Skocz do zawartości

Corsa C- wspomaganie


slon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poczytałem pogooglowałem. Z tego co ja zauważyłem u siebie to wspomaganie chodzi gorzej niż w np Skoda Fabia, Praktik (no fakt, że one miały po 40.000 km). No ok myślę sobie - przeżyję.

Zauważyłem jednak, że czasem jak skręce w lewo (np parkuje w prawo ok w lewo ok jakiś inny manerw i w lewo tak jakby bez wspomagania) to przestaje działać. Na postoju kręce w obie strony i jest ok. Sprawdziłem ciśnienie w oponach (wyrównałem) jest tak samo. Mam do wymiany lewą końcówkę drążka ( i pewnie zbieżnośc chociaż auto teraz nie ściąga). Czytałem o kalibracji w modelach 2005 wzwyż - na zapłonie kręcić w lewo do oporu i w prawo - nie próbowałem jeszcze (to ma sens wogóle??).

Oponki są fabryczne 13'.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gorzej to znaczy ciężej czy co? sprawdź płyny. a co do kalibracji, jeżeli producent taka wymyślił

> to widocznie ma sens.

ciężej, to EPS nie wiem czy to ma jakiś płyn szczerze mówiąc blush.gif

W piątek będę robił wadliwą końcówkę i zbieżność, dam znać czy to pomogło. Ogólnie rzucą okiem na maglownicę i poproszę o przesmarowanie. Luz na końcówce jest spory, wiec może tutaj jest pies pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciężej, to EPS nie wiem czy to ma jakiś płyn szczerze mówiąc

> W piątek będę robił wadliwą końcówkę i zbieżność, dam znać czy to pomogło. Ogólnie rzucą okiem na

> maglownicę i poproszę o przesmarowanie. Luz na końcówce jest spory, wiec może tutaj jest pies

> pogrzebany.

EPS nie ma płynu, wspomaganie działa w pełni elektrycznie. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kupieniu mojej (corsa B) myślałem o dołożeniu wspomagania i trochę o tym czytałem (na czytaniu skończyło się). I z tego co zostało w pamięci to szukaj usterki po stronie elektrycznej. Wspomaganie jest czysto elektryczne i w jego sterowniku trzeba pogrzebać (kalibrować). Takie wnioski wyciągnąłem po dość dawno przeczytanych informacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.