Skocz do zawartości

Problem z elektryką w aucie bez elektryki - mk2 1.6 D


Sqbn

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam w aucie problem, który często przysparza mnie o "kupę" nerwów i szukam pomocy! Mianowicie jadąc sobie autem, nagle zapala mi się dioda ze świec żarowych, jedyny sposób by zgasła to wyłączenie silnika. Po tej czynności to jasne że dioda gaśnie, ale niestety auta nie da się już odpalić. Czemu wiem że problem leży w elektryce ? Bo auto przy ponownym przekręceniu kluczyka, nie kręci, nie podświetla diod z oleju, ładowania, świec, jedyne co się dzieje to zwarcie, które objawia się stałym świeceniem wszystkich kierunkowskazów!(na pulpicie zielona dioda się nie świeci). Co może być przyczyną tego zjawiska ?! Świece żarowe przemierzone, klemy są okej, masa również nowa pociągnięta, przekaźnik był rozbierany, ale miernik pokazuje że jest okej. Problem wyszedł przy tych deszczach. Aha, aby kierunkowskazy stale świecące zgasły, musze odpiąc aku, i odczekać trochę, wtedy auto zapali, chociaż nie zawsze i wtedy nawet przy próbie odpalenia "na krótko" za pomocą śrubokręta zwara się zrobi confused.gif.

Sory że tak rozlegle napisałem, ale chciałem dobrze zoobrazować problem.

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siema. Mam w aucie problem, który często przysparza mnie o "kupę" nerwów i szukam pomocy!

> Mianowicie jadąc sobie autem, nagle zapala mi się dioda ze świec żarowych, jedyny sposób by

> zgasła to wyłączenie silnika. Po tej czynności to jasne że dioda gaśnie, ale niestety auta nie

> da się już odpalić. Czemu wiem że problem leży w elektryce ? Bo auto przy ponownym

> przekręceniu kluczyka, nie kręci, nie podświetla diod z oleju, ładowania, świec, jedyne co się

> dzieje to zwarcie, które objawia się stałym świeceniem wszystkich kierunkowskazów!(na pulpicie

> zielona dioda się nie świeci). Co może być przyczyną tego zjawiska ?! Świece żarowe

> przemierzone, klemy są okej, masa również nowa pociągnięta, przekaźnik był rozbierany, ale

> miernik pokazuje że jest okej. Problem wyszedł przy tych deszczach. Aha, aby kierunkowskazy

> stale świecące zgasły, musze odpiąc aku, i odczekać trochę, wtedy auto zapali, chociaż nie

> zawsze i wtedy nawet przy próbie odpalenia "na krótko" za pomocą śrubokręta zwara się zrobi .

> Sory że tak rozlegle napisałem, ale chciałem dobrze zoobrazować problem.

> Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!

Zgnila Ci skrzynka bezpiecznikow, jest wewnatrz pewnie cala zielona i jak dostanie wilgoci to robia sie zwarcia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.