Skocz do zawartości

bagażnik dachowy


Krrogul

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie ostatnio zastanawiam sie nad kupnem bagaznika dachowego.

chcialbym aby bagaznik byl uzywany na pandzie jak i na innych samochodach np Grande Punto. czyli cos takiego uniwersalnego troche. ale chce uniknąć mocowań które wchodzą jakby w szpare miedzy drzwi a dach np: klik .

1. chcialbym sie dowiedzieć jakich marek unikać a jakie polecacie?

2. jakie wy macie bagazniki?

3. narazie interesuje mnie mocowanie na narty/snowboard a w pozniejszym czasie box

4. akurat moja panda nie ma relingów jak i GP ale pytanie polega na tym czy lepiej kupic bagaznik pod relingi (czyli bede musial kupic relingi) czy lepiej taki który ma tylko mocowania typu takiego aby przymocowac bagaznik w miejscach relignów (opcja bez relingów)? chodzi tez o to ze jak zmienie pande na inne auto to nie chcialbym sie pozbywac bagaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma uniwersalnego bagażnika- każdy będzie miał różne mocowania - jedynie belki mogą pasować ale koszt zakupu mocowań do różnych samochodów porównywalny jest z zakupem kompletnego bagażnika.

Do Pandy najlepiej reling plus poprzeczki - nie muszą być w astronomicznej cenie klik klik 2 klik 3 - najważniejsza zaleta jest taka, że możesz regulować ich rozstaw ( przód - tył)w zależności co wozisz o jakiej długości waytogo.gif

Ja szczerze mówiąc na taki system mocowania jak pokazany przez ciebie bym nie zaryzykował montażu boxu- pamiętaj że fabrycznie producent nie przewidział takiego sposobu montażu ( większość samochodów ma specjalne do takiego montażu wnęki),a do tego ryzykujesz uszkodzenie blacharskie

ja zamontowałem reling tuż po zakupie 6 lat temu i nie żałuję ( no ale gust jak ... grinser006.gif)

do tego dokupiłem prosty bagażnik bazowy za ok 100 pln

284437734-bag1.jpg

284437734-bag2.jpg

284437734-0d5ebadd0ffbd65fmed.jpg

284437734-4a6e07b1b645f12cmed.jpg

284437734-89cbaf52b3e9e7e2.jpg

do tego najprostszy zamykany uchwyt na narty i gotowe

Co mnie zaskoczyło- to bardzo mały szum powietrza

Ja uważam, że inwestowanie w bagażniki za ogromną kasę mija się z celem - warunki atmosferyczne i tak zrobią swoje.

Pamiętaj także o fakcie mocowania w przyszłości box-u, gdyż montowanie bagażnika w otwory przeznaczone pod reling niejako skazuje Cie na określone miejsca mocowania boxa i przystawki do nart, co biorąc pod uwagę długości nart czy parapetu może stanowić kłopot

post-33228-14352510622917_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Sluchajcie ostatnio zastanawiam sie nad kupnem bagaznika dachowego.

> chcialbym aby bagaznik byl uzywany na pandzie jak i na innych samochodach np Grande Punto. czyli

> cos takiego uniwersalnego troche. ale chce uniknąć mocowań które wchodzą jakby w szpare miedzy

> drzwi a dach np: klik .

> 1. chcialbym sie dowiedzieć jakich marek unikać a jakie polecacie?

> 2. jakie wy macie bagazniki?

> 3. narazie interesuje mnie mocowanie na narty/snowboard a w pozniejszym czasie box

> 4. akurat moja panda nie ma relingów jak i GP ale pytanie polega na tym czy lepiej kupic bagaznik

> pod relingi (czyli bede musial kupic relingi) czy lepiej taki który ma tylko mocowania typu

> takiego aby przymocowac bagaznik w miejscach relignów (opcja bez relingów)? chodzi tez o to ze

> jak zmienie pande na inne auto to nie chcialbym sie pozbywac bagaznika.

Tak wygląda na orginalnych belkach Fiata cool.gif ja jestem bardzo zadowolony z tego zakupu z tego co się dowiedziałem inne wystają na boki a orginał na ładnie wyprofilowane boki niec nie wyje palacz.gif

post-145126-14352511093879_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.