Skocz do zawartości

1,9 D Pompa wtryskowa Lukas


junk65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno mnie tu nie było... Ale jestem mocno zdesperowany i szukam pomocy...

Mam służbowe Doblo 1,9D (nie żadne JTD - wolnossący)z 2004r i kończy się w nim pompa wtryskowa. Niestety pompa jest nie Bosch tylko Lukas i wszystkie warsztaty zajmujące się serwisem diesli rozkładają ręce... Nie sądziłem, że to taki problem...

Szukam solidnej firmy która to naprawi... Obdzwoniłem kilka warsztatów z południowej Polski - moze źle szukałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, dawno mnie tu nie było... Ale jestem mocno zdesperowany i

> szukam pomocy...

> Mam służbowe Doblo 1,9D (nie żadne JTD - wolnossący)z 2004r i kończy

> się w nim pompa wtryskowa. Niestety pompa jest nie Bosch tylko

> Lukas i wszystkie warsztaty zajmujące się serwisem diesli

> rozkładają ręce... Nie sądziłem, że to taki problem...

> Szukam solidnej firmy która to naprawi... Obdzwoniłem kilka

> warsztatów z południowej Polski - moze źle szukałem...

Zapytaj u tego mechanika nr.tel (32) 726-14-70

Katowice ul.Siemianowicka 5

www.motodiesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Junk65 napisał - 08:30 21/01/2010 Pompa wtryskowa Lukas Fiat 1,9D jestem mocno zdesperowany i szukam pomocy...

Tak Kochani - dziś wielki dzień, a właściwie tydzień. Bo od Poniedziałku znów jeżdżę moim Doblo... PRAWIE TRZY MIESIĄCE W NAPRAWIE!!! I to w dwóch warsztatach. Dobrze, ze ja jestem spokojnym człowiekiem, ale i tak nieraz miałem ochotę gryźć....

Pan Motodiesel okazał się zupełnie niegodnym polecenia komukolwiek, straciłem przez niego kupę czasu, nerwów i 300pln za rzekomo dwukrotne testowanie na stole probierczym pompy wtryskowej. Brak kontaktu, nie odbierał telefonów, kolega był u niego wioząc mi towar z Bielska do Cz-wy dwukrotnie, warsztat pozamykany. Zero kontaktu, potem SMS-y, ze niby w szpitalu, na kardiologii. Może to i prawda, może ściema. Generalnie nie polecam.

Koniec końców auto na po zmontowaniu w warsztacie, który mam dwie ulice dalej i wyglądał profesjonalnie, dalej ma te same objawy i trafia (na sznurku)do warsztatu mojego klienta lakiernika, który zajmuje się też mechaniką. Pompa zostaje wysłana do Gdańska, do regeneracji - po powrocie za dwa tygodnie (maja dużo roboty i jest kolejka) wraca z workiem wymienionych części. Ewidentnie widać dobrą robotę. Po zamontowaniu, odpowietrzeniu fura gada "od pierwszego"! Okazuje się, ze jeszcze jest przestawiony rozrząd, był wymieniany przy okazji poprzednich montaży i demontaży pompy...

I to w wielkim skrócie prawie trzy miesiące historii naprawy pompy wtryskowej Lukas/Delphi w Fiacie Doblo '04, 1,9D

Pozdrawiamy z trasy - Ja i Doblo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, dawno mnie tu nie było... Ale jestem mocno zdesperowany i szukam pomocy...

> Mam służbowe Doblo 1,9D (nie żadne JTD - wolnossący)z 2004r i kończy się w nim pompa wtryskowa.

> Niestety pompa jest nie Bosch tylko Lukas i wszystkie warsztaty zajmujące się serwisem diesli

> rozkładają ręce... Nie sądziłem, że to taki problem...

> Szukam solidnej firmy która to naprawi... Obdzwoniłem kilka warsztatów z południowej Polski - moze

> źle szukałem...

W razie czego mogę załatwic nowke w bardzo dobrych $ - potrzebowalbym jednak VIN zeby sprawdzic co tam siedzi..

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> z ciekawości zapytam ile kosztowała regeneracja, bo w moim punto wołali 3.000 i skończyło się

> podmianką na jakiś inny model (za 1.500). Z tego powodu zresztą pozbyłem się klimatyzacji

hmm.gif Co ma klimatyzacja do pompy wtryskowej?? Rozumiem, że sprzedałeś części z klimatyzacji i za uzyskane pieniądze naprawiłeś pompę 270751858-jezyk.gif??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ma klimatyzacja do pompy wtryskowej??

nie wiem, nie działa a podobno powodem jest fakt, iż na wiązce kabli dynda cały przyłącz do pompy która została wymontowana

edit

od tego czasu również świeci kontrolka pompy i nie chyba działa immo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem, nie działa a podobno powodem jest fakt, iż na wiązce kabli dynda cały przyłącz do pompy

> która została wymontowana

> edit

> od tego czasu również świeci kontrolka pompy i nie chyba działa immo

oj to co kolega zrobi przy ewentualnej odsprzedaży? klima nie działa, pali się błąd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oj to co kolega zrobi przy ewentualnej odsprzedaży?

nic , auto firmowe szef bedzie sprzedawał

>klima nie działa,

jest sprawna ale...... , jak się komuś będzie chciało kombinować to pewnie ją uruchomi, w końcu w autach ze starszym typem pompy też były klimatyzacje (myślę że to kwestia sterownika, ale się nie znam). Pewnie nawet da się ją uruchomić na stałe tylko czy tak mozna niewiem.gif

> pali się błąd....

pali,nie ma co ukrywać, ale autko chodzi jak przecinak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

> z ciekawości zapytam ile kosztowała regeneracja, bo w moim punto wołali 3.000 i skończyło się

> podmianką na jakiś inny model (za 1.500). Z tego powodu zresztą pozbyłem się klimatyzacji

Odświeżę temat, bo pompa po 3ch latach znów zaczęła sie sypać frown.gif - (ok 80kkm przejechała)

Pan Mazanek z Woźnik k/Częstochowy wymienił ją na zwykła i po dwóch dniach auto hula jak nówka za połowę kwoty wydanej kiedyś tam na regeneracje...

http://allegro.pl/doblo-pompa-wtryskowa-1-9d-lucas-epic-manualna-i3056394471.html

Teraz widzę, ze POLAK POTRAFI - jest to naprawa standartowa - wymiana niewypału EPICA na zwykła pompę...

Tylko może ktoś organoleptycznie potwierdzić niższe zużycie paliwa? Dzis zalałem Doblo do pełna i będę go sprawdzał, a co do mocy - ponoć miał być słabszy - jakoś tego nie odczułem a wręcz przeciwnie, lepiej rano pali, i żywszy jest - i tak to tylko było wg papierów 63KM....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... http://allegro.pl/doblo-pompa-wtryskowa-1-9d-lucas-epic-manualna-i3056394471.html

> Teraz widzę, ze POLAK POTRAFI - jest to naprawa standartowa - wymiana niewypału EPICA na zwykła pompę...

Widzę że nawet w znacznie młodszych samochodach wraca się do mechanicznej pompy ...

W BXach były montowane dwie pompy: BOSCH i EPIC.

EPIC pomimo mechaniki miał jeszcze jakiś kawałek elektroniki/elektryki, bo np. pobierał sygnał z jednego z wtryskiwaczy. Podobno na EPICu autko lepiej jeździ w zakresie obrotów 1000-1500, u mnie na BOSCHu w tym zakresie trzeba operować pedałem przyspieszenia bardzo, ale to bardzo delikatnie, no i dźwięk silnika nie jest zbyt przyjemny ...

PS. Nie wiem jakie normy emisji spalin spełnia doblo, ale możesz mieć problemy na przeglądzie po zmianie pompy na mechaniczną, czego oczywiście nie życzę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PS. Nie wiem jakie normy emisji spalin spełnia doblo, ale możesz mieć problemy na przeglądzie po

> zmianie pompy na mechaniczną, czego oczywiście nie życzę

Od 4ech lat ni emam katalizatora i jakoś daje rade - wczoraj kolega za mną jechał i nic więcej nie dymi...

A fakt - do 2k obr trzeba delikatnie z gazem, i dźwięk silnika inny - tu sie zgadzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.