Skocz do zawartości

Wymiana oleju - Megane II K4M 1.6 16V - jak i co


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, ponieważ autko mam już po gwarancji,a w poprzednich autach sam się z tym bawiłem, pomyślałem żeby wymienić sobie samemu olej w mojej Megane. I teraz pytanko do tych co sami już to robili: co z tymi osłonami pod silnikiem? Którą odkręcić? Jaki klucz do korka spustowego oleju, jest tam jakaś uszczelka? Co z filtrem oleju, bo niby jest wysoko ale strasznie ciasno tam jest, nie wiem jak się tam zmieścić z jakimś kluczem. A klucz będzie na pewno konieczny, bo po otarciach lakieru na obudowie tegoż filtra, widzę że w ASO dokręcili go na chama kluczem po wymianie. Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Olej oddaję na zaprzyjaźnionej stacji benzynowej. Ja ekologiczny

> człowiek jestem.

Ja bym sie nie babrał z olejem . Osłon nie mam ,ale jade do mechanika i wymienia mi gratis ,bo olej u niego biorę z beczki Platinum . smile.gif

W oplu tez sie bawiłem ,ale zrobiłem sie wygodny teraz skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym sie nie babrał z olejem . Osłon nie mam ,ale jade do mechanika

> i wymienia mi gratis ,bo olej u niego biorę z beczki Platinum .

> W oplu tez sie bawiłem ,ale zrobiłem sie wygodny teraz

Ja też się powoli robię wygodny i chyba też tym razem odpuszczę sobie własnoręczne babranie z wymianą oleju. grinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tegoż filtra, widzę że w ASO dokręcili go na chama kluczem po

> wymianie. Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję.

W serwisie wymieniają (a przynajmniej fakturują grinser006.gif) uszczelkę korka spustowego, więc pewnie warto się w nią zaopatrzyć przed wymianą oleum old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.