Skocz do zawartości

Pożycz prądu...


JustRalf

Rekomendowane odpowiedzi

Lalunia, pożycz prądu francowata siostro icon_rolleyes.gifvibra.gif

91089852.jpg

W piątek przystąpiłem do próby odpalenia Grande 307 po ponad miesiącu stania zlosnik.gif Niestety, denat totalny a na zegarach choinka icon_eek.gif

Paliły się chyba wszystkie kontrolki (w tym takie, które widziałem pierwszy raz hehe.gif) a olej i rezerwa mrygały zlosnik.gif

42092077.jpg

Więc w sobotę z rana zaczęła się akcja reanimacja zlosnik.gif

W tym celu "rozbebeszyłem" połowę plastików pod maską, żeby mieć dostęp do dwóch klem pad.gif

16068618.jpg

A dopiero PO FAKCIE POMYŚLAŁEM, że minus wystarczyło podpiąć dosłownie gdziekolwiek smirk.gif i nie trzeba by było tyle kombinacji pad.gifhehe.gif

87117332.jpg

W każdym razie Pug po kablach nie zakręcił od razu, potrzebował nastu minut na podładowanie, ale finalnie ożył i jest ok.gif

Krótko mówiąc, Lalunia wróciła do Łaska (rej. ELA...) a Pug wrócił do łask 893goodvibes.gif

W ramach wynagrodzenia długiego postoju dostał kompleksową usługę na myjce, czyli mycie ręczne + woskowanie ręczne, odkurzanie, mycie szyb i natarcie kokpitu mleczkiem zlosnik.gif

DAWNO tak nie lśnił oj dawno.... ale równie dawno nie było widać tylu rys i wgniotów icon_eek.gifrotfl.gif

Lalunią się poruszałem przez równe 5 tygodni i zrobiłem niecałe 2000km. Oddałem Teściowi z nowymi wycieraczkami, naprawionym układem wydechowym i oświetleniem zlosnik.gif

Jak przyjdzie czas na zmianę Puga, to chyba właśnie Lagunę kombi kupię... ale trochę świeższą biglaugh.gif bo po tej (typowy wołek roboczy do tego z mega przebiegiem)... Pug jest dla mnie jak fabrycznie nowy samochód zlosnik.gif

Pozdro Francowatej Braci 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym celu "rozbebeszyłem" połowę plastików pod maską, żeby mieć dostęp do dwóch klem

> A dopiero PO FAKCIE POMYŚLAŁEM, że minus wystarczyło podpiąć dosłownie gdziekolwiek i nie trzeba

> by było tyle kombinacji

To nie wiedziałeś, że bezpośrednio łączy się tylko plusowe bieguny? Minus dawcy zawsze łączy się z masą biorcy, w miejscu innym niż minusowa klema.

> W każdym razie Pug po kablach nie zakręcił od razu, potrzebował nastu minut na podładowanie, ale

> finalnie ożył i jest

Też normalne przy b.mocno rozładowanym aku.

> W ramach wynagrodzenia długiego postoju dostał kompleksową usługę na myjce, czyli mycie ręczne +

> woskowanie ręczne, odkurzanie, mycie szyb i natarcie kokpitu mleczkiem

> DAWNO tak nie lśnił oj dawno.... ale równie dawno nie było widać tylu rys i wgniotów

Ja wczoraj swojego myłem i się wk...łem przy tym. Przy użyciu ciśnienia wody w okolicach lewka na tylnej klapie, zdmuchnąłem zwierzaczka. Pomyślałem - no ok. Tyle razy karcherem obrywał, to mogła się taśma zużyć.

Ale po dokładniejszym obejrzeniu, znalazłem dwie rysy, sugerujące, że jakiś p....ny k...s złamany próbował mi ów znaczek oderwać. Jakbym tylko gnoja złapał... tuk.gif

> Jak przyjdzie czas na zmianę Puga, to chyba właśnie Lagunę kombi kupię... ale trochę świeższą bo

> po tej (typowy wołek roboczy do tego z mega przebiegiem)... Pug jest dla mnie jak fabrycznie

> nowy samochód

Ja miałem dylemat po poprzedniej lagunie (takiej jaką ganiałeś) - brać L2 czy wziąć jednak coś mniejszego (duże mi niepotrzebne, kompakt to optimum). Stanęło na tym, że szukałem Meganki z 1.5dci, a wyszło, że kupiłem 307 z HDi, bo się taki akurat wiarygodnie zadbany i pewny trafił.

> Pozdro Francowatej Braci

Wzajemnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie wiedziałeś, że bezpośrednio łączy się tylko plusowe bieguny?

Wiedziałeś, ale bezmyślność i rutyna czasem dają o sobie znać zlosnik.gif

> Ja wczoraj swojego myłem i się wk...łem przy tym. Przy użyciu ciśnienia wody w okolicach lewka na

> tylnej klapie, zdmuchnąłem zwierzaczka. Pomyślałem - no ok. Tyle razy karcherem obrywał, to

> mogła się taśma zużyć.

> Ale po dokładniejszym obejrzeniu, znalazłem dwie rysy, sugerujące, że jakiś p....ny k...s złamany

> próbował mi ów znaczek oderwać. Jakbym tylko gnoja złapał...

No niestety no.gif

> Ja miałem dylemat po poprzedniej lagunie (takiej jaką ganiałeś) - brać L2 czy wziąć jednak coś

> mniejszego (duże mi niepotrzebne, kompakt to optimum). Stanęło na tym, że szukałem Meganki z

> 1.5dci, a wyszło, że kupiłem 307 z HDi, bo się taki akurat wiarygodnie zadbany i pewny trafił.

Ja przez chwile myslałem, czy nie pogonić 307 bo mnie wpienił kilkoma akcjami... 893goodvibes.gif

Ale po gruntownym przemyśleniu pogodziliśmy sie, bo to w końcu pewne auto, od początku w rodzinie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.