Skocz do zawartości

Kupuję alfę ale mi poradźcie.


gold16v

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam na oku http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-salon-pl-C13717273.html, oglądałem byłem na serwisie auto ma obecnie 49 tys., amortyzatory 62 % skuteczności przód 67 % tył, czy to jest możliwe jak Was się to rozkładało, dodatkowo auto upierniczone w środku, delikatnie przetarty plastik na kierownicy jak by od zegarka w jednym miejscu ( nie widać na fotkach) Auto w sumie w porządku ale mam wątpliwości.. A no i co ważne po roku w systemie po VIN sprawdziłem autko ( znaczy sprawdził kolega Saigon ) miało 14 tys przebiegu. Ale czy nie zaczęło później więcej jeździć tego nie wiem:(, bo o dziwo ostatni przegląd był w systemie 2008.06 pierwszy i ostatni, nie ma wpisu w 2009.06. No i ma filtr cząstek stałych:/.... poradzie mi proszę. Dodatkowo na oponach 0209 dziwne opony wymienione? po 2-2,5 latach. Auto było Raiffeisen-Leasing Polska S.A. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto ma obecnie 49 tys., amortyzatory 62 % skuteczności przód 67 % tył, czy to jest możliwe

Tak, chociaż u mnie z tyłu było mniej. Po wymianie, fabrycznie nowy tylny amortyzator miał 35% skuteczności hmm.gif

Ale, tak czy siak zawieszenie w 159 jest bardzo trwałe. To jest najmniesze zmartwienie.

> dodatkowo auto upierniczone w środku, delikatnie przetarty plastik

> na kierownicy jak by od zegarka w jednym miejscu ( nie widać na fotkach)

To jest 'uroda' lakierowanego plastiku. Trwalsze jest tylko alumunium z wersji Distinctive/Sport/TI

> ale mam wątpliwości.. A no i co ważne po roku w systemie po VIN sprawdziłem autko (

> znaczy sprawdził kolega Saigon ) miało 14 tys przebiegu.

> Ale czy nie zaczęło później więcej

> jeździć tego nie wiem:(, bo o dziwo ostatni przegląd był w systemie 2008.06 pierwszy i

> ostatni, nie ma wpisu w 2009.06.

Przeglądy są co 30 tys. km, wymianę oleju wskazuje komputer (tu jest DPF) lub nie rzadziej niż co 24 miesiące

> Dodatkowo na oponach 0209 dziwne opony wymienione?

Może to nie są opony z tego auta? Np. ktoś zamienił z 17-tek przed sprzedażą.

> No i ma filtr cząstek stałych:/

A to dlaczego ma martwić? Jeśli auto jeździło co jakiś czas w trasę to spokojnie DPF jest w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, chociaż u mnie z tyłu było mniej. Po wymianie, fabrycznie nowy tylny amortyzator miał 35%

> skuteczności

> Ale, tak czy siak zawieszenie w 159 jest bardzo trwałe. To jest najmniesze zmartwienie.

> To jest 'uroda' lakierowanego plastiku. Trwalsze jest tylko alumunium z wersji Distinctive/Sport/TI

> Przeglądy są co 30 tys. km, wymianę oleju wskazuje komputer (tu jest DPF) lub nie rzadziej niż co

> 24 miesiące

> Może to nie są opony z tego auta? Np. ktoś zamienił z 17-tek przed sprzedażą.

> A to dlaczego ma martwić? Jeśli auto jeździło co jakiś czas w trasę to spokojnie DPF jest w dobrym

> stanie.

ok to rzeczywiście prawdopodobny scenariusz dziękuję, troszkę pozytywniej to odbieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe albo prawie nowe opony przednie, mogą wskazywać na dosyć częstą wadę niektórych 159, tzn ścinanie wewnętrznych krawędzi opon.

Sam padłem ofiarą tej wady przy symbolicznym przebiegu. Nie zawsze pomaga ustawienie zbieżności na fabryczne nastawy.

W moim przypadku diagnosta wprowadził swoje, empirycznie dobrane nastawy i nowy komplet opon ma się od ponad roku bardzo dobrze.

Więcej na ten temat na forum dedykowanym 159 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie,

> Mam na oku http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-salon-pl-C13717273.html, oglądałem byłem na serwisie

> auto ma obecnie 49 tys., amortyzatory 62 % skuteczności przód 67 % tył, czy to jest możliwe

o w mojej rodzinnej wiosce - nie patrz na te amorki - u mnie seryjne amorki świeżo założone prosto z kartona miały po 73-78%

> jak Was się to rozkładało, dodatkowo auto upierniczone w środku, delikatnie przetarty plastik

> na kierownicy jak by od zegarka w jednym miejscu ( nie widać na fotkach)

jakim cudem zegarek dotyka kierownicy?

> Auto w sumie w

> porządku ale mam wątpliwości.. A no i co ważne po roku w systemie po VIN sprawdziłem autko (

> znaczy sprawdził kolega Saigon ) miało 14 tys przebiegu. Ale czy nie zaczęło później więcej

> jeździć tego nie wiem:(, bo o dziwo ostatni przegląd był w systemie 2008.06 pierwszy i

> ostatni, nie ma wpisu w 2009.06. No i ma filtr cząstek stałych:/.... poradzie mi proszę.

> Dodatkowo na oponach 0209 dziwne opony wymienione? po 2-2,5 latach. Auto było

> Raiffeisen-Leasing Polska S.A. Dziękuję

nie ma tyle przebiegu na bank - własciciel też dobrze cwaniakuje biglaugh.gif oglądałem tam często autka

niecofanego albo niebitego jeszcze tam nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o w mojej rodzinnej wiosce - nie patrz na te amorki - u mnie seryjne amorki świeżo założone prosto

> z kartona miały po 73-78%

> jakim cudem zegarek dotyka kierownicy?

> nie ma tyle przebiegu na bank - własciciel też dobrze cwaniakuje oglądałem tam często autka

> niecofanego albo niebitego jeszcze tam nie widziałem

generlanie auto kupiłem, właściciel to prezes medycznych placówek w Białymstoku wydaje mi się że on nie miał czasu na pierdoły z cofaniem liczników itp. chciał auto szybko sprzedać posłużył się komisem kolegi, dzwonił do mnie 2 dni temu bo czegoś mi tam nie dał pytałem go przebieg zapewnił że jest autentyk i że trafilo mi się bardzo dobre auto w sumie co mu teraz zależało zresztą i tak gościa więcej nie ujrzę, ksiązka jest zgadza się z wpisami w systemie ASO, było leasingowane więc przeglądy musiały być, generlanie auto póki co nie zauważyłem nic dziwnego po za warlającymi się wszedzie zabawkami dziecka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właściciel to prezes medycznych placówek w Białymstoku

Pan prezes i miał taki syf w aucie pad.gif nie rozumię takich ludzi.

Wielu km bezproblemowej jazdy życzę, sam szukałem 159 ale nie udało mi się znaleść nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> generlanie auto kupiłem, właściciel to prezes medycznych placówek w Białymstoku wydaje mi się że

> on nie miał czasu na pierdoły z cofaniem liczników itp. chciał auto szybko sprzedać posłużył

> się komisem kolegi, dzwonił do mnie 2 dni temu bo czegoś mi tam nie dał pytałem go przebieg

> zapewnił że jest autentyk i że trafilo mi się bardzo dobre auto w sumie co mu teraz zależało

> zresztą i tak gościa więcej nie ujrzę, ksiązka jest zgadza się z wpisami w systemie ASO, było

> leasingowane więc przeglądy musiały być, generlanie auto póki co nie zauważyłem nic dziwnego

> po za warlającymi się wszedzie zabawkami dziecka,

bez foto sie nie liczy ... 20.GIF

jaki motor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pan prezes i miał taki syf w aucie nie rozumię takich ludzi.

> Wielu km bezproblemowej jazdy życzę, sam szukałem 159 ale nie udało mi się znaleść nic ciekawego.

u mnie tez wszslkiej masci zabawki, pilki itd smile.gifsmile.gif norma

bezawaryjnosci ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.