Skocz do zawartości

Awaria akumulatora? alternatora? regulatora napięcia?


lisik

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent polo '01 1.4 benzyna.

Wsadziłem do auta naładowany 4letni akumulator, auto troche pojeżdziło ale pewnego dnia po porannym odpaleniu i przejechaniu 500m, 10 minutowym postoju auto nie chciało już zakręcić rozrusznikiem.

Wsadziłem roczny, naładowany akumulator i po 2-3 godzinnym postoju auto miało prąd aby działały liczniki czy szyby ale zakręcić już nie zakręciło. Po 2 dniach nadal w aucie było prądy na tyle aby zapalić lampkę wewnątrz liczniki ale nie na tyle aby np opusic szyby.

Napięcie akumulatora na wyłączonym silniku wówczas wynosiło 11,3 V.

Auto odpalone z kabli- przejechało 50km. Po 15 minutach od wyłączenia nie miało siły zakręcić rozrusznikiem. Wówczas napięcie na akumulatorze wynosiło 12,6V

Napięcie przy włączonym silniku 14,1V

Przy włączonym silniku, światłach i radiu nie sprawdzałem blush.gif

Pobór prądu na wyłączonym silniku 100mA

Pobór przy wyciągniętych wszystkich znanych mi bezpiecznikach w tym aucie (4 na akumulatorze i 50 pod kierownicą) 80mA shocked.gif -alarm też całkowicie odłączony od prądu.

Czy jakies sugestie co sie popsuło? Co może ciągnąć prąd?

Czy regulator napięcia może być winowajcą czy alternator? A może oba akumulatory są popsute- ale to mi się wydaje nieprawdopodobne...

EDIT

Czy rozrusznik może rozładowywać naładowany akumulator w kilka sekund przy próbie odpalenia auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jakies sugestie co sie popsuło? Co może ciągnąć prąd?

skoro pobór prądu na postoju jest w miarę dobry to winowajcy szukałbym w rozruszniku hmm.gif

> Czy regulator napięcia może być winowajcą czy alternator?

ładowanie masz na poziomie 14,1V to watpie aby regulator czy też altek nawalały,

pasuje jeszcze sprawdzić przy włączonych odbiornikach bo może faktycznie wtedy ładowanie spada drastycznie

> Czy rozrusznik może rozładowywać naładowany akumulator w kilka sekund przy próbie odpalenia auta?

może to i jest powodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro pobór prądu na postoju jest w miarę dobry to winowajcy szukałbym w rozruszniku

yikes.gifSTO MILIAMPERÓW to ma być "w miarę dobry" pobór prądu na postoju ??? facepalm.gif

Zacząłbym od sprawdzenia poboru prądu na postoju po odłączeniu alternatora. Jeżeli spadnie do zera lub innej sensownej wartości, sprawa jest oczywista - któraś dioda prostownicza popuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy rozrusznik może rozładowywać naładowany akumulator w kilka sekund przy próbie odpalenia auta?

Nie, jeśli akumulator jest sprawny. Rozrusznik musiałby mieć zwarcie - ale wtedy by w ogóle nie kręcił, a efekty wizualno-akustyczne zwarcia naładowanego akumulatora mogłyby być spektakularne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.