Skocz do zawartości

problem z nową instalacją ...


golobek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj zakupiłem radio JVC KD-R411 i do tego głośniki magnata dwudrożne, zamontowałem wszystko tak jak było fabrycznie, ISO + głośniki pod instalacje (nie pomyliłem -,+ bo były końcówki mała i duża.

I teraz słucham muzyki i jest fajnie gra tak jak powinno ale jak wezmę głośniej i zmianie na radiu ustawienia w equalizerze to zaczyna chwarszczeć nie harczeć tak jakby było za głośno tylko tak jakby był potencjometr zepsuty ale nie jest bo zmianiam głośność i chwarszczenie nie ustaje dopiero po zmianie ustawiem na "user" gdzie wszystkie parametry są na "0". Czy to coś z radiem czy z instalacją czy z głośnikami ? Miał ktoś takie zjawisko ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie taki efekt może być powodem podbicia na konkretnych częstotliwościach. Może głośniki nie wytrzymują, albo ustawiasz za duże podbicie. W grę pewnie może wchodzić wiele czynników. Jak na razie tyle przychodzi mi na myśl [wyłączając uszkodzenie sprzętu].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teoretycznie taki efekt może być powodem podbicia na konkretnych częstotliwościach. Może głośniki

> nie wytrzymują, albo ustawiasz za duże podbicie. W grę pewnie może wchodzić wiele czynników.

> Jak na razie tyle przychodzi mi na myśl [wyłączając uszkodzenie sprzętu].

ale to się dzieje gdy włączam fabrycznie opcje equalizera (flat, vocal, dynamic i coś tam) i tak się dzieje również gdy volume jest ustawione cicho ...

a na ustawieniach usera mogę wziąść bardzo głośno i nic się takiego nie dzieje frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to się dzieje gdy włączam fabrycznie opcje equalizera (flat, vocal, dynamic i coś tam) i tak

> się dzieje również gdy volume jest ustawione cicho ...

> a na ustawieniach usera mogę wziąść bardzo głośno i nic się takiego nie dzieje

hmmm dziwna sprawa, może spróbuj odłączyć radio od prądu na jakaś chwile podłączyć ponownie. Zresetować do fabrycznych. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm dziwna sprawa, może spróbuj odłączyć radio od prądu na jakaś chwile podłączyć ponownie.

> Zresetować do fabrycznych.

okazało się że fabryczne tweetery nie dawały rady z mocą radia i to one dawały ten dzwiek, zmianilem ustawienia na wieksza moc na tył i jest ok

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> okazało się że fabryczne tweetery nie dawały rady z mocą radia i to one dawały ten dzwiek,

> zmianilem ustawienia na wieksza moc na tył i jest ok

> dzieki

zonk a jednak nie teraz okazuje sie ze nowe głośniki magnata na przodzie tez robia to samo, jak gra ciszej jest ok, jak wezme glosniej zaczyna sie chwarszczenie we wszystkich glosnikach z odlaczonymi tweeterami, juz nie wiem co mam zrobic i co zmianiac siedzialem wczoraj i kombinowalem z ustawieniami ale to nic nie daje, jak tylko pojawia sie bass to tak jakby glosniki robily zwarcie i sie zaczyna chwarszczenie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zonk a jednak nie teraz okazuje sie ze nowe głośniki magnata na przodzie tez robia to samo, jak gra

> ciszej jest ok, jak wezme glosniej zaczyna sie chwarszczenie we wszystkich glosnikach z

> odlaczonymi tweeterami, juz nie wiem co mam zrobic i co zmianiac siedzialem wczoraj i

> kombinowalem z ustawieniami ale to nic nie daje, jak tylko pojawia sie bass to tak jakby

> glosniki robily zwarcie i sie zaczyna chwarszczenie

problem sam rozwiązałem, odłączałem po kolei głośniki i nic ciagle to samo po godz. kombinowania okazało się ze kabel głośnikowy był przetarty i + i - sie stykały podczas wibracji przy głośnej muzyce i robiło sie zwarcie, ale jest juz ok i gra fajnie\\pozdrp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.