Skocz do zawartości

Astra G bład 1405 i takie tam


mpek

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent X16XEL

Wymieniłam dziadowi sonde, to on mi 1405 czyli EGR wpysk.gif

Zmieniałem to 3 lata temu sick.gif

Czyściłem go ale i tak zapala sie check, albo go zaślepie albo nowy wrrr.gif

Dodatkowo zaczął mi szarpać podczas jazdy dziad jeden.

I dodatkowa banderola zlosnik.gif od czego to coś?

283661877-DSC00135aaa.jpg

Zdjęte oczywiście gumowe kolanko i jak widać po prawej syf w tym niemiłosierny zlosnik.gif

post-47934-14352507617825_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, jak kol. wszim wspomniał, lata sobie ten syf między skrzynią korbową i klawiaturą, a co nie osiądzie wsysa silnik.

Jakby leciało w wydech to by ekolodzy larum srogie podnieśli.

A przez to, że leci w dolot, fantastycznie zatyka wszelkie otworki, osadza się na zaworach, unieruchamia Twinporty i inne klapki. Ekolodzy są zadowoleni... i serwisy też tongue.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niestety, jak kol. wszim wspomniał, lata sobie ten syf między skrzynią korbową i klawiaturą, a

> co nie osiądzie wsysa silnik.

> Jakby leciało w wydech to by ekolodzy larum srogie podnieśli.

> A przez to, że leci w dolot, fantastycznie zatyka wszelkie otworki, osadza się na zaworach,

> unieruchamia Twinporty i inne klapki. Ekolodzy są zadowoleni... i serwisy też .

Czyli pewnie nie ma możliwości samemu sie do tego dobrać i skutecznie to odetkać. Troche to przeczyściłem ile sie dało ale głęboko pewnie jeszcze sporo siedzi. Nie przypuszałem, że może to być całkowicie zawalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niestety, jak kol. wszim wspomniał, lata sobie ten syf między skrzynią korbową i klawiaturą, a

> co nie osiądzie wsysa silnik.

> Jakby leciało w wydech to by ekolodzy larum srogie podnieśli.

> A przez to, że leci w dolot, fantastycznie zatyka wszelkie otworki, osadza się na zaworach,

> unieruchamia Twinporty i inne klapki. Ekolodzy są zadowoleni... i serwisy też .

częściowym rozwiązaniem tego problemu jest zamontowanie "kibelka" czyli separatora oleju, nawet sam GM dla silników X18XE i X20XEV przewidział później montowanie separatorów mimo iż nie montowano ich fabrycznie, w innych silnikach jak mniemam można by dobrać coś i zamontować na własną rękę,

na rysunku nr 18 to separator, przecinało się kolanko odmy 10 i w to miejsce wstawiało się separator (OE 56 56 098)

283665191-kibelekx20xev.JPG

brat

post-98214-14352507624024_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odetkać można jak najbardziej. Najwyżej trochę syfu wpadnie do miski olejowej i rozpuści się w

> oleju.

Pomerdałem troche drucikiem i powyciągałem zlosnik.gif

Teraz odmoczony EGR i krokowiec, jutro umyje jeszcze raz przepustnice i gniazdo krokowca.

Jak nie pomoże to wpysk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.