Skocz do zawartości

2.2 D4D 150KM w T25 po FL


supiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Jakies wady, zalety, typowe przypadłosci tego modelu? Można liczyć na bezproblemową eksploatację tak do okolic 200kkm? Siedzi tam jakis DPF?

Zakładamy,że egzemplarz z nalotem poniżej 100kkm, krajowy, serwisowany i dogłebnie prześwietlony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja wtrące swoje 0,03 PLN odnośnie tego auta.

Jeżdżę takim od nowości, wersja SOL+ z maja 2008 roku. Tak na szybko:

- 1kkm - "padł" jeden ksenon,

- 8kkm - "padł" drugi ksenon,

- 12kkm - zgasła deska rozdzielcza, zanim umówiłem się w ASO sama się naprawiła i problem do dzisiaj (73kkm) nie powrócił,

- 44 kkm - problem z zaworem EGR, samochód stracił jakąkolwiek chęć do jazdy, gdyby nie to, że serwis mam w zasięgu wzroku byłaby pewnie lawta a tak dotoczyłem się jakoś do serwisu (postój w serwisie 3 dni),

- 68kkm - padła uszczelka pod głowicą (wg. serwisu wada fabryczna silnika 2.2)... skończyło się w zasadzie na wymianie silnika smile.gif

- 68kkm - po przejechaniu 80 kilometrów po naprawie laweta - źle skręcony dolot rozpadł się i auto ponownie miało werwę małego fiata smile.gif

Ale to nie wszystko, to co najbardziej wkurzało mnie w tym samochodzie to problemy z zapalaniem poniżej -7 stopni i duże spalanie oleju. Obie te usterki były główną przyczyną wymiany silnika "przy okazji" uszczelki pod głowicą.

Po tej wymianie problemy z zapalaniem i spalaniem oleju skończyły się (od napawy przjechałem jakieś 4kkm).

Aha - z drobnostek aczkolwiek upierdliwych - odpadła podsufitka, klekocze non-stop podłokietnik (skręcany co każdy przegląd) i odkleiła się uszczelka pod tylnią szybą (wpadła pewnego dnia do bagażnika).

Ogólnie wyżej cenię serwis Toyoty od samego samochodu. Ale po tym co doświadczyłem z autem bez gwarancji raczej bym się nie pakował w Avensisa.

Jak masz jeszcze jakieś konkretne pytania odnośnie tego samochodu to chętnie odpowiem.

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten... mało optymistyczny, ale ważny dla mnie wpis. Szczerze mówiąc myślałem, że te samochody są tak bezproblemowe jak Yaris mojej żony, czy Corollka e12 w rodzinie z gigantycznym już nalotem (prawie 300kkm). Może trzeba szukać poczciwej benzyny 1.8 i w ten sposób zminimalizować chociaż problemy silnikowe hmm.gif

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za ten... mało optymistyczny, ale ważny dla mnie wpis. Szczerze mówiąc myślałem, że te

> samochody są tak bezproblemowe jak Yaris mojej żony, czy Corollka e12 w rodzinie z

> gigantycznym już nalotem (prawie 300kkm). Może trzeba szukać poczciwej benzyny 1.8 i w ten

> sposób zminimalizować chociaż problemy silnikowe

> Pzdr

W e12 też były problemy z silnikami. Atutem toyoty jest to, że raczej bez problemów robili to w ramach kampanii.

Generalnie loteria z trafieniem bezproblemowego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W e12 też były problemy z silnikami.

Do 2005 r.

Atutem toyoty jest to, że raczej bez problemów robili to w

> ramach kampanii.

> Generalnie loteria z trafieniem bezproblemowego egzemplarza.

Etam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może ja wtrące swoje 0,03 PLN odnośnie tego auta.

a mialo byc tak pieknie... zlosnik.gifgrinser006.gif

z innej beczki, ale mysle, ze nadal we wlasciwym kregu zlosnik.gif: jak sprawuja sie Accordowe i-CTDI? poza wtryskiem Bosha jest to konstrukcja czysto japonska, jak pamietam

pytam z czystej ciekawosci, bo kolega z pracy cos nadmienial zlosnik.gif ze dosc dzwoniacy jest ten silnik (2006), a konkretnie niby rozrzad na lancuszku, i jest to TTTM wg ASO Hondy...

prawda to?

czy sa to trwale silniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę w sieci i jakos tak rózowo z tymi Avenami nie jest blush.gif

Generalnie chwalona jest przede wszsytkim I gen samochodu, T25 już ma swoje choroby. Ciekawe jak bedzię z modelem obecnym. Nic to, zmiana auta jest zaplanowana na za jakiś czas, ciśnienia nie ma, a ja szukam kolejnych typów, choć Avena nie skreslam, ale po różnych wiadomościach, wolałbym chyba benzynę 1.8 niz diesla, mimo droższego tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> topily sie plastiki kloszy przy ksenonach , dosc droga niestety wymiana

Po lifcie też?

Wiem, że w t25 przed w zwykłej soczewce odbłyśnik z mocowaniem żarówki matowił się, topił, kruszał. W ksenie tylko matowił. Potem poprawili (wymieniali chyba nawet na gwarancji). Można też kupić komplet po regeneracji za 500 zł. U teścia taki jeździ (zwykłe żarówki) i bardzo zadowolony jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.