Skocz do zawartości

Też o kolektorze tyle że wydechowym w 1.4.


waho

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Ostatnimi czasy zauważyłem, że pierdzi mi ostro układ wydechowy w okolicach kolektora wydechowego. Pytania:

1. Czy w 1.4 też pękają kolektory?

2. Jaka jaka jest żywotność uszczelek między głowicą a kolektorem, kolektorem a portkami.

3. Czy śruby mocujące kolektor do głowicy mogą się ukręcić podczas jego demontażu?

4. Mam pęknięte portki w okolicy mocowania sondy lambda, warto to naprawiać spawający czy lepiej zainwestować w nowe portki?

Pozdrowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Czy w 1.4 też pękają kolektory?

w 1,6 tak nie wiem jak w 1,4

> 2. Jaka jaka jest żywotność uszczelek między blokiem a kolektorem, kolektorem a portkami.

moje dzialaly do momentu demontazu

> 3. Czy śruby mocujące kolektor do głowicy mogą się ukręcić podczas jego demontażu?

moga, malo tego, mi sie zerwala szpilka podczas przykrecania i to jeszcze nie uzylem sily

> 4. Mam pęknięte portki w okolicy mocowania sondy lambda, warto to naprawiać spawający czy lepiej

> zainwestować w nowe portki?

jesli nie nowe, to w cale, spawanie tego stopu, jest trudnym tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Zbadałem dokładniej temat w aucie i pod nim. Pojawiło się nowe spore pęknięcie w portkach przez które wali spalinami aż miło, gdy te się rozgrzeją szczelina się zmniejsza i hałas delikatnie maleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki!

> Zbadałem dokładniej temat w aucie i pod nim. Pojawiło się nowe spore pęknięcie w portkach przez

> które wali spalinami aż miło, gdy te się rozgrzeją szczelina się zmniejsza i hałas delikatnie

> maleje.

Jesli potrzebujesz portki w dobrym stanie mam takie. Jak cos pisz na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.