Skocz do zawartości

Problem z podjazdem pod górkę-wydech?!


djinsekt

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Jakiś czas temu moje autko stało się strasznie mułowate.Jeździło wcześniej max 130,v max spadła do 100 km/h.Miał problem z podjazdem pod górkę.Wyciąłem kata-poprawiło mu się i to znacznie.Teraz sobie jeżdzę po Lublinie a tutaj jest sporo górek.Ruszam pod górkę a tutaj dętka w pedale-gniotę go jak nie wiem co a max 40 km/h powodując irtytację u kierowców jadących za mną.

Nim wyciąłem katalizator odkręciłem dla testu śrubkę przed katalizatorem-poprawa bardzo zauważalna.Chwila moment się można było rozpędzić-czuć było siłę i moc pod nogą.Nie mówiąc o poprawie osiągów i preðkości maxymalnej.

Obecnie jest jak wcześniej-czyli syczy mi z wydechu,auto bardzo dużo pali,jak dodam gazu to pucha z tłumika wylotowego bardzo się rusza.

I teraz mam pytanie-wyciąć puszkę i włożyć nową zakupioną bądź używkę czy może wyciąć puszkę i wstawić rurkę?!

Serdecznie proszę o porady-chciałbym coś jutro z autem podziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.Jakiś czas temu moje autko stało się strasznie mułowate.Jeździło wcześniej max 130,v max

> spadła do 100 km/h.Miał problem z podjazdem pod górkę.Wyciąłem kata-poprawiło mu się i to

> znacznie.Teraz sobie jeżdzę po Lublinie a tutaj jest sporo górek.Ruszam pod górkę a tutaj

> dętka w pedale-gniotę go jak nie wiem co a max 40 km/h powodując irtytację u kierowców

> jadących za mną.

> Nim wyciąłem katalizator odkręciłem dla testu śrubkę przed katalizatorem-poprawa bardzo

> zauważalna.Chwila moment się można było rozpędzić-czuć było siłę i moc pod nogą.Nie mówiąc o

> poprawie osiągów i preðkości maxymalnej.

> Obecnie jest jak wcześniej-czyli syczy mi z wydechu,auto bardzo dużo pali,jak dodam gazu to pucha z

> tłumika wylotowego bardzo się rusza.

> I teraz mam pytanie-wyciąć puszkę i włożyć nową zakupioną bądź używkę czy może wyciąć puszkę i

> wstawić rurkę?!

> Serdecznie proszę o porady-chciałbym coś jutro z autem podziałać.

wkręć śrubkę (lambda), wspawaj strumienice i załóż nowy seria końcowy albo przelotowy tłumik np. Malon ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wkręć śrubkę (lambda), wspawaj strumienice i załóż nowy seria końcowy albo przelotowy tłumik np.

> Malon

No dobra.Ale jaką śrubkę.Tam gdzie była w wydechu to mi kolo zaspawał.Patrzyłem po allegro i są takie z jedną lub dwoma puszkami. frown.gif

Muszę spojrzeć pod auto i dobrać.No chyba,że w sklepie będzie taniej.Ile taka przyjemność może kosztować?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli ten cały tylny tłumik to jest po prostu przykręcany-nie będzie niczego trzeba spawać.Chodzi

> mi o to,żeby jakoś się w pieniążkach zmieścić.

To jest składane jedno w drugie i na to idzie obejma. Powiem tak Zajrzyj pod samochód ile masz puszek. Zazwyczaj są opcje puszka przed belką (coś tak jak by pod tylną kanapą). Plus minus puszka zaraz przed zderzakiem. Sprawdź to. Potem kliknij tu ...>>> zlosnik.gif i użyj telefonu. Masz do wyboru firmy Dudek, Niedziałek, Gamrec . Nie wiem czy Dabo ma coś z tłumików. Możesz luknąć też na allegro. Porównaj sobie ceny i będziesz wiedział na czym stoisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś to co ci napisałem???? Byłeś patrzyłeś co masz pod autem? To zapoznaj się jeszcze raz z instrukcją. Bo ja nie wiem co tam ci fabryka zamontowała i czy akurat ten ci podpasuje. A co do katalogów to tak będzie że do 94 tylko rocznika mają bo do tego roku oficjalnie Fiat klepał Uno. A nieoficjalnie to jeszcze ktoś klepał to w Polsce rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra.Ale jaką śrubkę.Tam gdzie była w wydechu to mi kolo zaspawał.

więc jeśli chcesz aby była sonda, to musisz kupić portki (dwururka) do swojego silnika z ori miejscem na lambde.

> Patrzyłem po allegro i są

> takie z jedną lub dwoma puszkami.

> Muszę spojrzeć pod auto i dobrać.No chyba,że w sklepie będzie taniej.Ile taka przyjemność może

> kosztować?!

nie pamiętam niestety ile płaciłem za dwurure do 1.0ieS a ni nie pamiętam ile za wydech płaciłem (był z jedną pucha na końcu) frown.gif pamiętam, że kupiłem wydech nówka szuka od UNO, po to by mieć nówki rurki, bo seria wydech został pocięty i zastąpiłem go przelotowym wydechem w 1.0, poprzez strumienice (50zł) i z jednym końcowym tłumikiem przelotowym Malon Sport (120zł.) i dwa lata już działa. palacz.gif

lecz z sondą nic nie robiłem i została w miejscu gdzie miała być smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> więc jeśli chcesz aby była sonda, to musisz kupić portki (dwururka) do swojego silnika z ori

> miejscem na lambde.

Ha. No właśnie. Czy kolega ma podpiętą sondę i wkręconą w wydech czy nie. Z tego co kojarzę to w tej części układu wydechowego były 2 miejsca że tak powiem specjalne. W jednym była sonda a w drugim była wkręcona śruba. I nie wiem czy było to tak w każdym. Jeśli kolega ma zaspawaną tą opcje gdzie była śruba a sonda dalej jest na swoim miejscu to można przejść do punktu z tłumikiem końcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to już wiesz jakiego szukać. Teraz podzwoń po firmach i popytaj czy mają taki "końcowy tłumik do

> Uno 1.0 z jedna puszką" jaką maja cenę, porównaj i dokonaj męskiej decyzji

Tylko powiedz mi czy ta wymiana to jest taka prosta,że odkręcić i tylko tyle.Zamontować nowy i śmigać?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lecz z sondą nic nie robiłem i została w miejscu gdzie miała być

A tak dokładniej to gdzie ona się znajduje?!Tamtą śrubę ja wykręciłem,żeby jakoś się dało jeździć.Jak koleś mi kata wycinał to po prostu zaraz przed katem rurę obciął i nic więcej nie robił.A że zaspawał-to szkoda bo bym teraz odkręcił i jakoś tam jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko powiedz mi czy ta wymiana to jest taka prosta,że odkręcić i tylko tyle.Zamontować nowy i

> śmigać?!

Odkręcasz starą obejmę. Zdejmujesz stary tłumik z wieszaków gumowych. Zbijasz tylną część tłumika ze środkowej. Zakładasz nowy. potem wieszaki i nowa obejma. Tyle w temacie. Napewno potrzebny ci będzie kanał. Jest takie wolne miejsce w lublinie na ul Chemicznej. Na placu koło firmy Scrapena. Zaraz za Carefourem. No chyba że.. Nie. Nie wymienię jego imienia. rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odkręcasz starą obejmę. Zdejmujesz stary tłumik z wieszaków gumowych. Zbijasz tylną część tłumika

> ze środkowej. Zakładasz nowy. potem wieszaki i nowa obejma. Tyle w temacie. Napewno potrzebny

> ci będzie kanał. Jest takie wolne miejsce w lublinie na ul Chemicznej. Na placu koło firmy

> Scrapena. Zaraz za Carefourem. No chyba że.. Nie. Nie wymienię jego imienia.

No dobra.Jakoś będę musiał sobie poradzić,gdyż obecnie jazda jest starszną bolączką-szczegónie po mieście w godzinach szczytu.Oby tylko ta wymiana pomogła i nie okazało się,że to wina czegoś innego. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pogadaj z kolegą "Torba".

> Jego wydech od 1.0 leży u mnie, może Ci sprzeda w atrakcyjnej cenie

Buuu.Podjechałem i wstawiłem auto do mechaniora.Z bulem serca kasę kolejną wkładam,ale żeby zarobić muszę mieć transport do roboty.Właśnie auto teraz się robi. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.