Skocz do zawartości

Objawy uszkodzonej sonda Punto mk1 ?


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witka

Panowie jakie sa objawy uszkodzonej sondy lambdy ?:( czy powinna zapalic mi sie marchewka ? czy jak odpinam sonde a silnik jest rozgrzany to co sie dzieje proszę o pomoc bo już sam nie wiem czy sonda jest uszkodzona pozdrawiam i dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Ciebie, jak sonda jest uszkodzona, to moze zapalic sie marchewa, ale nie musi. moze zaczac wiecej palic, ale nie musi.

jak ja odepniesz, to nie zapali sie z tego powodu marchewa, a odlaczenie w czasie pracy silnika raczej nie pociagnie za soba zadnej widocznej zmiany.

BTW, sonda != sąda wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witka

> Panowie jakie sa objawy uszkodzonej sondy lambdy ?:( czy powinna zapalic mi sie marchewka ?

nie zawsze , zalezy od uszkodzenia sondy

czy jak

> odpinam sąde a silnik jest rozgrzany to co sie dzieje proszę o pomoc bo już sam nie wiem czy

> sąda jest uszkodzona pozdrawiam i dzieki za pomoc

będzie palil jak smok ,ale to trzeba przejechac troche , po ktoryms wlaczeniu powinien wywalic check engine , bynajmniej w p2 tak bylo

a czemu sadzisz , ze sonda padla , co jest tego przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dzisiaj sprawdzałem odłączyłem sonde i sie nie zaświeciła marchewka , wydaje mi się że silnik trzymał lepiej obroty czyli równe 900 , a z sonda spada do 800 i czepie silnikiem , ostatni w trasie zamiast 5 lub 6 litrów paliwa max, to spalił mi spokojnie ponad 7 litrów frown.gif jak mozna inaczej sprawdzic czy ona jest temu wszystkiemu winna frown.gif pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> będzie palil jak smok

w trybie miejskim nie zauwazylem roznicy kolo tych 8l/100km w korkach mi 1.2 8v 75km palilo.

> po ktoryms wlaczeniu powinien wywalic

> check engine , bynajmniej w p2 tak bylo

on pyta o P1 - nie zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w trybie miejskim nie zauwazylem roznicy kolo tych 8l/100km w korkach mi 1.2 8v 75km palilo.

w sumie walnieta sonda daje dopiero extra spalanie

> on pyta o P1 - nie zapala.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Własnie dzisiaj sprawdzałem odłączyłem sonde i sie nie zaświeciła marchewka , wydaje mi się że

> silnik trzymał lepiej obroty czyli równe 900 , a z sonda spada do 800 i czepie silnikiem ,

> ostatni w trasie zamiast 5 lub 6 litrów paliwa max, to spalił mi spokojnie ponad 7 litrów

> jak mozna inaczej sprawdzic czy ona jest temu wszystkiemu winna pozdrawiam

Najpewniej oscyloskopem. Miałem padniętą sondę i poza ekstra spalaniem nie było innych objawów ( no, może czasem szarpnął ). Kupiłem za 120 MagnetiMarelii i spokój. U mnie sonda dawała napięcie jakieś ale nie oscylowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witka

> Panowie jakie sa objawy uszkodzonej sondy lambdy ?:(

objawy mogą być dwojakie zbyt bogatej (najczęściej) lub zbyt ubogiej mieszanki ...

w przypadku zbyt bogatej palił mi 15l/100km w mieście, drastycznie przekroczone CO w spalinach i czarna końcówka rury wydechowej

w przypadku zbyt ubogiej , kicha prycha i nie jedzie bo mało paliwa dostaje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.