Skocz do zawartości

Skrzynia biegów - Stilo 1.6 - pytanko/prośba/pilne...


konger

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W firmie mam kilka Fiatów Stilo 1.6 16V, niby nic ciekawego, ale ePER dekoduje VIN, że są to auta z silnikami Opla (kto to wymyślił?), czyli 77kW/105 KM;

O ile nie ma kłopotu z normalnymi częściami typu końcówka drążka to już zakup np. sprzęgła do nich powoduje białą gorączkę zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif Ale ja nie o tym.

Otóż wykichała się skrzynia biegów, jako, że jej usprawnienie wiązałoby się ze znaczącymi kosztami to padła decyzja, że kupimy używaną. I tu pojawił się kłopot, najpierw z kompletem sprzęgła (Valeo nie chciało podejść z dociskiem, reszta pasowała, dopiero komplet oryginału dał radę - docisk był "wyższy"), a potem ze skrzynią, jedną zamówiliśmy - okazało się, że ma rozrusznik "na przeciwko" wyjścia półośki, a ta nasza ma miejsce na rozrusznik zaraz przy ośce.

Zatem pytanie jest - czy to możliwe, że skrzynia też jest oplowska? Patrzyłem po alledrogo za skrzyniami od Opla i kurczę wyglądem są podobne... Ale nie chcę rydzykować i kupić, żeby potem się okazało, że nie pasuje. W sumie dziwne by to było, silnik Opla, sprzęgło Fiata i skrzynia Opla spineyes.gifspineyes.gifspineyes.gif A np. sprzęgło Opla od 1.6 (np. Astra II) ma inne łożysko oporowe.

Podpowiedzcie proszę, jeśli macie jakieś informacje.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie dam, ale z tego co wiem w przypadku 1.6 tak właśnie było.... na początku były fiatowskie 1.6, potem zaczęli montować oplowskie... a skoro silnik inny to i pewnie skrzynia.... ale dokładnie niech się wypowiedzą ci co się znają wink.gif

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> W firmie mam kilka Fiatów Stilo 1.6 16V, niby nic ciekawego, ale ePER dekoduje VIN, że są to auta z

> silnikami Opla (kto to wymyślił?), czyli 77kW/105 KM;

1.6 16V 103KM by Fiat 10.5s(3d) do 100km/h - na pewno 21.06.2005(data produkcji mojego stilo) był jeszcze ten silnik w 3d, nie wiem jak w innych nadwoziach.

1.6 16V 105KM by łOpel 12s(3d) do 100km/h - do drugiej połowy/końca 2005.

> to padła decyzja, że kupimy używaną. I tu pojawił się kłopot, najpierw z kompletem sprzęgła

> (Valeo nie chciało podejść z dociskiem, reszta pasowała, dopiero komplet oryginału dał radę -

> docisk był "wyższy"), a potem ze skrzynią, jedną zamówiliśmy - okazało się, że ma rozrusznik

> "na przeciwko" wyjścia półośki, a ta nasza ma miejsce na rozrusznik zaraz przy ośce.

> Zatem pytanie jest - czy to możliwe, że skrzynia też jest oplowska? Patrzyłem po alledrogo za

> skrzyniami od Opla i kurczę wyglądem są podobne... Ale nie chcę rydzykować i kupić, żeby potem

> się okazało, że nie pasuje. W sumie dziwne by to było, silnik Opla, sprzęgło Fiata i skrzynia

> Opla A np. sprzęgło Opla od 1.6 (np. Astra II) ma inne łożysko oporowe.

> Podpowiedzcie proszę, jeśli macie jakieś informacje.

Stilo == łOpel Astra Cy, szukaj sprzęgła i skrzyni od Astry C.

Stilo 1.6 by łOpel ma gorsze osiągi, ale mniej pali.

Mam to szczęście, że mam Fiatowski silnik smile.gif

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.6 16V 105KM by łOpel 12s(3d) do 100km/h - do drugiej połowy/końca 2005.

One na pewno w 2006r. też były, bo chyba ten jest z tego roku.

> Stilo == łOpel Astra Cy, szukaj sprzęgła i skrzyni od Astry C.

Astry C? a nie G czasem? W sensie Astra II czy może już III ?

> Stilo 1.6 by łOpel ma gorsze osiągi, ale mniej pali.

> Mam to szczęście, że mam Fiatowski silnik

> Pozdrawiam BAS

Ja również wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głowy nie dam, ale z tego co wiem w przypadku 1.6 tak właśnie było.... na początku były fiatowskie

> 1.6, potem zaczęli montować oplowskie... a skoro silnik inny to i pewnie skrzynia.... ale

> dokładnie niech się wypowiedzą ci co się znają

> Pozdrawiam.

Tia, co ja się miałem jak uszczelki do silnika kupowałem zlosnik.gifzlosnik.gif Jeśli skrzynia i silnik są Opla to ciekawe, czemu sprzęgło pasuje fiatowskie... Chyba, że jest to wyrób Fiata, ale pochodzi ono z Opla... spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.