Skocz do zawartości

Stilo 1.4 falują obroty biegu jałowego.


notebuk1

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem jw w stilonie mojej miłej.

Czy poniższe też sie odnosi do 1.4 czy w tym modelu chodzi o co innego?

"W kolejności prawdopodobieństwa:

1. Brudna przepustnica

2. Brudny silniczek krokowy

3. Złe świece (powinny być NGK BKR5EZ)

4. Zapchane filtry

5. Zniszczony elastyczny łącznik wydechu"

Zauważyłem ze faluja w zakresie 600-900 - mniej wiecej. Silnik nie gasnie w zadnych warunkach.

Od czego zaczac - prosze o jakies sugestie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie falowały od źle ustawionego rozrządu i potem były jeszcze inne różne następstwa, ale to raczej nie dotyczy Ciebie smile.gif tak jak kolega wyżej pisał to najpierw przeczyścić przepustnicę a potem wymieniłbym świece smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze czyszczenie przepustnicy nie da zbyt wiele-robilem to u siebie i mysle ze nie warto--chyba ze naprawde jest zasyfiona--latwo to sprawdzic-trzeba zdjac obudowe filtra powietrza-zaplon -gaz do deski i wylaczyc zaplon--ladnie widac gardziel--mozna tez podczyscic bez zdejmowania z silnikiem krokowym nic nie robisz-jalowe sa regulowane uchylem przepustnicy a nie dlawieniem kanalu obejsciowego swieczki z ngk to nie bkr5ez do 1,4 ida DCPR7EN albo(chyba od rocznika 2005) DCPR7EN-10 u mnie pojezdzily ok 25tys i wymienilem na nowe(mam LPG)---wyraznie pomoglo to silnikowi konczac wydaje mi sie ze 1,4 wlasnie tak troche niestabilnie pracuje na jalowych--u mnie moze nie faluja za bardzo obroty ale troche nim "trzepie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swieczki z

> ngk to nie bkr5ez do 1,4 ida DCPR7EN albo(chyba od rocznika

> 2005) DCPR7EN-10 u mnie pojezdzily ok 25tys i wymienilem na

> nowe(mam LPG)---wyraznie pomoglo to silnikowi

a mozesz mi jakos potwierdzic jakie dokladnie swiece powinny byc do 1.4 - nie mam zadnego katalogu aby to sprawdzic a nie chce kupowac w ASO bo tam niepotrzebnie przeplace - jak znam ASO

konczac wydaje

> mi sie ze 1,4 wlasnie tak troche niestabilnie pracuje na

> jalowych--u mnie moze nie faluja za bardzo obroty ale troche nim

> "trzepie"

Tak wiec na poczatek sprobuje wymiany swiec.

Dzieki za info i pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.