Skocz do zawartości

elektryczny dach w sc


Loqa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dach w seju z elektrycznym dachem jest jakoś wzmacniany specjalnie w stosunku do normalnego? Czy poprostu sam w sobie jest konstrukcja samonośną tzn tamta rama z prowadnicami itd a sam dach (buda) jest po prostu wycięty z nawierconymi otworami pod mocowanie faltdachu? Pytam bo spotkałem się ostatnio z fotami kolesia tnącego piłą kątową dach normalnego seja, ponawiercał otwory mocujące i zamontował elektryka;) Pytam z ciekawości:) A jeśli da się i nie ma nic na przeszkodzie to ciężko z elektryką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedys byl o tym watek....

> wyszlo na to ze wstawiany lubilo przeciekac, i ze lepiej ciac slupki i wstawiac calosc z innego

> auta, no ale to juz calkowicie nieekonomiczno-logiczna alternatywa....

Wielkie dzieki za info smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy dach w seju z elektrycznym dachem jest jakoś wzmacniany specjalnie w stosunku do normalnego?

> Czy poprostu sam w sobie jest konstrukcja samonośną tzn tamta rama z prowadnicami itd a sam

> dach (buda) jest po prostu wycięty z nawierconymi otworami pod mocowanie faltdachu? Pytam bo

> spotkałem się ostatnio z fotami kolesia tnącego piłą kątową dach normalnego seja, ponawiercał

> otwory mocujące i zamontował elektryka;) Pytam z ciekawości:) A jeśli da się i nie ma nic na

> przeszkodzie to ciężko z elektryką?

Nie ma żadnych przeciwwskazań w montażu takiego dachu, tylko nie ciąłbym kątówką, bo można lakier przypalic, albo powypalac dziury w tapicerce iskrami. Ja wycinałem wyrzynarką z drobnym brzeszczotem, a wokół linii cięcia było oklejone dwoma warstwami taśmy papierowej,żeby stopa wyrzynarki nie porysowała lakieru. Trzeba jeszcze wyciąc wzmocnienie między słupkami B. Całośc została wklejona na czarny uszczelniacz do poszycia przyczep kempingowych - niewysychający. Elektryka to banał - 3 kabelki

czarny - masa

czerwony +

pomarańczowy + po stacyjce lub zmostkowany do czerwonego, jeżeli na postoju też ma działac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma żadnych przeciwwskazań w montażu takiego dachu, tylko nie ciąłbym kątówką, bo można lakier

> przypalic, albo powypalac dziury w tapicerce iskrami. Ja wycinałem wyrzynarką z drobnym

> brzeszczotem, a wokół linii cięcia było oklejone dwoma warstwami taśmy papierowej,żeby stopa

> wyrzynarki nie porysowała lakieru. Trzeba jeszcze wyciąc wzmocnienie między słupkami B. Całośc

> została wklejona na czarny uszczelniacz do poszycia przyczep kempingowych - niewysychający.

> Elektryka to banał - 3 kabelki

> czarny - masa

> czerwony +

> pomarańczowy + po stacyjce lub zmostkowany do czerwonego, jeżeli na postoju też ma działac.

Super, wielkie dzięki za info, właśnie zastanawiałem się czym to wyciąć;) Rozumiem że wycięcie tego wzmocnienia pomiędzy słupkami nie przeszkadza bo dach usztywni rama tego elektrycznego wink.gif Otwory do mocowania dachu nawierciłeś przed wycięciem blachy czy po? Czym zrobiłeś otwór początkowy pod ostrze wyrzynarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super, wielkie dzięki za info, właśnie zastanawiałem się czym to wyciąć;) Rozumiem że wycięcie tego

> wzmocnienia pomiędzy słupkami nie przeszkadza bo dach usztywni rama tego elektrycznego

Dokładnie.

Otwory

> do mocowania dachu nawierciłeś przed wycięciem blachy czy po?

Przed - chodzi oczywiście o te 5 otworów pod owiewkę.

Czym zrobiłeś otwór początkowy

> pod ostrze wyrzynarki?

Kątówką tarcza 2mm od wewnątrz otworu dachowego pod kątem, żeby dobrze wejśc w linię cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.