Skocz do zawartości

zegary


januszlaz

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy oferuje mi zegary (z obrotomierzem) czy wystarczy tylko wymontować i (nowy) podłączyć ?? czy trzeba robić jakieś przeróbki ??? a mam 1.0 fire i.e,S >> z góry dziekuje>>wiem że był temat w tej materii >>>ale warto zapytac ?? pozdrawiam .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak masz zegarki z uno to plug and play o ile masz przewod z sygnalem na obrotek:

http://team.fiatuno.pl/pic/zegary/mk2schem/zlaczki.jpg

Jesli nie masz to ciagniesz przewod od cewki (jesli masz zaplon inicjowany przez kopulke i palec albo od kompa, tylko nie pamietam ktora nozka, jest na forum o tym, jesli masz zaplon "automatyczny", bezkopulkowy, bo jak sie podepniesz pod taka cewke to obrotek pokaze o polowe mniej obrotow niz rzeczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to jak masz zegarki z uno to plug and play o ile masz przewod z

> sygnalem na obrotek:

> http://team.fiatuno.pl/pic/zegary/mk2schem/zlaczki.jpg

> Jesli nie masz to ciagniesz przewod od cewki (jesli masz zaplon

> inicjowany przez kopulke i palec albo od kompa, tylko nie

> pamietam ktora nozka, jest na forum o tym, jesli masz zaplon

> "automatyczny", bezkopulkowy, bo jak sie podepniesz pod taka

> cewke to obrotek pokaze o polowe mniej obrotow niz rzeczywiste.

(wrzech) dzięki za zainteresowanie problemem moim ale dla mnie to czarna magia >> tyle co wiem to mam wyprowadzenie na obrotomierz z cewki (chyba zapłonowej ??) ale co dalej to ( ni hu hu ) wybacz !!?? no ale reszta czy jak podłączę >> czy nie wołać kogoś z gaśnicą ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak masz to git gitara. odkrecasz zegary, pakujesz reke nad skrzynke z bezpiecznikami i szukasz zaczepu linki predkosciomierza. Jest on sporawy wiec nie bedzie problemu z jego identyfikacja. Pozniej przekrecasz koncowke pancerza tej linki (zaraz za zegarami) i ciagniesz lekko w strne komory silnika. Powinna z lekkim oporem zejsc. Bedziesz juz mial dojscie do wsadzenia reki za zegary i odepniecia wtyczek. Posiadaja one taki zatrzask ktory musisz nacisnac i delikatnie wcisnac wtyczke do dolu. Wtyczke wtedy fajnie zeskakuje z gniazda. Tak ze wszystkimi wtyczkami. Wpinasz nowe zegary w odwronej kolejnosci :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie powinno zapalić 270751858-jezyk.gif a jeśli masz obiekcje, to po podłączeniu wszystkich kostek do zestawu wlącz zapłon i zobacz co się dzieje bez wkładaniu zestawu w deskę

zestaw z Uno pasuje do Uno, moze tylko nie działać na nim wszystko jeśli ma więcej bajerów czy kontrolek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dotychczasowe zegary nie mają wskaźnika temperatury (wskazówkowego) to potrzebny jest również czujnik temperatury silnika(zamontowany w głowicy po stronie paska rozrządu. Montaż powinien być bezproblemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli dotychczasowe zegary nie mają wskaźnika temperatury

> (wskazówkowego) to potrzebny jest również czjnik temperatury

> silnika(zamontowany w głowicy po stronie paska rozrządu. Montaż

> powinien być bezproblemowy.

Tak jest wskażnik temp. wychyłowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (wrzech) dzięki za zainteresowanie problemem moim ale dla mnie

> to czarna magia >> tyle co wiem to mam wyprowadzenie na

> obrotomierz z cewki (chyba zapłonowej ??) ale co dalej to ( ni

> hu hu ) wybacz !!?? no ale reszta czy jak podłączę >> czy nie

> wołać kogoś z gaśnicą ???

Kolego, tutaj w tym wątku masz pełną informację jak to zrobić, też jako laik montowałem zegary z obrotomierzem do swojego Uniaka 900 i założyłem ten temat na forum Unofanów:

http://www.unofani.eev.pl/viewtopic.php?t=2051&postdays=0&postorder=asc&start=0

Sam musiałem o wszystko pytać i dochodzić do każdej drobnej rzeczy, szczegółu. Jak masz Uniaka 1.0 Fire to nie musisz czujnika temperatury wymieniac, wystarczy tylko podpiąć kabelkiem obrotomierz do przekaźnika. Uprzednio polecam udać się na szrot i wyciąć z jakiegos Uno plastikowa wtyczkę do zegarów w której są metalowe wsuwkicoby każdy kabelek móc podpiąć.

Pzdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego, tutaj w tym wątku masz pełną informację jak to zrobić, też

> jako laik montowałem zegary z obrotomierzem do swojego Uniaka

> 900 i założyłem ten temat na forum Unofanów:

> http://www.unofani.eev.pl/viewtopic.php?t=2051&postdays=0&postorder=asc&start=0

> Sam musiałem o wszystko pytać i dochodzić do każdej drobnej rzeczy,

> szczegółu. Jak masz Uniaka 1.0 Fire to nie musisz czujnika

> temperatury wymieniac, wystarczy tylko podpiąć kabelkiem

> obrotomierz do przekaźnika. Uprzednio polecam udać się na szrot

> i wyciąć z jakiegos Uno plastikowa wtyczkę do zegarów w której

> są metalowe wsuwkicoby każdy kabelek móc podpiąć.

> Pzdr.!

OK.dzięki za porady (cenne) ale zmienię temat(może nie dostanę nagatywa) Ty to masz szczeście >>w tych rejonach co mieszkasz ryb co niemiara ja też jestem zapalonym wędkarzem ale u mnie to tylko pstrągi i lipienie ??? !!! a tęsknię za szczupakami ,okoniami i sandaczami takimi po 5/6 kilo>> ,,Pozdr.iren. Może mnie nie dadzą nagany >>>za te wypowiedzi ?? !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz szczeście >>w tych rejonach co mieszkasz

> ryb co niemiara ja też jestem zapalonym wędkarzem ale u mnie to

> tylko pstrągi i lipienie ??? !!! a tęsknię za szczupakami

> ,okoniami i sandaczami takimi po 5/6 kilo>> ,,Pozdr.iren. Może

> mnie nie dadzą nagany >>>za te wypowiedzi ?? !!

Wszystko ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne hehe.gifZ jednej strony miła dla oka kraina Wielkich Jezior Mazurskich a z drugiej strony bezrobocie i bieda. No i rejon zupełnie martwy pod względem klubowiczów UKP frown.gif Sorry za OT wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.