Skocz do zawartości

Przeróbka kaseciaka na karty SD i/lub USB (Citroen Xsara)


Gronek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Radio:

[image]http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/78/84/31/1278843121[/image]

Planuje przeróbkę swojego kaseciaka na karty SD i/lub USB. Czy ktoś już takie coś robił? Na jakie napotkał problemy? Posiada ktoś zdjęcia takiej przeróbki?

Pomysł opiera się na wyrzuceniu mechanizmu kasety i jej wzmacniacza i zastąpieniu tego jakimś dekoderem audio i czytnikiem kart lub wejściem USB. (Warto to wyciągać z jakiegoś droższego sprzętu czy te tanie będą podobnej jakości?) Potrzebne części chciałem wziąć z jakiegoś transmitera FM lub MP3. Tu pojawia się pytanie co do czego i jak przylutować? Jak oszukać radio, że ma "kasetę" włożoną (najlepiej, żeby po kliknięciu w odpowiedni przycisk przełączał się między radiem a kasetą).

PS. Nie chcę zmieniać radia ze względu na jego współpracę z wyświetlaczem komputera pokładowego oraz pilot u kierownicy. A adapter zmieniarki jest dość drogą imprezą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Radio:

> [image]http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/78/84/31/1278843121[/image]

> Planuje przeróbkę swojego kaseciaka na karty SD i/lub USB. Czy ktoś już takie coś robił? Na jakie

> napotkał problemy? Posiada ktoś zdjęcia takiej przeróbki?

> Pomysł opiera się na wyrzuceniu mechanizmu kasety i jej wzmacniacza i zastąpieniu tego jakimś

> dekoderem audio i czytnikiem kart lub wejściem USB. (Warto to wyciągać z jakiegoś droższego

> sprzętu czy te tanie będą podobnej jakości?) Potrzebne części chciałem wziąć z jakiegoś

> transmitera FM lub MP3. Tu pojawia się pytanie co do czego i jak przylutować? Jak oszukać

> radio, że ma "kasetę" włożoną (najlepiej, żeby po kliknięciu w odpowiedni przycisk przełączał

> się między radiem a kasetą).

> PS. Nie chcę zmieniać radia ze względu na jego współpracę z wyświetlaczem komputera pokładowego

> oraz pilot u kierownicy. A adapter zmieniarki jest dość drogą imprezą.

Kwestia mechaniczna to jedna sprawa, a jak będzie rozwiązana współpraca z wyświetlaczem przy odtwarzaniu utworów z karty/USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

[...]

> PS. Nie chcę zmieniać radia ze względu na jego współpracę z wyświetlaczem komputera pokładowego

> oraz pilot u kierownicy. A adapter zmieniarki jest dość drogą imprezą.

Czy to oznacza że masz wyjście na zmieniarkę, czy ze nie masz takowego? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> Czy to oznacza że masz wyjście na zmieniarkę, czy ze nie masz takowego?

Mam wyjście na zmieniarkę, ale trzeba je aktywować (koszt ok 100zł), zresztą chyba nic się z tym wyjściem na zmieniarkę nie da wykombinować. Stąd pomysł na taką przeróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam wyjście na zmieniarkę, ale trzeba je aktywować (koszt ok 100zł), zresztą chyba nic się z tym

> wyjściem na zmieniarkę nie da wykombinować. Stąd pomysł na taką przeróbkę.

Włąsnie że da się wykombinować. Ja z wyjścia na zmieniarkę za pomocą specjalnego kabelka (kupiony w TME za kilkanaście zl) mam USB i można słuchać muzy np. z mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co to jestTME?

Hurtownia elektroniki w Łodzi. Sprzedają poprzez swój sklep w internecie, droga jest wysyłka ale odbiór osobisty jest za darmo. Znajomy odebrał i wysłał paczką za 3 z hakiem zł.

Natomiast źle napisałem o usb, nie mam usb a wejście typu jack. Daaaawno pomimo jego zrobienia z niego nie korzystałem (będzie ze trzy lata, zostało zrobione chyba 4 lata temu na początku jeszcze korzystałem ale potem - kabelek schowany w instalacji i zapomniałem) to i wyobraźnia podpowiada głupoty. Miałem jeszcze walczyć o usb ale po zainstalowaniu tego kabelka takie rozwiązanie mi zupełnie wystarczyło i zakończyłem szukania rozwiązań zmian w elektronice w radyjku (a wiem że są bo elektroników mamy dobrych) .

Jeśli takie rozwiązanie pasuje to powinno wystarczyć, wpinasz w wejście słuchawkowe mp3 czy telefonu i gra przez radio. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.