Skocz do zawartości

jak odnowić napis?


iXman

Rekomendowane odpowiedzi

nabyłem napis UNO_Turbo_i.e. i teraz jest pytanie czym i jak odrestaurować taki napis, który trafi na tylną klapę? może ktoś to robił już i wie jakie farbki użyć czy cuś i jak wpierw przygotować napis do renowacji. hmm.gif z góry dzięki za info. bow.gif20.GIF

283861205-UTie.jpg

post-130078-14352508485857_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nabyłem napis UNO_Turbo_i.e. i teraz jest pytanie czym i jak odrestaurować taki napis, który trafi

> na tylną klapę? może ktoś to robił już i wie jakie farbki użyć czy cuś i jak wpierw

> przygotować napis do renowacji. z góry dzięki za info.

http://www.unofani.eev.pl/viewtopic.php?t=1831&start=0

kiedyś mi się nudziło

może Ci się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobnie zrobiłem logo fiata z grill-a tylko najpierw cały poszedł na czarno a pozniej pędzelkiem

> fiat i kreseczki na czerwono

poka no jak wygląda oryginał w idealnym stanie. jedno jest pewne szpraj żeby była profi robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poka no jak wygląda oryginał w idealnym stanie. jedno jest pewne szpraj żeby była profi robota

ciężko to widzę żeby szprejem zrobić... jak zabezpieczyć chociażby krawędzie srebrne przed psikaniem szprjem niewiem.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.unofani.eev.pl/viewtopic.php?t=1831&start=0

> kiedyś mi się nudziło

> może Ci się przyda

może i się przyda... ale ty miałeś lakier czy farby z połyskiem? no i to twoje narzędzie (patyczek szaszłykowy icon_eek.gif ) jakoś nie dociera do mnie ta metoda sick.gif

a co z tą gąbka i warstwami? było kiepsko?

a jeśli lakier... to czy on był do plastiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może i się przyda... ale ty miałeś lakier czy farby? no i to twoje narzędzie (patyczek szaszłykowy

> ) jakoś nie dociera do mnie

> a co tą gąbka i warstwami? było kiepsko?

> a jeśli lakier... to czy on był do plastiku?

Co do lakierów to powiem Ci, że one w większości są do tworzyw sztucznych jednak na każdym jest napisane, że nie powinno się pryskać na polipropylen i polietylen. Nie wiem z czego ten napis jest, ale wydaje mi się, że da radę. Czarne i czerwone lakiery w połysku dostaniesz w każdym markecie budowlanym. Tylko sam teraz się zastanawiam nad tym jak zabezpieczyć krawędzie... Może jakoś pokombinować delikatnie z taśmą malarską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do lakierów to powiem Ci, że one w większości są do tworzyw sztucznych jednak na każdym jest

> napisane, że nie powinno się pryskać na polipropylen i polietylen.

a co mogłoby się stać nie miłego?

> Nie wiem z czego ten napis

> jest, ale wydaje mi się, że da radę.

też nie wiem z jakiego materiału.

> Czarne i czerwone lakiery w połysku dostaniesz w każdym

> markecie budowlanym.

dzięki. a znasz może jakieś ceny +/-

> Tylko sam teraz się zastanawiam nad tym jak zabezpieczyć krawędzie...

> Może jakoś pokombinować delikatnie z taśmą malarską?

no raczej tak... niewiem.gif będzie nie ciekawie oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki. a znasz może jakieś ceny +/-

> no raczej tak... będzie nie ciekawie

Farbki modelarskie - cena ok 5 PLN za puszkę 14 ml, do tego pędzelek, i nietrzęsąca się ręka - zmatować wcześniej drobnym papierem ściernym i jazda zlosnik.gif

http://allegro.pl/item1069687381_revell_farbki_emalia_pelna_paleta_kolorow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chłopaki chłopaki , cosik się wypowiem bo trza wam pomoc wink.gif

proponuje najpierw wypolerować te chromowane elementy ( gąbka polerska i pasta G3 lub zwykłe Tempo i szmata to drugie chyba będzie lepszym rozwiązaniem) następnie zmatowić napis papierem 80 na sucho ( zdrapać starą farbę) a potem 2000 na wodę. Przemyć cały emblemat i taśmą papierową dokładnie zamaskować elementy wypolerowane( do dostania w każdym sklepie zawierającym lakiery itp. w castodramacie tez są ale słabo się kleją) po wykonaniu tego zabiegu odtłuszczamy powierzchnie benzyną ekstrakcyjną(WAŻNE bez tego będzie dupa, po tym zabiegu nie można dotykać odtłuszczonej powierzchni) i zaczynamy psikanie lakierem akrylowym (ok 3 warstw) analogicznie czarnym następnie czerwonym, żeby robota była jeszcze bardziej profi możecie przed nałożeniem farby psiknąć z 2 warstwy podkładu do plastików do dostania w sklepach typu sikens i innych lakierniczych sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki. a znasz może jakieś ceny +/-

max 10zł za 250ml.

I tak zostanie Ci tego spoooooro.

@MarcinSw -

> i szmata to drugie chyba będzie lepszym rozwiązaniem) następnie zmatowić napis papierem 80 na

80tką nie będzie za gruba?

Żeby my wżerów nie porobiła na tym emblemacie.

Rozumiem, że wodny papier miałby to załatwić, ale na pierwszy szlif wziąłbym coś o niższej granulacji.

Do Twojego zestawu dołożyłbym jeszcze bezbarwny z tej firmy Dupli Color "Cars", który tworzy mocniejszą powłokę coby mu nie odpryskiwał standardowy lakier w połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> max 10zł za 250ml.

> I tak zostanie Ci tego spoooooro.

> @MarcinSw -

> 80tką nie będzie za gruba?

> Żeby my wżerów nie porobiła na tym emblemacie.

> Rozumiem, że wodny papier miałby to załatwić, ale na pierwszy szlif wziąłbym coś o niższej

> granulacji.

chodzi tylko o zdrapanie starej farby, 80 będzie dużo szybciej jak tylko zniknie stara farba przerzucasz się na 2000 tys ( tu już trochę dłużej trzeba trzeć żeby wyrównać powłokę )

> Do Twojego zestawu dołożyłbym jeszcze bezbarwny z tej firmy Dupli Color "Cars", który tworzy

> mocniejszą powłokę coby mu nie odpryskiwał standardowy lakier w połysku.

tak można to zrobić ale taki bezbarwny w spreju po jakimś czasie odpada i znaczek wygląda jak by został potraktowany scansolem aczkolwiek jeśli już ktoś zdecyduje się na bezbarwny proponuje przeleciec także miejsca pozasłaniana w moim opisie taśmą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może i się przyda... ale ty miałeś lakier czy farby z połyskiem? no i to twoje narzędzie (patyczek

> szaszłykowy ) jakoś nie dociera do mnie ta metoda

> a co z tą gąbka i warstwami? było kiepsko?

> a jeśli lakier... to czy on był do plastiku?

kropelka po kropelce naniesiona i równo rozlane

lakier to czerwień sygnałowa , od znajomego dostałem puszkę

gąbka o tyłek była ... robiły się bąbelki na powierzchni

grunt to mieć stabilną rękę by kajś nie uwalić ok.gif

możesz też spróbować napis zamoczyć w jakimś naczyniu z lakierem

tylko prosto musisz trafić by brzegu kajś nie zapaćkać

w maczanie bawiłem się na zaślepkach spryskiwaczy reflektorów , ale one były całe do pomalowania ok.gif

lakierowanie mi nie podchodziło w środku zimy przy -30 biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.