Skocz do zawartości

Wycieraczka tył


Unoman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

u kolegi w Uno (tym razem nie u mnie :-) ) przestała działać wycieraczka z tyłu. To raczej chyba rzadkie zjawisko, częsciej pada chyba przód ?

Napięcie na stykach jest. Co ew. mogło się stać i czy kosztowna jest wymiana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> u kolegi w Uno (tym razem nie u mnie :-) ) przestała działać

> wycieraczka z tyłu. To raczej chyba rzadkie zjawisko, częsciej

> pada chyba przód ?

> Napięcie na stykach jest. Co ew. mogło się stać i czy kosztowna jest

> wymiana ?

Nie trzeba jej wymieniać tylko wystarczy naprawić - w uniakach zdarza się to żadko częściej w fiatach sc i cc.

Przyczyną nie działania wycieraczki jest zardzewiały trzpień - trzeba ją zdemontować rozebrać na części, przeczyscić i zakonserwować - wtedy posłuży dłużej niż nowa ok.gif

instrukcja postępowania wink.gif

1. zdemotować silnik wycieraczki (odkręcić osłone, odpiąć wtyczke, zdjąć ramie wycieraczki z trzpienia, odkręcić i wyjąć silnik wycieraczki)

2. na górze trzpienia (na tulejce z tworzywa ) jest pierścień cegera który trzeba zdjąć aby można było wybić trzpień.

3. Odkręcić pokrywe silnika

4. ( zapamiętać jak ułozona jest przekładnia, kółka zębate i dźwigienka)

5. teraz trzeba wybić trzpień, najlepiej na początku wkręcić nakrętke na gwin aby go nie uszkodzić (pierwsze próby wybijania będą mocniejsze zanim rdza puści). Potem gdy trzpień się schowa w tulejce trzeba znaleśc coś czym możemy dalej wybijać trzpień ( śrubokręt, pręt - wazne żeby był jak najbardziej zbliżony do wymiarów trpienia - ułatwi to wybijanie).

6. Po wybiciu trzpienia nalezy go dobrze oczyścić z rdzy i nalotu i dobrze nasmarować smarem (tego nie żałować wink.gif )

7. na trzpieniu powinna byc uszczelka (oring) która przy wybijaniu moze się zsunąć , trzeba ją założyć na swoje miejsce (u góry jest rowek) przed włożeniem trzpienia.

Oczyścić trzeba też tulejke.

8. Składamy wszystko spowrotem i cieszymy się faktem ze poprawiliśmy fabryke zlosnik.gif ( jak się dojdzie do wprawy to czas pracy ok 30min -1/h - zalezy jak bardzo zardzewiała jest wycieraczka wink.gif

Powodzenia waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> u kolegi w Uno (tym razem nie u mnie :-) ) przestała działać wycieraczka z tyłu. To raczej chyba rzadkie zjawisko

nie takie rzadkie - tylnej mniej się używa więc pada nie dlatego że się silniczek "wyeksploatował" tylko że czynniki klimatyczne robiły swoje, a urządzenie mało pracowało w tym czasie

> częsciej pada chyba przód ?

regóły na to niema

> Napięcie na stykach jest. Co ew. mogło się stać i czy kosztowna jest

> wymiana ?

niech wyjmie silnik i przeczyści mechanizm, sprawdzi miernikiem czy jest przepływ na uzwojeniu. Jeśli jest to przeczyszczenie powinno pomóc, jeśli niema to spalił się silnik.

Cena używki to około 50 PLN, ale można się dogadać. Na Allegro się pojawiają:

1. z mechanizmem przekładni

2. sam silniczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie takie rzadkie - tylnej mniej się używa więc pada nie dlatego że

> się silniczek "wyeksploatował" tylko że czynniki klimatyczne

> robiły swoje, a urządzenie mało pracowało w tym czasie

> regóły na to niema

> niech wyjmie silnik i przeczyści mechanizm, sprawdzi miernikiem czy

> jest przepływ na uzwojeniu. Jeśli jest to przeczyszczenie

> powinno pomóc, jeśli niema to spalił się silnik.

> Cena używki to około 50 PLN, ale można się dogadać. Na Allegro się

> pojawiają:

> 1. z mechanizmem przekładni

> 2. sam silniczek

Dzięki. 1 link coś nie bangla cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> u kolegi w Uno (tym razem nie u mnie :-) ) przestała działać

> wycieraczka z tyłu. To raczej chyba rzadkie zjawisko, częsciej

> pada chyba przód ?

> Napięcie na stykach jest. Co ew. mogło się stać i czy kosztowna jest

> wymiana ?

U mnie od początku kiedy kupiłem auto wycieraczka nie działała... cały czas myślalem że jest spalona 270751858-jezyk.gif no wreszcie po rocznej eksploatacji Uniaka naszło mnie żeby rozkręcić ten silniczek i zobaczyć co z nim nie tak 270751858-jezyk.gif okazało sie padł przerywacz czy jakoś to sie inaczej nazywa spineyes.gif w każdym razie to coś co jest odpowiedzialne za to aby wycieraczka wróciła do pozycji leżącej alien.gif zwarłem tam dwie blaszki i wycieraczka chodziła aż miło 893goodvibes.gif po naprawieniu ogrzewania, wycieraka, zrobieniu podświetlenia zegarów i pokręteł na niebiesko autko sprzedałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.