Skocz do zawartości

"inne" springi


Rekomendowane odpowiedzi

> witam

> kto z klubowiczow ma krotsze, progresywne itp. inne od fabrycznych

> sprezynki + fabryczne amorki ???

> p.s macie jakies odboje pozakladane itp.

> pozdro

bardzo niedawno o to pytalem wink.gif

w kazdym razie ja mam, ale dopiero od jutra na autku. jutro napisze wiecej bo zalatany jestem :/

pozdro

fosfor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> kto z klubowiczow ma krotsze, progresywne itp. inne od fabrycznych

> sprezynki + fabryczne amorki ???

> p.s macie jakies odboje pozakladane itp.

> pozdro

Odboje niepotrzebne są tobie. Wystarczą same sprężynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kto z klubowiczow ma krotsze, progresywne itp. inne od fabrycznych

> sprezynki + fabryczne amorki ???

>

No właśnie, zdaje mi się, że umnie jest coś niestandardowego. Pojazd kupiłem niedawno i nie zajmowałem się tym jeszcze, ale z wjechaniem na jakikolwiek krawężnik muszę uważać. Nawet ostatnio zauważyłem na drodze rozjechanego kota czacha.gif i chciałem "wziąść" go między kołami, a tu ŁUP !!!, poprawiłem go. Aż boję się ewentualnej wymiany/naprawy zawieszenia czy amortyzatorów, bo nie wiem co tam mam założone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inni ale ja mam problem z krawężnikami a szczególnie jak z nich zjeżdżam tyłem praktycznie za każdym razem przydzieram zderzakiem aż się angryfire.gif ze złości.

Muszę dodać że sprężyny i amorki są waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, zdaje mi się, że umnie jest coś niestandardowego. Pojazd

> kupiłem niedawno i nie zajmowałem się tym jeszcze, ale z

> wjechaniem na jakikolwiek krawężnik muszę uważać. Nawet ostatnio

> zauważyłem na drodze rozjechanego kota i chciałem "wziąść" go

> między kołami, a tu ŁUP !!!, poprawiłem go. Aż boję się

> ewentualnej wymiany/naprawy zawieszenia czy amortyzatorów, bo

> nie wiem co tam mam założone.

a moze po prostu sprezynku juz "usiadly"... mozliwe, ze poprzednik np. beton wozil w bagazniku biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a moze po prostu sprezynku juz "usiadly"... mozliwe, ze poprzednik

> np. beton wozil w bagazniku

hmm.gif Chyba pojadę sprawdzić. Stukać mi z przodu stuka coś, ale to "normalne". Nieee..., to niemożliwe, no myślę, że jakby tak siadły to bym to odczuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba pojadę sprawdzić. Stukać mi z przodu stuka coś, ale to

> "normalne". Nieee..., to niemożliwe, no myślę, że jakby tak

> siadły to bym to odczuł.

a skad wiesz jak jest na nowych springach? mialem wczesniej toledo, a ze tam bagaznik duzy to czasm do nieco przeladowalem (nawet ok.600-700kg) clown.gif po kilku takich przejazdach i czasem wozenie 100-200kg tylne sprezynki mialy juz dosc...

a jesli cos stuka z przodu to na pewno wahacz... za jakies 2tyg. wymieniam hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprezynki juz zalozone smile.gif

smiga sie calkiem spoko smile.gif nie jest az tak twardo jak myslalem smile.gif jest akurat zlosnik.gif

mam prosbe smile.gif moze ktos mi podac ile ma cm do ziemi os przedniego blotnika i tylnego ??? bo nie zdazylem sprawdzic ile bylo wczesniej frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ty to masz raczej hardcorową zawiechę ... :D nawet w porównaniu do

> mojej...

A jechałeś ze mną że tak mówisz? Ona wcale nie jest aż tak max twarda. Troszkę jeszcze pracuje.

Hardcore zawiechę to ma znajomy w Leonie - KW z regulowaną twardością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprezynki juz zalozone

> smiga sie calkiem spoko nie jest az tak twardo jak myslalem jest

> akurat

> mam prosbe moze ktos mi podac ile ma cm do ziemi os przedniego

> blotnika i tylnego ??? bo nie zdazylem sprawdzic ile bylo

> wczesniej

WIELKIE dzieki ze ktos poswiecil 30 sec swojego cennego czasu sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepsze springi robi Eibach i tyle... i zaiwchy tez, szkoda ze nie wiem jakie mam amorki bo nie widac, a nie standardowe... ale jezdzi sie super, szkoda ze dziurawo... frown.gif woz na takiej kombinacji sie rozlazi i sie zuzywaja czesci szybciej, stuki, piski, drzenia<drgania>... a czy Ci niektorzy ludzie przestana robic pol metrowe krawezniki?? to nie murki !!

screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Niedawno zalozylem sprezynki eibacha - 35mm - Balem sie o miske olejowa , o to czy zebiska mi na Warszawskich drogach nie powypadaja . Wyjechalem z warsztatu i...... qrka mam sportowy samochodzik - czuc ze auto nie wyklada sie na zakretach , wjechalem na male rondo gaz do dechy lamie sie ,a tu tylko gumy(zimowe) swiszcza zero przechylu - jak po sznurku bardzo przyjemny poslizg grinser006.gif , kultora pracy zawieszenia w czasie jazdy po prostej bez zarzutu przy szybkiej jezdzie biglaugh.gif czuje tylko delikatne podskoki , ale samochodzik nie odlatuje ,na szczescie ! Prawdziwa sztywnosc czuc przy przejezdzaniu przez policjantow (tych lezacych) , bardzo dynamicznie zawieszenie wraca na swoje miejsce . Miska tez na szczescie jeszcze cala , i mysle ze taka pozostanie . Kto sie zastanawia - Polecam !!! Od razu dodam ze moje amorki to podstawowe kayaby !!! Przy okazji wymienilem gumki w tylnym zawieszeniu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.