Skocz do zawartości

Poszukiwania Alfy 166


adamdn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po sasiedzku (kacik BBM sie klania) zlosnik.gif

Powoli nosze sie z zamiarem sprzedazy Fiata Marea Weekend 2.0 20v i przesiadce na upatrzona od lat Alfe 166. Planuje zakup wersji po lifcie - 3.2 V6 (najlepiej wersja TI) lub ewentualnie 2.4 JTDm 175KM. Jezeli przed liftem to tylko 3.0 V6. Mam wiec do Was kilka pytan:

1. Jak wyglada sprawa z automatami? Sa awaryjne? Mocno spowalniaja auto? Czy do v6 taki automat w ogole przystoi? Widze w Internecie sporo automatow, manuali relatywnie mniej...

2. Jak wygladaja koszty eksploatacji (o zawieszeniu wiem zlosnik.gif )? Spalanie w przypadku 3.2, elektronika, hamulce itd

3. Nie zamierzam zakladac LPG aleeee.... gdybyyyy... jak to znosi V6? Oczywiscie mowa o porzadnej instalacji typu BRC Sequent.

4. Na co zwrocic uwage przy zakupie 166?

5. Jakie systemy bezpieczenstwa (ASR, EBD itp itd) posiadac moze 166 na full wypasie?

Licze na Wasza pomoc smile.gif

Pozdrawiam

adamdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam po sasiedzku (kacik BBM sie klania)

> Powoli nosze sie z zamiarem sprzedazy Fiata Marea Weekend 2.0 20v i przesiadce na upatrzona od lat

> Alfe 166. Planuje zakup wersji po lifcie - 3.2 V6 (najlepiej wersja TI) lub ewentualnie 2.4

> JTDm 175KM. Jezeli przed liftem to tylko 3.0 V6. Mam wiec do Was kilka pytan:

> 1. Jak wyglada sprawa z automatami? Sa awaryjne? Mocno spowalniaja auto? Czy do v6 taki automat w

> ogole przystoi? Widze w Internecie sporo automatow, manuali relatywnie mniej...

Nie wiem jak automat bo w 3.2 nie ma

> 2. Jak wygladaja koszty eksploatacji (o zawieszeniu wiem )? Spalanie w przypadku 3.2,

Jak przesiadasz się z Marei to naprawdę zastanów się czy Cię stać na V6 i to w AR 166

Spalanie 15l/100km i więcej przy trybie 50/50.

> elektronika, hamulce itd

Nie mam z tym problemów

> 3. Nie zamierzam zakladac LPG aleeee.... gdybyyyy... jak to znosi V6? Oczywiscie mowa o porzadnej

> instalacji typu BRC Sequent.

Mam Staga i nie mam problemów.

> 4. Na co zwrocic uwage przy zakupie 166?

Na wszystko jeżeli nie jest z pewnego źródła

> 5. Jakie systemy bezpieczenstwa (ASR, EBD itp itd) posiadac moze 166 na full wypasie?

Wszystkie wymienione przez Ciebie są w standardzie

> Licze na Wasza pomoc

> Pozdrawiam

> adamdn

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz!

Ile placiles za Staga do v6? Marea (2.0 20v 155KM) pali mi (przy moim bucie do 24,5l w miescie, ciagle na odcieciu hehe.gif) wiec spalanie na poziomie 15l przy mieszanym nie robi na mnie najmniejszego wrazenia zlosnik.gif Jestem swiadomym kierowca - gdybym chcial oszczednosci kupilbym Punto 1.2 8v - ale dzieki za ostrzezenie mimo wszystko grinser006.gif

Czyli 3.2 jest tylko w manualu... Mial ktos inny moze stycznosc z v6 i automatem? Bo w ogole nie wiem czy szukac takiego polaczenia - czlowiek z wiekiem sie robi leniwy hehe.gif

Czy oprocz spalania i zawieszenia cos moze jeszcze nieprzyjemnie zaskoczyc? Jak wyglada sprawa z trwaloscia rozrzadu? Slyszalem od kilku osob ktore posiadaly V6 (nie wiem czy akurat 3.0) ze paski potrafily pekac po niecalych 30kkm. Bujda na resorach czy cos jest na rzeczy? Ile mozna bezpiecznie polatac na rozrzadzie w 3.0? Mowa oczywiscie o rozrzadzie z ASO badz firmowym - Gates, SKF itd...

Przydalaby sie tez opinia kogos z dieslem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki za odpowiedz!

> Ile placiles za Staga do v6?

4500 zł

> Czyli 3.2 jest tylko w manualu...

Tak

> Czy oprocz spalania i zawieszenia cos moze jeszcze nieprzyjemnie zaskoczyc? Jak wyglada sprawa z

> trwaloscia rozrzadu? Slyszalem od kilku osob ktore posiadaly V6 (nie wiem czy akurat 3.0) ze

> paski potrafily pekac po niecalych 30kkm. Bujda na resorach czy cos jest na rzeczy? Ile mozna

> bezpiecznie polatac na rozrzadzie w 3.0? Mowa oczywiscie o rozrzadzie z ASO badz firmowym -

> Gates, SKF itd...

Bujda zlosnik.gif Chyba, że pasek kiepski lub nie wymieniona została pompa wody, która potrafi się rozlecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Automaty awaryjne nie są, ale zabierają całą żywiołowość 3.0 V6. Jak już ci freeco napisał, w 3,2 nie występowała opcja z automatem.

- zwrócić uwagę należy głównie na zawieszenie, maglownicę itp. W wersji przed liftem właściwie konieczna jest wymiana kompletu amortyzatorów na sztywniejsze, bo fabrycznie jest mega kanapa. Bardzo ważne jest to, na jakim oleju ktoś jeździł. V6 jest pod tym względem bardzo wymagająca. Lejesz tani olej - zabijasz szybko silnik.

- koszty eksploatacji, tzn paliwo itp są....hmmm.....wysokie zlosnik.gif weź też pod uwagę, że do V6 wchodzi ponad 6 litrów oleju, dużo płynu chłodniczego...wszystkiego wchodzi tam dużo, a to też kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4500 zł

> Ile ?

> Ja mam staga w v6 i placilem 2k ...

Mam komputer Staga wtryski i cała reszta włącznie z reduktorem (tłokwy) jest innej firmy.

Kwestia jeszcze który Stag i jaki zbiornik.

Za 2000 zł to chyba ktoś Ci poniżej kosztów części zakładał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pkt 4 to na pewno już dużo wiesz. Gdy ja się zastanawiałem natknąłem się na opinie o możliwej cieknącej nagrzewnicy, co powoduje zalanie elektroniki m.in. w automatach sterującej skrzynią. Więc wszelkie dziwne zachowania elektroniki niewykluczone, że tym mogą być spowodowane, a przy kupnie nie zauważy się ubytku płynu z nagrzewnicy. Opinie użytkowników są skrajnie różne - od profilaktycznej wymiany nagrzewnicy, po taką, że to jednak wcale nie jest reguła. Ale czy nie jest mokro na wykładzinie i czy elektronika działa prawidłowo sprawdzić na pewno warto.

A co do automatu, to nie jeździłem, ale myślę że jak najbardziej jeśli prawidłowo działa to do 166tki pasuje, to nie hothach tylko limuzyna. No ale co kto lubi, jeśli myślisz o pakiecie TI to raczej super wygody nie oczekujesz, więc pewnie odrzucisz automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.