Skocz do zawartości

Wymiana piaty przedniego koła


hellfire

Rekomendowane odpowiedzi

> Tylko piasta dostała czy cos jeszcze zdemolowałeś na Targowisku?? Bil przeżył??

Dopiero będę rozbierał.

Ale tak to wszystko wygląda w porządku, poza piastą.

Możliwe że tarcza do lekkiego przetoczenia jeżeli nierówno się zjechała krawędź.

Przy okazji chyba wymienię z obu stron piasty, łożyska, szpilki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wymienić piastę przedniego koła?

> Czy trzeba przy tym wymienić łożysko?

> Czy trzeba mieć prasę? I czy prasa jest potrzebna tylko do składania, czy też do rozbierania?

bez prasy przy rozbieraniu łożysko na 99% sie rozsypie, a składając jak masz dobre (mocne) imadło to poskładasz bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez prasy przy rozbieraniu łożysko na 99% sie rozsypie, a składając jak masz dobre (mocne) imadło

> to poskładasz bez problemu

Jeszcze jedna zagadka po drodze...

Ktoś wcześniej próbował już wymontować łożysko ze zwrotnicy, ale ułamał "uszy" pierścienia Segera blokującego łożysko w zwrotnicy.

Do tego wszystko jest tak skorodowane, że pierścień siedzi bardzo mocno zablokowany.

Topiłem to w penetratorze i nafcie, wyczyściłem ile dałem radę, wyciągnąłem środek łożyska (i tak jest do wymiany) żeby mieć lepsze dojście, ale pierścień ani drgnie nawet solidnie młotkowany.

Udało mi się ruszyć koniec pierścienia i wyłamać jakieś 2cm, ale reszta nadal siedzi.

Może ktoś ma jakiś pomysł jak to wydobyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze jedna zagadka po drodze...

> Ktoś wcześniej próbował już wymontować łożysko ze zwrotnicy, ale ułamał "uszy" pierścienia Segera

> blokującego łożysko w zwrotnicy.

> Do tego wszystko jest tak skorodowane, że pierścień siedzi bardzo mocno zablokowany.

> Topiłem to w penetratorze i nafcie, wyczyściłem ile dałem radę, wyciągnąłem środek łożyska (i tak

> jest do wymiany) żeby mieć lepsze dojście, ale pierścień ani drgnie nawet solidnie młotkowany.

> Udało mi się ruszyć koniec pierścienia i wyłamać jakieś 2cm, ale reszta nadal siedzi.

> Może ktoś ma jakiś pomysł jak to wydobyć?

tam nie ma uszu. To zwykle pierscien zabezpieczajacy smile.gif trzeba pozadnym odrdzewiaczem i po obwodzie to wyciagac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.