Skocz do zawartości

Jak wymienić żarówkę światła stop?


pik33

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może i banalne dla tych, którzy już choć jedną wymienili, ale ja mam akurat pierwszy raz ten problem i po prostu nie chcę błądzić po omacku i czegoś ułamać.

Spaliła się żarówka światła stop, prawa.

Po odgarnięciu tej włókniny(?) którą od środka pokryta jest lampa, zobaczyłem wystające do środka dwa plastikowe elementy. Pewnie trzeba je ścisnąć i wypchać na zewnątrz razem z kloszem, ale wolę wcześniej zapytać smile.gif

Szukałem tu jakiegoś opisu czy manuala, ale widocznie sprawa jest zbyt prosta smile.gif

Jaka żarówka będzie tam pasować? 12V 21W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Żarówko-trzymacz" jast na dwóch zatrzaskach które sa bardzo kruche i łatwo je złamać szczególnie przy takiej temperaturze jak dzisiaj . Proponuję rozbierać lampę w ciepłym miejscu troszke podgrzaną lub podgrzać zatrzaski np.: suszarką do włosów. Lepiej tak niż potem szukać kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wymieniona.

Tylko niepotrzebnie wykręcałem całą lampę.

Błąd który popełniłem na początku polegał na tym, że chciałem wypchać na wierzch klosz, a trzeba było pociągnąć do siebie ten szary element z żarówkami. Wychodzi bez problemu. Jak już wyciągnąłem lampę na światło dzienne, zobaczyłem, o co w tym chodzi.

Przy okazji, będę musiał powymieniać żarówki kierunkowskazów. Już wiem, czemu mają taki dziwny kolor - żarówki są łaciate, z płatami przypalonej pomarańczowej farby.

A w zegarach pewnie mam ujaraną żaróweczkę kontrolną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ujarana żaróweczka, która pewnie się zapaliła ze 2 razy??

A wiadomo to? Sprzęt ma 9 lat, a kupiony w tym roku wczesną wiosną. Co z nim robili poprzedni użytkownicy, trudno powiedzieć. Może przed sprzedażą odkręcili parę tysięcy z licznika i nie do końca dobrze podłączyli go z powrotem. Na warsztacie wyszło parę "kwiatków" - do wymiany poszły dwa tłumiki i pordzewiała misa olejowa, skorodował też pas przedni.

A wskażnik upalonego stopu nie działał.

Na światłach pozycyjnych tylnych wkręcona jest żarówka dwuwłóknowa 5/21W - tam ma taka być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na światłach pozycyjnych tylnych wkręcona jest żarówka dwuwłóknowa

> 5/21W - tam ma taka być??

Inna raczej nie będzie pasować. Obsadka żarówki ma takie minicycki wystające, pasujące precyzyjnie tylko w jednym ustawieniu żarówki. Dwuwłóknowe chyba mają inaczej rozłożone jak jednowłóknowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.