Skocz do zawartości

zapłon 1.0 fire a 899 ??


fenix8

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie mi, czy czymś się różni zapłon w silniku fire z jedną cewką z zapłonem w 899. chodzi o to, ze posiadam obrotek który pracuje poprawnie z silnikiem fire i nie wiem czy nie będzie miał problemów z 899

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiedzcie mi, czy czymś się różni zapłon w silniku fire z jedną cewką z zapłonem w 899. chodzi o

> to, ze posiadam obrotek który pracuje poprawnie z silnikiem fire i nie wiem czy nie będzie

> miał problemów z 899

w 899 masz dwie cewki - czyli każda daje iskrę raz na jeden obrót. Są 2 przewody sygnałowe.

w fire jednocewkowym - jest jedna:D cewka i daje iskrę 2 razy na obrót wału. Jeden przewód sygnałowy.

Stąd właśnie wynika różnica w obrotkach.

Czyli obrotek z fire założony do 899 będzie pokazywał 2x za mało obrotów.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Pawle za odpowiedź, powiedz mi zatem czy jest szansa bez ingerencji w obrotek (gdyż to fizycznie nie możliwe) zaadoptować go do 899?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziękuję Pawle za odpowiedź, powiedz mi zatem czy jest szansa bez ingerencji w obrotek (gdyż to

> fizycznie nie możliwe) zaadoptować go do 899?

Ja myślę, że gdyby pociągnąć syganły z obu cewek i zastosować na przewodach diody to by coś z tego wyszło hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja myślę, że gdyby pociągnąć syganły z obu cewek i zastosować na przewodach diody to by coś z tego

> wyszło

no tak... i to by było zapewne rozwiązanie smile.gif:) thx, temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.