Skocz do zawartości

powrót od mechanika i kolejne koszty - możliwe?


grzes2822

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie wróciłem od mechanika. Robił mi hamulce i jeszcze miał wymienić gumę na drążku stabilizującym bo niby pęka.

Teraz jednak powiedział mi, że tego nie wymienił bo samej gumy się nie wymienia, tylko cały drążek. I tu mnie powalił jak mi powiedział koszt całej operacji.

Drążek z całą wymianą ma kosztować 720zł. icon_eek.gifscrewy.gif

Robi mnie w bambuko czy to normalna cena??

Dodam tylko, że chodzi o PII 1,9JTD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W JTD wymiana gum zewnętrznych drążka stabilizatora około 10 zł szt. , wewnętrzne też kilka złotych .

Jak będziesz wymienianiać na podniesionym aucie to zabezpiecz ten drążkek podpierając go czymś. Przy próbie odkecenia, na ostatnich zwojach śrubki lubią się z gwintem urwać i wystrzelić, wtedy bedzie problem.

Generalnie to mechanior chce Cię wydoić.

Może go nie zrozumiałeś i chodzi o coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierd*** khem.. ten no wink.gif

wedle wszelakich dostepnych mi wiadomosci to w p2 jtd mozna spokojnie same gumy na stabilizatorze powymieniac bo mi w Asio sami z się tak zrobili bez zadnego halo.

Teoretycznie "nie da sie" wedle ASO instrukcji itd "ąę bibułkę" to nie da sie w stilo gdzie nalezy uzyc brzeszczota celem otwarcia obejmy coby gume wymienic . To samo Aso po godzinie 18.00 nabiera umiejetnosci wymiany gum w stilo wink.gif

A tera wersja dla hardkorowcow ale ponoc prowizorki sa najlepsze:

- poluzuj obejmy i nawin na spracowana gume stara detke rowerowa cfaniaczek.gifold.gif

Patent stary ale dziala ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W JTD wymiana gum zewnętrznych drążka stabilizatora około 10 zł szt. , wewnętrzne też kilka złotych.

> Jak będziesz wymienianiać na podniesionym aucie to zabezpiecz ten drążkek podpierając go czymś.

> Przy próbie odkecenia, na ostatnich zwojach śrubki lubią się z gwintem urwać i wystrzelić,

> wtedy bedzie problem.

nie wiem czy będę sam przy tym coś kombinował. Nie mam zbytnio warunków by robić to pod blokiem, a i do kanału dostępu za bardzo nie mam, tym bardziej jak mówisz, że wymiana jednej gumy powinna wynieść coś koło 10zł.

> Generalnie to mechanior chce Cię wydoić.

> Może go nie zrozumiałeś i chodzi o coś innego ?

no właśnie coś mi się nie spodobało z tą kwotą. Na pewno się nie przesłyszałem bo się pytałem kilka razy. Chodzi o taki drążek: allegro, a dokładniej o tę gumę wewnętrzną od strony pasażera. Jest już lekko sfatygowana.

Nawet na kanale mi pokazywali.

Druga sprawa: to czy wymiana całego drążka jest aż tak skomplikowana że wołają sobie taką sumę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.