Skocz do zawartości

Praca sprzęgła - szumi


nelson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam stilaka 1.6 z przebiegiem ok. 86kkm i od pewnego czasu jak mam ciepły silnik to podczas uruchamiania silnika na wciśniętym sprzęgle coś słychać podobnego do terkotu(szumu) lub obcierania. Jak puszcze sprzęgło jest OKI i jak znowu wcisnę też jest OKI. Praca sprzęgła wg mnie jest poprawna bo nic nie szarpie ani nie ślizga podczas ruszania. Dodatkowo ten szum (terkot) jest tylko jak jest silnik ciepły natomiast jak zimny i pierwsze uruchomienie jest cicho. Wspomnę jeszcze jak uruchamiam silnik bez wciśniętego sprzęgła to jest OKI. Jedyne co to mam mały wyciek na uszczelnieniu wybieraka skrzyni biegów i lekko poci w tym miejscu, ale jak byłem na przeglądzie to stan oliwy był w normie.

Tak więc nie kumam co robi już papa ale wolał bym sie wcześniej uświadomić zanim gdzieś w trasie lub skrzyżowaniu będzie bul.

Proszę o jakieś wskazówki co to może być.

stilak 1.6 16V LPG 5D 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu jak mam ciepły silnik to podczas

> uruchamiania silnika na wciśniętym sprzęgle coś słychać podobnego do terkotu(szumu) lub

> obcierania.

Może być wiele rzeczy, a najbardziej prawdopodobne suche łożysko wyciskowe. Jednak niestety,aby je nasmarować trzeba zdjąć skrzynię biegów. Bez smarowania długo nie pochodzi , a wtedy j.w. Równie dobrze może też być awaria docisku, ale bez demontażu skrzyni trudno na pewniaka stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.