Skocz do zawartości

AC- jak to jest ze znizkami?


norbert123

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja taka.

Ja mam samochod, zona ma samochod. Oboje jestesmy wspolwlascicielami obu samochodow (ona mojego, ja jej). Ja mam AC w PTU ona w Benefii (ubezpieczenia wykupione za posrednictwem mBanku przeze mnie).

I teraz zalozmy zona ma szkode z AC (wgniecenie progu od wysokiego krawęznika). wiadomo, ze jak zglosimy szkode do Benefii zona straci ileś tam procent zniżki. Czy ja w moim towarzystwie (PTU) też trace zniżke- jako ze jestem wspowlascicielem jej samochodu a ona mojego? Założmy ze to zona kierowala podczas szkody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając prosty schemat nadawania i utraty zniżek, to stłuczka auta powoduje utratę zniżek u wszystkich współwłaścicieli. Wszystko zależy też od tego, czy zniżki w drugim zakładzie ubezpieczeń są uzbierane, czy też przeniesione z tego pierwszego. Jak przeniesione to działa zasada "kopiuj-wklej" i TU może w przypadku szkody poprosić o udokumentowanie zniżek od tego pierwszego TU i wtedy jest klops, ponieważ tam miałeś szkodę i spadłeś np. z 60% do 50%. Co innego jak w jednym i drugim zakładzie są to zniżki uzbierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakładając prosty schemat nadawania i utraty zniżek, to stłuczka auta powoduje utratę zniżek u

> wszystkich współwłaścicieli. Wszystko zależy też od tego, czy zniżki w drugim zakładzie

> ubezpieczeń są uzbierane, czy też przeniesione z tego pierwszego.

Znizki są przeniesione ale z jeszcze innego TU - w obu przypadkach - tzn i jeden i drugi samochod ma przeniesione znizki z mBankowego ubezpieczenia mDirect (Generali) na PTU (nie zwiazane z mBankiem) i Benefie (zwiazana z mBankiem)

>Jak przeniesione to działa

> zasada "kopiuj-wklej" i TU może w przypadku szkody poprosić o udokumentowanie zniżek od tego

> pierwszego TU i wtedy jest klops, ponieważ tam miałeś szkodę i spadłeś np. z 60% do 50%.

No ale ja juz to udokumentowanie przedlozylem w momencie zawierania ubezpieczenia w PTU - w zeszlym roku umowe zawieralem. Benefia nie potrzebowala takiego udokumentowania bo wykupiona byla tez przez system mBanku - wiec maja dostep do tych danych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja taka.

> Ja mam samochod, zona ma samochod. Oboje jestesmy wspolwlascicielami obu samochodow (ona mojego, ja

> jej). Ja mam AC w PTU ona w Benefii (ubezpieczenia wykupione za posrednictwem mBanku przeze

> mnie).

> I teraz zalozmy zona ma szkode z AC (wgniecenie progu od wysokiego krawęznika). wiadomo, ze jak

> zglosimy szkode do Benefii zona straci ileś tam procent zniżki. Czy ja w moim towarzystwie

> (PTU) też trace zniżke- jako ze jestem wspowlascicielem jej samochodu a ona mojego? Założmy ze

> to zona kierowala podczas szkody

W wielu towarzystwach teraz jest zapisane, że zniżki są indywiduualnie ustalane dla każdego samochodu... Gorzej przy zmianie samochodu - bo wtedy są brane te z "najgorszego"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.