Skocz do zawartości

Rozmiar opon


czaki163

Rekomendowane odpowiedzi

> Jakie opony założyć na alu 15" x 7,25" tak żeby dało się na tym

> normalnie śmigać i żeby z nadkoli nie zostały strzępy??

od razu Ci mowie ze jak ET 35 to nawet jak zagniesz ranty bedzie obcierac biglaugh.gif jak nie zagniesz rantow to bedzie Ci ciac opone 270751858-jezyk.gif sam mam fele 15" i 7,25" szerokosci ET 35 i auto jest 2 osobowe. Jak siadzie ktos z tylu, albo zapakujesz bagaze to na podluznych nierownosciach tyl ociera.... Jak chcesz takie fele to pewnie bede sprzedawal 270751858-jezyk.gif Aha oponka 195/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jak chcesz je założyć? przecież one mają 5 otworów a fiat ma 4 ?

Wiem, wiem wink.gif Dałem to zdjęcie tylko dla pokazania wzoru felg ok.gif Te które nabyłem mają rozstaw 4x98 smile.gif

> ja mam ET 35 lub 36 juz nie pamiętam i opone 175/65 i nic nie obciera

> nawet przy pełnym obciążeniu

Masz może foto jak ta opona wygląda na feldze cfaniaczek.gif Nie ma żadnych cyrków przy zakładaniu jej na obręcz cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam ET 35 lub 36 juz nie pamiętam i opone 175/65 i nic nie obciera

> nawet przy pełnym obciążeniu

tylko z tego co pisales to masz felge o szerokosci 6,5" a pomiedzy szerokoscia 6,5 a 7,25 jest dosyc widoczna roznica(prawie 2 cm) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zgadza sie, ale przy tym samym ET wychodzi na to ze z zewnątrz jest

> tak samo jak u Ciebie, a Twoja jest te 2 cm szersza do wnętrza

> nadkola

ET swoja droga ale szerokosc felgi swoja. Jakby tylko ET za to odpowiadalo to seryjna felga majac ET 44 by byla schowana niecaly cm wzgledem mojej felgi majacej ET 35. A moj alu wzgledem fabrycznej felgi wystaje prawie 5 cm dalej i jest praktycznie na rowni z rantem blotnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobaczę Lakier nie popęka ?

jak nie masz rudej to powinno byc ok. Ja i tak zdrapywalem lakier bo troche rudej wlazlo na ranty wiec przy okazji ja zwalczylem i wszystko ladnie zabezpieczylem smile.gif

> 185/55 ok 185/60 bedzie cieniutko

> 185/55 też będzie mocno obcierało

Mysle ze przy tej szerokosci i tym ET felgi szerokosc opon nie zrobi duzej roznicy 270751858-jezyk.gif na feldze 7,25" oponk 195/50 sie bardzo ladnie uklada smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie wiem jakim cudem nic ci nie trze w takiej sytuacji, bo to nie mozliwe ale ok

jako ciekawoste napisze Ci, ze w seju seryjna fela ma et33, ja założyłem alu 5,5'' et20 i standard opone 155/65, i z tyłu plastiki mi wytarło na wylot, a połowa centomanii ma 7 calowe felgi z oponami 175/50 i nic im nie trze hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak wogóle to masz jakies slady tarcia? zaglądałeś do nadkola? bo

> wydaje mi sie, że trze Ci od strony amortyzatora m.in. dlatego

> ze w tamtą strone masz szerzej niż ja

dopoki nie zagialem rantow, rant cial mi opone od zewnatrz( odrywalem z opony ladne paseczki 270751858-jezyk.gif) Odkad mam zagiete ranty i zabezpieczone bitexem to zdarzalo sie ze przytarlo i pozniej mialem czarne slady od bitexu na oponie;) Glownie rozchodzi sie o to 0,25". Jakby fela miala 7" mysle ze problem by nie wystepowal, a jakby wystepowal to w sytuacjach ekstremalnych nierownosci ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przymierzam się do zakupu alusów.

Chciałem kupić 15" o szerokości 7".Do tego oponki 195/50.

I teraz pytanie, jakie może być minimalne ET (wiadomo, im mniejsze, tym bardziej wystaje na boki).

Czy 35 wystarczy?Nie będzie obcierać?(raczej nie widzi mi się wymiana sprężyn, bo te jeszcze dają radę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakbys przeczytał cały ten wątek, to wiedziałbys co trze a co nie i

> jakie et jest dobre

Przeczytałem.CO trze to wiem(zresztą nie pytałem o to).

A dalej nie wiem jakie ET będzie bezpieczne i czy w ogóle podejdą opony 195/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra.

Nic nie poprzymierzałem bo piździ. balwanek.gif

Ale pomierzyłem w piwnicy i tak. Obecnie mam alu 14'x6 et 38 . Odleglosc od miejsca gdzie fela dotyka tarczy czy bebna hamulcowego to na zewnatrza auta 13,5 cm, a do wewnatrz5,9.

Alu ktore chce zalozyc maja 15'x7 et35. A wymiary jak w przypadku poprzedniego kola to 14 wewnatrz i 7 na zewnatrz. 14' maja opony 185/60 a 15' 195/50. Wydaje mi sę ze bedzie trzeba deko ranty na tyle klepnac, ale nie powinno byc jakiejs tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z przodu też trzeba nadkola wywalać i klepać ranty czy tylko mowa o

> tyle

narazie mowa o tyle bo na tyle mam te 14 alu, a na przodzie zimowki jakies stalowe wiec niepowiem. Ale widzac po fotkach punta ktore mam na fotosiku z przodem tam tez nic nie wystawalo wiec mysle ze bedzie w paUlinie podobnie jak w kropku a wiec moze nie bedzie tragedii. Etam w kaszlu mam 5,5 cala fele i wystaja wiec ja sie nie przejmuję grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to jak ja mam w tych 15'. Te 195 przy 7' felgi juz nie chroni

> zbytnio rantu wiec wezsze opony bedą sie trapezowato układac na

> obręczy

I tak opony wyglądają najlepiej ok.gif Jedyne co powstrzymuje mnie przed takim naciągiem to obawa czy opona się nie zsunie wtedy kiedy będzie najbardziej potrzebna grinser006.gif

http://img397.imageshack.us/img397/8435/touring08zh7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no zalezy co się komu podoba. Rozumię deko rozwleczona, ale bez

> przesady

Oczywiście, że nie ma co przeginać grinser006.gif Opony rozciągnięte do wyglądu cienkiego paska gumy mi też się nie podobają grinser006.gif A foto tylko takie przykładowe grinser006.gif a z 175/55 chyba aż takiej dziczy by nie było hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na tej fotce co pokazałeś, to nie jest rozciągnięta opona, tylko z

> rantem ochronnym i tak ma to własnie byc przy niskim profilu

a wg mnie to i tak jest ona zbyt rozciagnieta.

> 205/50 na pupie da radę ?

bedziesz klepac ranty i tyle. Zobaczymy jak się ociepli to moze wkoncu przymiarke zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.