Skocz do zawartości

Cieknąca ciągle uszczelka pokrywki po wymianie


grand1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniłem uszczelkę pokrywki, po tygodniu znów ciekla założyłem nową i znów cieknie od strony kolektora wydechowego na całej długości.

Od razu po kolejnej wymianie wcześniej składałem na silikonie też ciekło.

Teraz nie dałem silikunu znów cieknie, obojętne czy śruby dokęci sie mocno czy lekko ciągle puszcza od strony kolektora wyd.

Co z tym dalej robić? to już 2 uszczelka w tym mc.

Dodam że uszczelka to jakiś włoski zamiennik. Niczym nie odbiegała od orginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo jest pokrywa krzywa bo cieknie mi tylko z przodu.

No to u mnie też by musiała być ???? Bo cieknie w jednym miejscu...

Ale nie powiem Ci nic bo też miałem normalnie zakładane i cieknie założe w aso powiedzieli mi 30 zł + uszczelka to zobaczymy jak w Fiacie zrobią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sproboj tak:zdejmij uszczelke calkowicie oczysc pokrywe i blok,tylko syfu nie nawal do zaworow,przetrzyj benzyna,naluz silikon(do 300 C,nie zwykly)na blok,tak jak z tubki sie wycisnie odczekaj 5min.doluz pokrywe,skrec z czucirm i uszczelka nie potrzebna:)Silikon,koszt ok.15zl.czas robocizny ok.20-30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie kolego,ja to testowalem na misce olejowej,pokrywie zaworow ford fiesta i orion i dawalo rade bez problemu.Daj znac jakie efekty koncowe:)

> moze i dobry pomysl ale nie widzialem jeszcze by ktos uszczelke silikonem zastepowal. tym

> bardziej ze uszczela ma 4mm a nie 0,4 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem orginalną w aso całę 30 zł ale od razu widać że guma orginalna jest bardziej elastyczna i ma mniejsze zgrubienie górne które wchodzą w pokrywe te kwadraciki od zamienników.

stawiam że puszczało to przez gównianą kopię zamiennika tzn te kwadraciki były za szerokie i żle dopasowała się uszczela do pokrywy.

Gdy założe nową dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porki89 jak tam wizyta w aso? co z uszczelką

Witam Cię nie zdążyłem w sobote uniaczek padł a dokładnie uszczelka pod głowicą. Uszczelka pod deklem została włożona ponownie tzn. nowa na sylikon 300 stopni narazie jest dobrze ale troche pojeżdże to Ci powiem jakie są efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.