Skocz do zawartości

zmiana pompy paliwa na wydajniejszą


marti3009

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko jestem tu nowy i od niedawna mam cc sportinga ze zmienionym dolotem , wydechem przelotem i ostrym wakiem i mam pytani o ile dobrze kojarze pompa paliwa ma wydajnosc 1,2 bara czy jak zmienie na pompe o cisnieniu np 3 bary bedzie autko lepiej sie zbierac czy nie ma to sensu? czy taka zmiana moze zakonczyc sie jakas awaria??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z mitsubishi lancera walbro, po zmianie doszlo +10 km (wykres z hamowni), ogolnie auto stalo sie nie do poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam mam pytanko jestem tu nowy i od niedawna mam cc sportinga ze zmienionym dolotem , wydechem

> przelotem i ostrym wakiem i mam pytani o ile dobrze kojarze pompa paliwa ma wydajnosc 1,2 bara

> czy jak zmienie na pompe o cisnieniu np 3 bary bedzie autko lepiej sie zbierac czy nie ma to

> sensu? czy taka zmiana moze zakonczyc sie jakas awaria??

1) wydatek jest liczony w litrach na minute a nie w barach

2) jak zmienisz ciśnienie na pompie to regulator i tak nie dopuści więcej bo on reguluje ciśnienie

pompe wymieniasz jak juz masz wtryski zmienione i nie daje rady pompa, w innych przypadkach to zwykłe placebo......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1) wydatek jest liczony w litrach na minute a nie w barach

> 2) jak zmienisz ciśnienie na pompie to regulator i tak nie dopuści więcej bo on reguluje ciśnienie

> pompe wymieniasz jak juz masz wtryski zmienione i nie daje rady pompa, w innych przypadkach to

> zwykłe placebo......

wystarczy regulator zmienic czy wtryski i pozniej pewnie kompa strojenie czy nie trzeba??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wystarczy regulator zmienic czy wtryski i pozniej pewnie kompa strojenie czy nie trzeba??

pytanie po co...... tego sie nie robi żeby zwiększyć moc..... tylko żeby zapewnić dostawe paliwa jeśli go brakuje ze względu na wydatek wtrysków/pompy...

"mam cc sportinga ze zmienionym dolotem , wydechem przelotem i ostrym wakiem"

przy takich modach to seria spokojnie starcza......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak na wysokich obrotach nie czujesz nagłego spadku mocy związanego z niedopływaniem wystarczającej

> ilości paliwa to imo nie warto wymieniac.

Najlepiej się o tym przekonać podłączając manometr do listwy wtryskowej i obserwować ciśnienie paliwa przy maksymalnym obciążeniu silnika.

Jeżeli ciśnienie nie spada, to znaczy że pompa wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy wyzszych obrotach idzie jak burza przyspieszenie super tylko przy niskich gorzej dlatego

> chcialbt\ym cos z tym zrobic a moze sie nie da kjak sie ostry walek ma??

Taki już urok ostrych wałków, że dołu nie ma.

Z prostych rozwiązań doradzam krótką skrzynię biegów.

Ze skomplikowanych jakiś VVT-i wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.