocz do zawartości

Xsara Picasso - lampa


Kaczmar

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie nikt takiegu numeru nie wywinął jak ja, ale spróbuję - może jednak są tu doświadczeni i pomogą.

Otóż wymieniałem żarówkę H4 w lampie (swoją drogą podejrzanie często się przepalają).

Jak to w tego typu lampach, żarówka blokowana jest takim drutem - sprężyną zaczepianą o mały haczyk.

Problem w tym, że sprężyna jest mało sprężysta i gołymi rękami ciężko ją zdjąć z haczyka.

No i chciałem sobie pomóc kombinerkami. Chwyciłem nie to co trzeba i ten mały haczyk wyrwałem niczym ząb ze szczęki.

Haczyk wystrzelił i poleciał w niebyt (już go nie znalazłem). No i kłopot, bo był on zamocowany bezpośrednio do lampy.

W serwisie Citroena (mieszkam teraz w Holandii) się nie szczypią i powiedzieli - się nie da zrobić, trzeba wymieniać lampę (jedyne 347 Euro yikes.gif).

No i tu moje pytanie - może przypadkiem ktoś też wywinął taki numer z lampą i znalazł rozwiązanie jak to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lampą i znalazł rozwiązanie jak to naprawić.

mialem dokaldnie to samo w serwisie rowniez powiedzieli, ze moge kupic nowa lampe de facto w Polsce kosztuje taniej. Niestety zamienniki za 150 zeta maja zupelnie inne mocowanie zarowki wiec tez nie pasuja.

Pozostaje wybrac sie na szrot i kupic nawet rozpadnieta lampe byleby miala ow haczyk na szczescie nie jest wazne czy prawa czy lewa bo pasuje z obu smile.gif. I uwazac na ten cholerny haczyk bo taka mala duperela a potrafi sprawic tyle klopotu.

A co do wymiany zarowek troche wprawy ipaluchem da sie bez problemow wymienic zarowke i odhaczyc ten drucik smile.gif

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mialem dokaldnie to samo w serwisie rowniez powiedzieli, ze moge

> kupic nowa lampe de facto w Polsce kosztuje taniej. Niestety

> zamienniki za 150 zeta maja zupelnie inne mocowanie zarowki wiec

> tez nie pasuja.

> Pozostaje wybrac sie na szrot i kupic nawet rozpadnieta lampe byleby

> miala ow haczyk na szczescie nie jest wazne czy prawa czy lewa

> bo pasuje z obu . I uwazac na ten cholerny haczyk bo taka mala

> duperela a potrafi sprawic tyle klopotu.

> A co do wymiany zarowek troche wprawy ipaluchem da sie bez problemow

> wymienic zarowke i odhaczyc ten drucik

> pozdr.

> M.

Pytanie tylko, czy ten haczyk da się zamocować tak, aby nie wyleciał - wydaje się, że jednak pracuje on pod sporym naprężeniem.

Z tego co podejrzałem (a nie jest łatwo wsadzić tam głowę), to była to metalowa część przymocowana m.in. jakimś wkrętem. Niestety wkręt ten był osadzony w plastiku. Teraz została dziura jak po wyrwanym zębie i nie wiem czy nowy wkręt będzie siedział jak należy...

No nic, trzeba będzie pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyrwanym zębie i nie wiem czy nowy wkręt będzie siedział jak

> należy...

> No nic, trzeba będzie pokombinować.

tam nie ma zadnego wkreta smile.gif haczyk jest na wcisk z takimi zabkami(przynajmniej tak bylo w moim reflektorze,ktorego producentem jest valeo) wciskasz mozesz lekkowygiac i bedzie sie trzymal smile.gif aczkolwiek lampy w picasso to bardzo kiepski element tego auta smile.gif niestety... mowie oczywiscie o reflektorze na zarowki h4 smile.gif aha jak bedziesz mial wymieniac zarowkie kierunkow w lewym reflektorze to zycze duuuuuuzo cierpliwosci i malutkiej sprawnej i szczuplej raczki smile.gif a do tego dobrze zeby bylo cieplo bo przy mrozie nie widze mozliwosci wymiany

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekawe ja znalazlem uszkodzona lampe i miala ten haczyk...wlasnie

> na szrocie w kraku i mieli kilka tych lamp

no proszę, widać coś się zmienia w tym kierunku grinser006.gif

zawsze warto poszukać, popytać tu tam gdy się coś potrzebuje

serdecznie pozdrawiam cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.