Zawartość dodana przez denus
-
OPP a motocykle
Chyba zaczynają montować takie, co mają dodatkową kamerę robiącą fotkę tyłu pojazdu, tak jak niektóre fotoradary. Właśnie ze względu na motocykle czy inne pojazdy bez przedniej tablicy rejestracyjnej.
-
Spryskiwacze szyb w Grande Punto
A nie wiem jakie były w Fieście, natomiast w Grande w porównaniu z PII była masakra. W trasie to rozpylały pod wycieraczki 😕 Fabrycznie w GP są mgłowe, ale leją bardzo nisko. O ile na postoju jest nieźle, to podczas jazdy im większa prędkość tym gorzej. W mieście da się przeżyć, na trasie już nie. Kilka dni temu testowałem modyfikację na ekspresówkach/autostradach i jest o niebo lepiej od tych fabrycznych. Sikają w połowie wysokości szyby, a nie na podszybie
-
Klakson nie działa Punto 2014
W Grande jest przekaźnik, tutaj pewnie podobnie. Zobacz czy pojawia się napięcie sterujące przekaźnikiem.
-
Naprawa Mildtonów
Słuchałeś kiedyś wyrobów marki STX? Nie mówię o samych głośnikach, bo te potrzebują jeszcze odpowiednich obudów, tylko całych kolumn. Owszem mają tanie wyroby, które grają średnio, ale i droższe, które całkiem nieźle i w swojej klasie cenowej biją produkty innych, bardziej markowych firm.
-
Octavia 3 jaki diesel...?
Można też dostać mandat za zbyt wolną jazdę i tamowanie ruchu :D
-
Octavia 3 jaki diesel...?
Obawiam się, że 1.6 może być za słaby. Jeśli jeździ się samemu to ok, ale gdy taki samochód zapakujesz to potrafi być problem. Znajomi mają Golfa kombi z 1.6 pod maską i w naszych górach przy 3 dorosłych, dwójce dzieci na pokładzie oraz bez bagażu było kiepsko z podjazdami pod wzniesienia.
-
Spryskiwacze szyb w Grande Punto
Jak wiemy działanie spryskiwaczy w Grande Punto i pewnie Punto Evo pozostawia wiele do życzenia. Po 12 latach eksploatacji i wkurzania się nadeszła pora modyfikacji. Trochę pracy, mała rzeźba i pasują od Stilo. Nie są duże, do tego mają regulację kąta. Można zdobyć na grosze na szrocie jak i plastik maski Grande Punto. Swojego nie ruszałem gdyby coś się nie powiodło. Zastanawiałem się jeszcze na tymi od Punto II ale te są większe i bardziej pochylone na szybę. Mgiełkowych w ogóle nie brałem pod uwagę, bo nie posiadają regulacji. Efekt prac na załączonych materiałach. spryski GP.mp4
-
Jak teraz wygląda podróż Warszawa - Olsztyn drogą nr 7?
Zależy jak trafisz. W nocy czy wcześnie rano jest znośnie, oczywiście jeśli na remontowanych odcinkach nic się nie wydarzy. Najgorzej w weekendy. Remonty zaczynają się przed Płońskiem, a kończą kilkanaście km za Mławą. Pod koniec lipca z Olsztyna do W-wy w środku tygodnia wracałem 3,5h, godziny popołudniowe. Ojciec kilka dni wcześniej (weekend) wracał, to trafił na 3 kolizje/wypadki na remontowanych odcinkach. Chyba z 5h jechał.
-
Jak to jest z tymi retrofitami (LED zamiast H4/H7)
W tym przypadku to chyba prawo w całej UE zakazuje używania zamienników żarówek do oświetlenia zewnętrznego pojazdu ;). Nawet na opakowaniach jest często napisane coś w stylu "Do not use in UE". Z drugiej strony reflektory przeszły badania z danych źródłem światła, uzyskały homologację dla niego i nikt teraz nie wyda grubych pieniędzy aby jeszcze raz przebadać stare reflektory z zamontowanymi LED'ami i ewentualnie wydać kolejną legalizację jeśli oczywiście pozytywnie przejdą testy.
-
Jak to jest z tymi retrofitami (LED zamiast H4/H7)
Załóż jeden reflektor nowy, a pewnie zobaczysz różnicę.
-
Jak to jest z tymi retrofitami (LED zamiast H4/H7)
Tak, ale xenon żyje dłużej i go wymienisz, a nie całą lampę jak w przypadku wielu reflektorów LED. Niestety sporo obecnych LED'ów nie grzeszą żywotnością, a są przypadki, że nawet jeszcze w trakcie gwarancji zgłaszają się ludzie do ASO z tematem przednich lamp LED, które świecą słabiej niż gdy były nowe. Oczywiście gwarancja jest odwalana, bo minimalną normę spełniają, a ta podobno jest taka sama jak dla reflektorów halogenowych.
-
OSRAM Żarówki H7 Night Breaker Laser +150% Next
Będzie, bo dają więcej światła co widać z daleka i na przeglądzie to wyjdzie przy badaniu
-
OSRAM Żarówki H7 Night Breaker Laser +150% Next
Nawet jeśli się pojawią, to reflektor musi mieć odpowiednią homologację aby je stosować. Wątpie aby któryś w kilku czy kilkunastoletnim samochodzie taką uzyskał.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Jeszcze trochę to VAG'ach oprócz kodów silnika trzeba będzie mieć w głowie kody skrzyń biegów . Ta jego jest 7-biegowa z suchymi tarczkami. Podobno znowu wracają do mokrych, bo suche szybko padały
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
A jaka skuteczność naprawy DSG? Równie dobrze może paść szybciej niż naprawiana M32.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Słynną M32 jak padną łożyska to naprawisz poniżej 2 tyś zł. Napraw DSG czy inną tego typu skrzynię za takie pieniądze gdy padnie mechanicznie. Sam olej do niej będzie sporo kosztował, a do niektórych wchodzi 9 litrów. Ostatnio znajomemu w A6 C6 AT padła dźwignia zmiany biegów, na desce choinka od kontrolek, samochód unieruchomiony, nowy lewarek ponad 2 tyś zł. Faktycznie taniej się naprawia
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Po gwarancji manuala naprawisz dużo taniej niż nowoczesny automat.
-
Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE
Bartek, tylko co z tego, że zmniejszają, jak przeważnie takie skrzynie krócej żyją i poźniej sumarycznie wychodzi drożej. Ostatnio koledze padła skrzynia DSG w 2,5 rocznym VAG'u z 1.4 tsi, po przebiegu 40 tyś km. Dobrze, że chłopak przedłużył gwarancję, bo byłby kilkanaście tyś zł w plecy. Dopłacił 10 tyś zł, żeby mieć automat i teraz żałuje. Samochód stał w serwisie ponad 3 tygodnie, a skrzynia padła kilka dni przed świętami. Niestety najprawdopodobniej za jakiś czas usterka może powrócić.
-
Mocniejsze auto głównie w mieście jaki wybrać typ opon...
To zależy jakie są hamulce, jak seryjne to powinno wejść. Przy 1.9MJ wchodziły bez problemu, do 2.0 MJ też ludzie mieszczą 15". A jeśli nie to są jeszcze 16".
-
Mocniejsze auto głównie w mieście jaki wybrać typ opon...
Jeśli na zimę nie zależy Ci na wyglądzie kół, to za 1600-1700zł masz nówki felgi stalowe 15" + nowe opony zimowe ze średniej pólki. Dobre wielosezonówki będą kosztowały podobnie albo i więcej. Wspomniane wcześniej Nokiany w rozmiarze 225/45 R17 to około 500zł/szt.
-
Mocniejsze auto głównie w mieście jaki wybrać typ opon...
Możesz być zmuszony do zakupu zimowych, bo wielosezonowe występują tylko w bardziej typowych rozmiarach. Mam auto z podobną mocą i do tego momentem około 350Nm. Fabrycznie wyszło na felgach aluminowych 17" z oponami 205/45 R17, rozmiarze w którym wybór wielosezonówek jest bardzo mizerny, a dobre zimówki mają chore ceny. Skończyło się na stalówkach 15" i oponach zimowych 185/65 R15. Zakup nowych felg i opon był tańszy niż nowych zimówek czy wielosezonowych 17". A druga sprawa do dziury jakie pojawiają się w zimie, wysoką oponę 15" trochę trudniej uszkodzić niż "naleśnik" 17", zawieszenie mniej odczuwa i komfort lepszy. Tak więc musisz pomyśleć, policzyć itd.
-
Audi - sprawdzenie po VIN
Czy ma ktoś możliwość sprawdzenia historii Audi po numerze VIN? Niestety podobno VAG ograniczył takie coś w ASO jeśli dany serwis nie ma autoryzacji na konkretną markę . Czyli jeśli robią tylko Skodę, to nie sprawdzą VW, Seata czy Audi.
-
szczękowiec - jaki?
Aktualnie użytkuję białego Neoteca i jestem zadowolony, polecam.
-
Wspólne części?
Zderzak i klapa są inne, więc to co pod nimi pewnie też.
-
Podgrzewane manetki
Pewnie jak osiągną jakąś temperaturę .
