Skocz do zawartości

Panele drzwiowe MDF [ How to ? ]


aquila

Rekomendowane odpowiedzi

Może nikogo nie urażę moim pytaniem ale spróbuję wink.gif Pierwszy raz tutaj więc ładnie się witam piwo.gif . A teraz małe pytanko, posiadam Punto I, boczki drzwiowe w nim niestety nie posiadają miejsc na głośnik. Stąd moje pytanie dużo roboty trzeba żeby przerobić taki seryjny boczek na taki z dziura na głośnik? Z jakich materiałów się to robi? Posiadam jakieś tam zdolności manualne, więc tu nie będie problemów. Początkowo myślałem nad tym żeby w fabryczny boczek wkomponować panel z mdf'u + wszystko wygładzić ( pozaokrąglać ) włóknem szklanym i na o obicie skajem. Czy to dobry pomysł ? Robił ktoś takie rzeczy we własnym zakresie ? Trudno się to robi? Gdzie kupie płytę mdf i jaka cena ? Pozdrawiam , i mam nadzieję że chce Wam się odpowiedzieć na moje lamerski pytania wink.gifok.gif

EDIT. Oczywiście drzwi na dole posiadają odkręcaną od nich kieszeń w którą chciałbym wkomponować głośnik wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może nikogo nie urażę moim pytaniem ale spróbuję Pierwszy raz tutaj więc ładnie się witam . A

> teraz małe pytanko, posiadam Punto I, boczki drzwiowe w nim niestety nie posiadają miejsc na

> głośnik. Stąd moje pytanie dużo roboty trzeba żeby przerobić taki seryjny boczek na taki z

> dziura na głośnik? Z jakich materiałów się to robi? Posiadam jakieś tam zdolności

> manualne, więc tu nie będie problemów. Początkowo myślałem nad tym żeby w fabryczny boczek

> wkomponować panel z mdf'u + wszystko wygładzić ( pozaokrąglać ) włóknem szklanym i na o obicie

> skajem. Czy to dobry pomysł ? Robił ktoś takie rzeczy we własnym zakresie ? Trudno się to

> robi? Gdzie kupie płytę mdf i jaka cena ? Pozdrawiam , i mam nadzieję że chce Wam się

> odpowiedzieć na moje lamerski pytania

> EDIT. Oczywiście drzwi na dole posiadają odkręcaną od nich kieszeń w którą chciałbym wkomponować

> głośnik

Generalnie robi się to dokładnie tak jak piszesz - czyli MDF, szpachla (najlepiej z włóknem szklanym), włókno szklane+żywica no i skajka/skóra/materiały różne/flok. Ogólnie poszukaj instalej w Punto I

Ja na twoim miejscu zainteresowałbym się http://carbok.enzo.pl/pub_html/index1.php?id=9

Czyli gotowcem pod konkretne auto, a skupił się na przygotowaniu drzwi do przyjęcia woofera - czyli odpowiednim wytłumieniu/wygłuszeniu, zadbaniu (często ludzie o tym zapominają) żeby na woofer nie lała się woda itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> P.S. Gdzieś ktoś na giełdzie miał takowe na sprzedaż do P1 własnie w 3D Chyba tu na gdziełdzie CA

NIe nie nie wink.gif widziałem, ale to są do wersji S/SX a ja potrzebuje do ELX ok.gif A poza tym chciałbym sobie zroibć dokładnie pod takie głośniki na jakie mam pomysł ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.