Skocz do zawartości

Renaul megane. Problem z Turbo POMOCY !!


Martin99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem z kąciku obok centomani. Panowie pomóżcie jest taka sprawa strzeliło mi turbo w aucie renaul megane 1.5 tdi. Opiszę jak to się stało pierwsze objawy itp.

Więc zaczęło się od tego, że turbina się nie włączała albo auto samo gasło... dlaczego ??!! Więc rozpędzam auto w pomału w stałym tempie dochodzę do 2 tyś obrotów a turbina się na załączyła auto idzie jak muł zwykły ropniak.

Drugi objaw odpalam auto wciskam jeden gaz dociągam do 2,5 tys turbo pracuje, przepinka na 2 potem 3 turbo non stop pracuje zaczynam hamować wciskając jednocześnie sprzęgło auto gaśnie i jedzie sobie samowolnie. Tak się właśnie dzieje gdy trochę się przyciśnie gazu. Lecz gdy jadę spokojnie auto jedzie spokojnie i turbo działa.

A teraz panowie katastrofa panic.gif dzisiaj wyjeżdżam z pod domu dodaje gazu chce szybko ruszyć włączając się do ruchu a tu jeb*** coś się stało z burbo, usłyszałem głuchy dźwięk tak jak by nagle powietrze się ulotniło z czegoś i turbina przestała działać.

Teraz pytanie czy można to jakoś sprawdzić czy na pewno popsuła się turbina ? Może pękł jakiś wężyk od czegoś i turbina nie ma ładowania czy coś proszę pomocy. Czy podłączenie pod komputer da coś wykaże czy turbo jest popsute czy ok czy to wina jakiegoś przewodu ? Pomocy jest to droga sprawa, jeśli będzie mnie czekać wymiana turbiny jaki może być tego koszt ? Czy tylko koszt turbo i montażu czy strojenie też mnie czeka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO to pierwszej cześci tematu może być zapchany zawór EGR??

Auto dusi się brakuje mocy czesto też dymi.

co do cześci 2 tematu niewypowiadam się bo .......................\

sąlepsi znawcy tematu.

Napisz pózniej co było.

Życze małych kosztów cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mechanik podpiął komputer chociaż i sprawdził ciśnienie, poszukał nieszczelności w dolocie?

Nie sprawdzil nic nie podpinał. Zerknął pod maske i tylko tyle podotykał jakiegoś węża i nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.