Skocz do zawartości

Czym usunąć resztki taśmy klejącej z szyby/lakieru?


Mirron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W firmowym autku przez jakiś czas opadała szyba, jako że problem zaczął się w zimie i nie było czasu ani miejsca żeby naprawić usterkę to pracownicy użyli najprostszego możliwego rozwiązania i podkleili szybę na taśmę - taka brązową służąca zwykle do pakowania paczek itp... Wszystko GIT trzymało się pięknie aż dzisiaj naprawiłem szybkę odkleiłem owe taśmy i niestety praktycznie 70% zostało na szybie i lakierze... crazy.gif Próbowałem benzyną ekstrakcyjną zmyć pozostałości ale niestety nie bierze.... Jakies sugestie? Czym to mogę potraktować?

Myślalem jeszcze o zwykłym zmywaczu do paznokci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślalem jeszcze o zwykłym zmywaczu do paznokci...

... ale z acetonem, teraz większość lakierów nie ma acetonu.

Nam naklejka rejestracyjna z szyby zeszła acetonem bez problemu i bez śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile razy mozna pisać... Kuźwa leniwiec jestes.

> Toluen. Dostaniesz w sklepie z chemią.

Zgadza się. Albo dowolny tłuszcz, ale efekty będą gorsze. Musi być ciepło i wolniej rozpuszcza kauczuk w strukturze kleju. Za to jest najbezpieczniejszy dla podłoży.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> W firmowym autku przez jakiś czas opadała szyba, jako że problem zaczął się w zimie i nie było

> czasu ani miejsca żeby naprawić usterkę to pracownicy użyli najprostszego możliwego

> rozwiązania i podkleili szybę na taśmę - taka brązową służąca zwykle do pakowania paczek

> itp... Wszystko GIT trzymało się pięknie aż dzisiaj naprawiłem szybkę odkleiłem owe taśmy i

> niestety praktycznie 70% zostało na szybie i lakierze... Próbowałem benzyną ekstrakcyjną

> zmyć pozostałości ale niestety nie bierze.... Jakies sugestie? Czym to mogę potraktować?

> Myślalem jeszcze o zwykłym zmywaczu do paznokci...

Zwykła benzyna 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... ale z acetonem, teraz większość lakierów nie ma acetonu.

> Nam naklejka rejestracyjna z szyby zeszła acetonem bez problemu i bez śladu.

Potwierdzam, zeszło elegancko acetonem, chociaz trzeba było chwilke pomoczyc....

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.