Skocz do zawartości

Zawory w 1.4


GMarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Prąd znalazłem smile.gif więc męcze uniaka dalej...

Wymieniłem obydwie uszczelki - pod rozrządem i pokrywką. Tą pod rozrządem musiałem milimetr po milimetrze ścinać nożem, ale wymieniłem. Podczas wymiany prawdopodobnie nie pozamieniałem szklanek, chociaż nic sobie uciąć nie dam, silniczek chodzi, autko jeździ, ciągnie, tylko troche stuka.

I teraz pytanka:

- zakładając że szklanki są na swoim miejscu, może po wymianie uszczelki stukać?

- zakładając, że jednak pomyliłem, ma prawdopodobnie prawo, bo nie dojdę która z którą...

Obojętnie od przyczyny, muszę pewnie ustawić te zawory. Gdzie to w Gdańsku moge zrobić tanio dobrze i szybko? Robił to ktoś gdzieś? Bo samemu chyba nie podołam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie uszczelki pod głowiczką (cześcią łożyskującą wałek rozrządu) musisz sprawdzić luzy zaworowe i ewentualnie wyregulować, bo uszczelka może mieć inną grubość od wczesniej zamontowanej, a dodatkowo stara uszczelka na pewno o jakąś picią część milimetra siadła, do tego wytarte częściowo płytki i krzywki i przy nowej uszczelce luz się może zwiększyć

znaleźć tą jedną będzie łatwo, a przynajmniej za duży luz

co do warsztatów w Gdańsku to musisz szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepieprzona robota ok.gifMusisz mieć specjalny dynks, by wyciągnąć płytkę ze szklanki - do tego potem wg niektórych powinno się dawać płytki w te same miejsca - a jak luzy Ci się pozmieniały to jest potem zabawy. No można jeszcze partyzantkę zrobić - pomierzyć luzy i potem zdjąć wałek i podobierać odpowiednie wartości płytek grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można jeszcze partyzantkę zrobić -

> pomierzyć luzy i potem zdjąć wałek i podobierać odpowiednie

> wartości płytek

Właśnie jestem na tym etapie (bo brak specjalnych przyrządów - jak to w garażu biglaugh.gif ), ale niestety z dnia na dzień bo jak się okazało nie mam też płytek zapasowych o wymiarze 4,3 i 4,35. irked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No można jeszcze partyzantkę zrobić - pomierzyć luzy i potem zdjąć wałek i podobierać odpowiednie

> wartości płytek

jak raz pzykręcisz głowiczkę z wałkiem, to przy jej ponownym montazu teoretycznie luzy Ci się zmiejszą od poprzednich wartości, bo uszczelka już raz była ściśnięta

jesli ktoś widział przyrząd do wciskania szklanek, to moze sobie sam taki zrobić, specjalnie do Uno smile.gif a płytki pensetą można wyjąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.