Skocz do zawartości

Temperaturka


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano zaobserwowałem dziwne zachowanie Bravoska. Mianowicie podczas jazdy nie ma problemu z nawiewem ciepłego powietrza. Niestety musiałem postać trochę w korku na jałowym i wtedy powietrze z kratek zaczeło się schładzać. crazy.gif Po przegazówce wskazówka tem. gwałtownie spadła, po czym gwałtownie się podniosła. Dodam że podczas jazdy tem. jest optymalna, tj. 1-1,5 kreski poniżej poziomu i leci naprawdę gorące powietrze. Czyżby wydajność pompy wodnej była za mała dla tłoczenia płynu na biegu jałowym?

Termostat mam nowy (3 miesięczny), do tej pory (tj. do czasów mrozów) wszystko było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś rano zaobserwowałem dziwne zachowanie Bravoska. Mianowicie

> podczas jazdy nie ma problemu z nawiewem ciepłego powietrza.

> Niestety musiałem postać trochę w korku na jałowym i wtedy

> powietrze z kratek zaczeło się schładzać. Po przegazówce

> wskazówka tem. gwałtownie spadła, po czym gwałtownie się

> podniosła. Dodam że podczas jazdy tem. jest optymalna, tj. 1-1,5

> kreski poniżej poziomu i leci naprawdę gorące powietrze. Czyżby

> wydajność pompy wodnej była za mała dla tłoczenia płynu na biegu

> jałowym?

> Termostat mam nowy (3 miesięczny), do tej pory (tj. do czasów mrozów)

> wszystko było ok

to moze byc pompa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tzn.? Sprecyzuj co tam może się sypnąć

ogolnie pompa podpieta jest po pasek rozrzadu (niestety) i z tego jest napedzana - dlatego przy wymianie rozrzadu lepiej profilaktycznie od razu wymienic tez pompe. zdarzaja sie tez nieszczelnosci pompy, ale to raczej plyn by wyciekal. moj mechanik mowil kiedys nawet o przypadku polamania lopatek wirnika (zrobil sie korek lodowy przy pompie i polamalo lopatki)

a poza tym to tez moze termostat? mimo, ze nowy niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tzn.? Sprecyzuj co tam może się sypnąć

ogolnie pompa podpieta jest po pasek rozrzadu (niestety) i z tego jest napedzana - dlatego przy wymianie rozrzadu lepiej profilaktycznie od razu wymienic tez pompe. zdarzaja sie tez nieszczelnosci pompy, ale to raczej plyn by wyciekal. moj mechanik mowil kiedys nawet o przypadku polamania lopatek wirnika (zrobil sie korek lodowy przy pompie i polamalo lopatki)

a poza tym to tez moze termostat? mimo, ze nowy niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tzn.? Sprecyzuj co tam może się sypnąć

ogolnie pompa podpieta jest po pasek rozrzadu (niestety) i z tego jest napedzana - dlatego przy wymianie rozrzadu lepiej profilaktycznie od razu wymienic tez pompe. zdarzaja sie tez nieszczelnosci pompy, ale to raczej plyn by wyciekal. moj mechanik mowil kiedys nawet o przypadku polamania lopatek wirnika (zrobil sie korek lodowy przy pompie i polamalo lopatki)

a poza tym to tez moze termostat? mimo, ze nowy niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź pompę - u mnie było tak że szybko się grzał w lecie, wymieniłem termostat i dalej to samo - efekt pompa z ośmiu łopatek na wirniku zostały tylko dwie - to była pompa z palstikowym winikiem teraz mam metalowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.