Skocz do zawartości

Dosyć ciekawy test porównawczy 159 vs...


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

159 vs A4 vs Merc C vs BMW 3 vs Lexus IS

Test dosyć stary i może się okazać, że ktoś go tu już zamieszczał wink.gif Ja pokopałem trochę w archiwum i nie znalazłem smile.gif

W przypadku Alfy daje się we znaki masa tego pojazdu. Dużo słabsze BMW jedzie lepiej oslabiony.gif

No i czy za takie pieniądze tak trudno zrobić samochód który nie skrzypi i trzeszczy ? icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i czy za takie pieniądze tak trudno zrobić samochód który nie

> skrzypi i trzeszczy ?

Ale co skrzypi i trzeszczy?

Ja znam tylko dwie przyczyny:

- banalna - podkładki blokujące przednią szybę przy wklejaniu w fabryce - wystarczy je usunąć i już nic nie trzeszczy

- eksploatacyjna - po 90 tysiącach przedni wahacz górny - nie sądzę aby wielowahaczowe zawieszenie BMW wytrzymywało na naszych drogach dłużej bez takiego zużycia.

159 przegrywa bezapelacyjnie jednym - osiągami.

Chociaż MY09 1.7TBi daje nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co skrzypi i trzeszczy?

Nie mam tego auta, nie wiem co trzeszczy.

Napisali tak w teście "skrzypiące wnętrze"

Co ciekawe w ostatnim wydaniu polskiego Top Gear testowali Alfę 159 TBI.

Też pisali o klimatach minionej epoki w postaci trzeszczącego wnętrza. To nie jest niemiecka tuba propagandowa. Uważam ten tytuł za w miarę obiektywny ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do porównań,

właśnie niedawno chciałem zmienić alfe na coś nowszego ......

za namową mojej Pani fanki BMW, przejechałem sie:

530D z 2005 - taki czołg, że sobie na emeryture zostawie

320D z 2006 - trudno wyczuć co z nim było, ale milion mankamentów i drobnostek do poprawy, skrzypi piszczy właściciel sie ostro tłumaczył, ale opadająca kierownica bo regulacja wysokości coś nie teges, to w BMW może sie zdarzyć, w alfie takie "tłumaczenie" jest wykluczone, "bo wszyscy wiedzą, że to włoskie, i dlatego tak sie dzieje" palacz.gif

330D z 2008 - fajne, silnik super, szkoda, że automat na zimno ciągnie do końca skali, jak za 2-3 lata właścicielka sie zdecyduje to czemu nie, jedynie dla odmiany i wyżej wspomnianej Pani smirk.gif

jakoś nie sprawdziłem pewnego 159, więc alfa ma nowe zawieszenie i jeszcze wiele przejedzie palacz.gif

aha, porównywałem to do mojej AR 156 1,9 JTD z 2002 skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.