Skocz do zawartości

Mycie silnika


k0r3k

Rekomendowane odpowiedzi

> Myjecie czasem silniki w waszych pandach, na przykład po zimie żeby zmyć sól?

nie, ale może po zimie umyje

> Jeśli tak to czym i w jaki sposób.

z tym pytaniem tylko do kolegi Szyby... on ma 163521532412 preparatów do wszystkiego hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, ale może po zimie umyje

> z tym pytaniem tylko do kolegi Szyby... on ma 163521532412

> preparatów do wszystkiego

prawda, kolega Szyba ma chyba preparaty do wszystkiego co można umyć w aucie ok.gifzlosnik.gif, a chyba nawet do tego czego się nie da umyć hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a elektroniki nie potopisz?

Włączasz autko, pracuje sobie na luzie (niech się lekko rozgrzeje - ale nie gorące!). Można spłukać wszystko z węża, albo myjką ciśnieniową. Omijać elementy elektroniki (np. bezpieczniki), brudniejsze miejsca można przemyć dodatkowo szczotką z płynem.

Po zakończeniu niech silnik trochę jeszcze pochodzi, jak się rozgrzeje to będzie suchy.

U mnie to działa (silnik 1,3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myje tak grinser006.gif

oczywiście silnik zimny, owijam filią kompa i aku, wyciągam filtr powietrza i wpycham tam w obudowę szmaty, odpalam kachera, początkowo samą wodą, potem mam specyfik do mycia silników, psikam całą komore, czekam ok 4min, znowu kechera i jazda. Jak skończę zostawiam maske otwartą odpalam auto i czekam jak się zagrzeje, jak wszystko jest ok to zostawiam jeszcze auto odpalone i ide do domu.

Kiedyś jechałem chwile po umyciu, 5min może po zakończeniu mycia, auto stawało co 100m a jak już jechało to jechało 50km/h, i wyskoczył bląd silnika oczywiście.

ASO mówi zeby myć odpalony silnik, zimny ale odpalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odpalone około 5 min nie gorący silnik. Otwierasz maske i najpierw wodą płuczesz pod ciśnieniem, potem aktywna piana czekasz 2 min i spłukujesz. Czekasz okoo 4-5 miin aby pochodził i w droge. To wersja szybka. Wersja dokładna za dużo czasu Ci zajmie napewno zlosnik.gifzlosnik.gif Lecz samo mycie nie pomoże trzeba potem też ładnie wypucować pare elementów żeby się świeciły zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto odpalone około 5 min nie gorący silnik. Otwierasz maske i

> najpierw wodą płuczesz pod ciśnieniem, potem aktywna piana

> czekasz 2 min i spłukujesz. Czekasz okoo 4-5 miin aby pochodził

> i w droge. To wersja szybka. Wersja dokładna za dużo czasu Ci

> zajmie napewno Lecz samo mycie nie pomoże trzeba potem też

> ładnie wypucować pare elementów żeby się świeciły

To jak poproszę nazwę dobrego preparatu do mycia silnika grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.