Skocz do zawartości

Podłączał ktoś FiatEcuscana do Punto mk2 1.2 8v?


norbert123

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam bo zaniepokoił mnie przebieg auta zapisany w ECU samochodu (parametr Odumeter i Odumeter2) zczytany poprzez FiatEcuscana- troche wiekszy niz na liczniku:). Wiem, ze w przypadku innych modeli byly pewne przaklamania w tym programie i sie zastanawiam jak to jest w przypadku Punto - sprawdzał kto? Niestety z Euroscanem nie idzie porownac bo Euroscan nie ma dla moj wersji Punto takiego dostepnego parametru.

Druga sprawa - zarowno w przypadku FiatEcuscana jak i Euroscana mozna sobie przetestowac wentylator na 1 i 2 biegu. Ale czy Punto mk2 1.2 8v z 2002 bez klimy ma wentylator "dwubiegowy"? Pytam bo w przypadku testu 2 biegu moj wentylator sie nie wlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytam bo zaniepokoił mnie przebieg auta zapisany w ECU samochodu (parametr Odumeter i Odumeter2)

> zczytany poprzez FiatEcuscana- troche wiekszy niz na liczniku:). Wiem, ze w przypadku innych

> modeli byly pewne przaklamania w tym programie i sie zastanawiam jak to jest w przypadku Punto

w w stilo FES pokazuje mi obecnie ok 144 tys km, na liczniku jest ponad 149 tys.

> Druga sprawa - zarowno w przypadku FiatEcuscana jak i Euroscana mozna sobie przetestowac wentylator

> na 1 i 2 biegu. Ale czy Punto mk2 1.2 8v z 2002 bez klimy ma wentylator "dwubiegowy"? Pytam

> bo w przypadku testu 2 biegu moj wentylator sie nie wlacza.

jak nie masz klimy masz tylko 1 bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytam bo zaniepokoił mnie przebieg auta zapisany w ECU samochodu (parametr Odumeter i Odumeter2)

> zczytany poprzez FiatEcuscana- troche wiekszy niz na liczniku:). Wiem, ze w przypadku innych

> modeli byly pewne przaklamania w tym programie i sie zastanawiam jak to jest w przypadku Punto

Nie tylko w tym programie.

Nawet ASO mówi że mogą być różne wskazania do ok. 3%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie tylko w tym programie.

> Nawet ASO mówi że mogą być różne wskazania do ok. 3%

No mi chodzi o roznice rzędu 2,3 razy:) Czytałem na forum FiatEcuscana ze np w niektorych alfach sa takie problemy (mimo ze przebieg auta pewny)

Odometer pokazuje mi przebieg 242 tys a Odometer2 155 tys. (czym te 2 parametry sie roznia?) Przebieg licznikowy 110 tys. Nie chce mi sie wiezyc ze to auto ma ponad 200 - wnetrze i silnik nie wyglada na az tak eksploatowany.

Zrobie test i sprawdze po 100 km czy Odometer tez zwiekszy sie o 100 - jesli tak to niezle krecone auto kupilem:) Choc jak na razie poza wymianą uszczelki pod pokrywa zawor (stad duze zuzycie oleju, 1l na 5 tys o ktorym kiedys pisalem) z silnikiem nic sie nie dzieje- a mam auto od 7 miesiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytam bo zaniepokoił mnie przebieg auta zapisany w ECU samochodu (parametr Odumeter i Odumeter2)

> zczytany poprzez FiatEcuscana- troche wiekszy niz na liczniku:). Wiem, ze w przypadku innych

> modeli byly pewne przaklamania w tym programie i sie zastanawiam jak to jest w przypadku Punto

> - sprawdzał kto?

mi pokazuje praktycznie to samo co licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.