Skocz do zawartości

Czy istnieje sposób na odróżnienie....


joshua79

Rekomendowane odpowiedzi

.... objawów niedomagającego/przytkanego wtryskiwacza benzyny od objawów padającej świecy zapłonowej. kabla WN ?

Rzecz rozchodzi się o podszarpywanie na luzie, słychać nieregularną pracę jakby na 3 cyl., nie płynne przyspieszanie, po czym jak się już nagrzeje "o tyle o ile" niedomaganie przechodzi.

niewiem.gif

Jasna sprawa, że uprawiając "wymieniactwo jak leci u Pan Mietka" szybko można wyeliminować problem, ale chodzi mi bardziej o wyeliminowanie wspólnych objawów i pozostawienie tych które wskazują tylko na wtryskiwacz lub tylko na kable WN.

Wiem, zamotane ale prościej nie potrafię clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> .... objawów niedomagającego/przytkanego wtryskiwacza benzyny od objawów padającej świecy

> zapłonowej. kabla WN ?

> Rzecz rozchodzi się o podszarpywanie na luzie, słychać nieregularną pracę jakby na 3 cyl., nie

> płynne przyspieszanie, po czym jak się już nagrzeje "o tyle o ile" niedomaganie przechodzi.

> Jasna sprawa, że uprawiając "wymieniactwo jak leci u Pan Mietka" szybko można wyeliminować

> problem, ale chodzi mi bardziej o wyeliminowanie wspólnych objawów i pozostawienie tych które

> wskazują tylko na wtryskiwacz lub tylko na kable WN.

> Wiem, zamotane ale prościej nie potrafię

Najpierw odpinając kolejno kable WN zdiagnozuj który cyl a potem zamień wtryski... dojdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda eliminacji. Najlepiej, jeżeli jest taka możliwość, jak już będziesz wiedział o który cylinder chodzi, zmienić cały komplet, czyli wn+świeca. Jak to nie pomoże, a iskra jest, wymontować wtryski i sprawdzić. Zazwyczaj już po świecy można dużo wywnioskować ok.gif Spryskiwacze nie tak łatwo popsuć, chyba, że ktoś dolewa jakieś "cudowne uszlachetniacze". Poza tym, w benzynie powinno być dość łatwe dojście do wtryskiwaczy. Wymontować bez odpinania przewodów i sprawdzić np. na bibułce czy działa. Gorzej, jeżeli mamy doczynienia np. z oplowskim 1.2 16V gdzie jest szyna zamiast wn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.