Skocz do zawartości

Sposób na ptaki na drzewach


direct3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję skutecznego sposobu na odstraszenie ptaków, które wydalają guano na moje auto. Miejsce to parking osiedlowy. Ilość datków z drzewa dosyć obfita. klnie.gif Słyszałem o opcji zamontowania reklamówki na drzewie - szelest ma odstraszać ptaki.

Ma ktoś sprawdzony sposób żeby na stałe pozbyć się lokatorów z drzewa, nie uszkadzając drzewa ?

Myślałem nad tym urządzeniem spy.gif

Odstraszacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie prościej zmienić miejsce postoju auta?

stary... normalnie pomnik Ci za tą myśl kolega ufunduje!

że też sam na to nie wpadł claps.gif

a co do tematu to teoretycznie reklamówka może pomóc, ale podobnie jak w przypadku różnych strachów na wróble, pewnie jak się skurczybykom opatrzy to ją oleją, a auto osrają smile.gif

odstraszacz, trochę inny, ale jednak działa np. na okęciu, czyli jakąśtam skuteczność ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Poszukuję skutecznego sposobu na odstraszenie ptaków, które wydalają guano na moje auto. Miejsce to

> parking osiedlowy. Ilość datków z drzewa dosyć obfita. Słyszałem o opcji zamontowania

> reklamówki na drzewie - szelest ma odstraszać ptaki.

> Ma ktoś sprawdzony sposób żeby na stałe pozbyć się lokatorów z drzewa, nie uszkadzając drzewa ?

> Myślałem nad tym urządzeniem

> Odstraszacz

problem typowo motoryzacyjny grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co do tematu to teoretycznie reklamówka może pomóc, ale podobnie jak w przypadku różnych strachów

> na wróble, pewnie jak się skurczybykom opatrzy to ją oleją, a auto osrają

> odstraszacz, trochę inny, ale jednak działa np. na okęciu, czyli jakąśtam skuteczność ma

Wygląd takiej reklamówki na drzewie by Ci nie przeszkadzał?

Problem w mieście raczej nie rozwiązywalny, dużo łatwiej parkować gdzieś obok, kupić garaż itd. Może pokrowiec na auto jak za czasów PRL zlosnik.gif

IMO walka z wiatrakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Poszukuję skutecznego sposobu na ...

a coś w deseń tych wymalowanych ptaków na ekranach dźwiekochłonnych? :>

Tam są naklejane naklejki przedstawiające jakieś sokoły czy cuś, coby zwykłe ptoki się tego bały.

Można by w zwykłej paneli podłogowej wyciąć takie coś, nakleić na to oczojebny materiał (coś z ala kamizelki odblaskowej) i przymocować na drzewie z 3 sztuki takiego patentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słyszałem o opcji zamontowania

> reklamówki na drzewie - szelest ma odstraszać ptaki.

Spróbuj, to nic nie kosztuje ale skuteczność wątpliwa. Po jakimś czasie ptaki się zorientują, że to nic strasznego i zaczną ją olewać. W mieści jest tyle różnych odgłosów, że jakby ptaki miały się wszystkiego bać, to by dawno wyginęły z powodu masowych zawałów serca

> Ma ktoś sprawdzony sposób żeby na stałe pozbyć się lokatorów z drzewa, nie uszkadzając drzewa ?

Za komuny były takie fajne sraczkowatobrązowe brezenty na samochód. Ale to ma też 2 wady: 1. screwy.gif pokazywaneprze sąsiadów w Twoim kierunku, 2. jak to potem wyprać?

> Myślałem nad tym urządzeniem

> Odstraszacz

Ten ma akurat wyłącznik na noc, a ptaki pewnie też robią kupę w nocy. No i nie zapominaj, że głownie w nocy one sobie śpią na drzewie, bo w dzień szukają żarcia gdzieś na polu. A nawet jak to by działało w nocy, to co na to sąsiedzi? (nie zauważyłem info, że to emituje dźwięki niesłyszalne dla człowieka)

Quote:

Kontrowersyjny sygnał miał odstraszać gołębie, od których aż roi się na stacji Służew warszawskiego metra. Jednak zamiast ludzi, dźwięk o wysokiej częstotliwości skutecznie straszy pasażerów oczekujących na peronie.

Sygnał powtarza się co jakiś czas i przypomina dwusekundowy pisk. Podobny system odstraszający stosowany jest na lotniskach, jednak ze względu na otwartą przestrzeń nie jest aż tak uciążliwy, jak na stacji Służew.

- Dźwięk jest przerażający. Gołębie mają się dobrze, ale ludzi wręcz odstrasza - narzekali pasażerowie metra w rozmowie z reporterem radia RMF FM.

Na razie nie wiadomo, czy kontrowersyjny "odstraszacz" pojawi się także na innych stacjach.


źródło

Quote:

Najczęściej stosowane metody płoszenia ptaków i używane odstraszacze.

Dźwiękowy odstraszacz ptaków ( biosoniczny ) - metoda bardzo skuteczna z powodzeniem stosowana na lotniskach, w sadach, parkach, składowiskach odpadów komunalnych i wielu innych. Płoszenie ptaków przy zastosowaniu tej metody jest relatywnie tanie.
Posiada jednak pewne ograniczenia- jest nieskuteczna w przypadku gołębi.


źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a coś w deseń tych wymalowanych ptaków na ekranach dźwiekochłonnych? :Tam są naklejane naklejki

> przedstawiające jakieś sokoły czy cuś, coby zwykłe ptoki się tego bały.

no ale to w celu ochrony samych ptoków, by nie waliły (w sensie uderzenia ciałem hehe.gif) w plexi, którego mogą nie zauważyć - dobrze myślę?

więc jeśli mam rację, to autor wątku musiał by sobie te "orły, sokoły" przykleić na aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Poszukuję skutecznego sposobu na odstraszenie ptaków, które wydalają guano na moje auto. Miejsce to

> parking osiedlowy. Ilość datków z drzewa dosyć obfita. Słyszałem o opcji zamontowania

> reklamówki na drzewie - szelest ma odstraszać ptaki.

> Ma ktoś sprawdzony sposób żeby na stałe pozbyć się lokatorów z drzewa, nie uszkadzając drzewa ?

> Myślałem nad tym urządzeniem

> Odstraszacz

No stary.Chyba temat nie do przeskoczenia.Musiałbyś ściąć drzewo, co chyba nie wchodzi w grę.Jak byś nie czarował i tak usiądą na gałęzi.Zmiana miejsca postojowego i owszem, ale pod warunkiem, że jesteś na bezludnej wyspie.Wszyscy wiedzą jak wygląda srawa z miejscami do parkowania.Pod blokiem zazwyczaj każdy z sąsiadów ma swoje(jak na cmentarzu) zwyczajowo ustalone.Jak zajmiesz ,tracisz sympatię sąsiada hehe.gif

Na pocieszenie takie coś:

284264389-1279007169_by_miki88888_500.jpg

I jeszcze tu:

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=284264027&an=0&page=0&gonew=1#UNREAD

post-98840-14352509971096_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.