Skocz do zawartości

Problem z panewkami


FuRioN

Rekomendowane odpowiedzi

Wiekszosc z Was pewnie rozsmieszy moje pytanie, ale chcialbym sie dowiedziec, jakie dokladnie zadanie maja paneki i jakie moga byc konsekwencje ich "popsucia" (nie wiem jak to nazwac hehe.gif ). Prosilbym konkretne odpowiedzi a nie posty wysmiewajace moja niewiedze 270751858-jezyk.gif Serdecznie pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak Ci zacznie na panewkach iskrzyc to wtedy bukowa elektroda trza spawac

sorry zlosnik.gif

pienkna regulka:

Panewka (niekiedy zwana panwią) - część łożyska ślizgowego, w której obraca się czop wału. Panewka ma kształt pierścienia. Zwykle wykonana jest z materiału takiego jak brąz, żeliwo szare lub Tworzywa sztuczne np. teflon lub tekstolit. Panewka może mieć na powierzchni styku z wałem nacięte rowki, których zadaniem jest rozprowadzanie środka smarującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, ale to nie tlumaczy (przynajmniej mi) drugiej czesci mojego pytania, czyli co sie dzieje, gdy

> panewka "przestaje pracowac tak jak powinna

panewki po dłuuugich przejściach czyli km smile.gif zaczną mieć luzy na wale korbowym i zaczną najzwyklej hałasować czyli po prostu stukać mogą tez pęknąć albo przegrzać takei moje zdanie taka moja wiedza moze sie myle... pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> panewki po dłuuugich przejściach czyli km zaczną mieć luzy na wale korbowym i zaczną najzwyklej

> hałasować czyli po prostu stukać mogą tez pęknąć albo przegrzać takei moje zdanie taka moja

> wiedza moze sie myle... pozdr

O taka odpowiedz mi chodzilo 270751858-jezyk.gif Dzieki 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no jak Ci zacznie na panewkach iskrzyc to wtedy bukowa elektroda trza spawac

> sorry

> pienkna regulka:

> Panewka (niekiedy zwana panwią) - część łożyska ślizgowego, w której obraca się czop wału. Panewka

> ma kształt pierścienia. Zwykle wykonana jest z materiału takiego jak brąz, żeliwo szare lub

> Tworzywa sztuczne np. teflon lub tekstolit. Panewka może mieć na powierzchni styku z wałem

> nacięte rowki, których zadaniem jest rozprowadzanie środka smarującego.

pierwsze 3 wyrazy mówią ci co sie stanie jak panewka nie pracuje odpowiednio zastanów sie co sie dzieje jak łożysko przestaje pracować najpierw hałasuje a potem staje dęba i sie nie kreci ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.