Skocz do zawartości

zapytanie interfejs elm327, obd2


Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

odnośnie tego co w temacie mam pytanie. Rozważam zakup takiego czegoś na własne potrzeby i nie tylko. Ci co są w temacie wiedzą o co chodzi. Sprzedawcy tegoż urządzenia piszą, że pasuje do wielu samochodów. W związku z tym mam zapytanie do Was. To, że oprogramowanie jest różne to wiem, ale nie o to mi chodzi. Chodzi mi o samą kostkę. Wiem, że do nie których samochodów trzeba przejściówki, bo jest inna wtyczka. No i właśnie chcę Was zapytać do których samochodów ona pasuje, a do których trzeba przejściówkę? Jeśli trzeba to jaką? Czy przejściówka ta pasuje tylko do jednego modelu/marki? Jeśli do różnych to do jakich?

PS. szukajkę zwiedziłem, coś się dowiedziałem, ale to nie wszystko co bym chciał wiedzieć. Więc liczę na Waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie jest to samo do każdego samochodu. To ELM 327 odpowiada za tłumaczenie danych z samochodu. A software umie tylko rozmawiać z ELMem.

Co do wtyczek - nie przejmuj się, bo w większości fizycznie pasuje wtyczka OBD2 a jeśli nie pasuje, to wystarczy odpowiednio pokostować z interfejsem w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy ktoś próbował się połączyć w celu wykasowania błędów na tym sprzęcie i mu się nie udało?

> Jeśli tak to w jakim samochodzie?

Kasowałem błędy w Oplu Astrze Coupe.

Elm 327 oprócz kasowania błędów i czytania danych w bardzo wielu standardach elektrycznych niewiele potrafi - ale to co potrafi jest wystarczające do DIAGNOSTYKI.

Jeśli chce się coś pozmieniać, to trzeba kupić coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault Scenic II (2005 rok) skasowany błąd EGR i czujnika klimatyzacji. Citroen Xsara 1.4 skasowany błąd przepływki i jakiegoś czujnika przepustnicy, nie pamiętam już dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiat Panda i VW Polo błędy skasowane

Jak się chwalicie to ja też się pochwalę: mareaW, stilo 3d 1.6, stilo 5d 1.9jtd, stilo 3d 2.4 abart, brawa 1.9jtd, alfa 147 2.0, palioW(generacja albea) tylko poduszki smile.gif

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.