Skocz do zawartości

Lokalizacja czujnika temperatury do kompa 1.2


klaudio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Możecie mi wskazać na zdjęciu lub opisowo gdzie w Pandzie 1.2 znajduje się czujnik temperatury płynu chłodzącego do kompa i czy można go jakoś pomierzyć?

Wraz z ociepleniem Pandzisław zaczął kiepsko odpalać, tzn. na zimnym można nieraz kręcić z 10-15 razy, a on nie bardzo chce załapać. Później już jest OK, ale po 2-3 pierwszych udanych próbach gaśnie, dopiero później jest lepiej. Rozgrzany odpala normalnie.

Wymieniłem już na nowe oryginalne świece, kable WN i dla pewności obie cewki, ale dalej to samo, więc następny w kolejce jest właśnie ten czujnik.

Check Engine się nie świeci, a czy podpięcie pod kompa pokaże złe wartości tego czujnika?

Miał ktoś podobne objawy?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy Ty wymieniałeś ten czujnik w związku z wahaniem temperatury?

tak- nic nie dało - stary magnetti marelli leżakuje w domu

> dobrze myślę, że ten czujnik i termostat to zupełnie coś innego?

no oczywiście - jest obok od strony cewek zapłonowych - zerknij na stronę www - tam masz manual wymiany termostatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tutaj

> masz fotki zaznaczone jest co i jak należy po kolei wymontować

Dzięki,

Widzę, że trochę grzebania jest ze względu na problematyczne osadzenie i uszczelnienie tego czujnika.

Wczoraj do wymiany cewek odkręcałem te dwie nakrętki nad czujnikiem... jakbym wiedział, że on tam jest, to zrobiłbym przy okazji wstępne rozeznanie smile.gif

Znajomy mechanik bez oglądania podpowiedział, że możliwą przyczyną takiego odpalania na zimno mogą być również niewyregulowane zawory. W sumie od 7 tys KM, a podejrzewam, że i sporo wcześniej jeśli w ogóle zawory nie były regulowane. Auto na LPG, myślicie, że moze taki objaw być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.